SISSEL Ball (55 cm)

Dodaj recenzję:
 • Producent: Sissel
 • Kod producenta: 7640112121267
 • Dostępność: Dostępny - wysyłamy w 24h Dostępny - wysyłamy w 24h
 • szt.
 • Cena netto: 56,91 zł 70,00 zł

Sissel Ball to podstawowa piłka do ćwiczeń i rehabilitacji, charakteryzuje się jednak dużą wytrzymałością i solidnością wykonania!

Sissel Ball to podstawowa piłka do ćwiczeń i rehabilitacji, charakteryzuje się jednak dużą wytrzymałością i solidnością wykonania!

Wytrzymała piłka do ćwiczeń, rehabilitacji i długotrwałego siedzenia

Sissel Ball to łatwy w użytku, przydatny w każdym domu przyrząd do ćwiczeń, a także doskonała alternatywa dla klasycznych foteli biurowych lub krzeseł, służąca do siedzenia dynamicznego. Zapewnia on odciążenie kręgów oraz wzmocnienie mięśni pleców, pomaga w utrzymaniu prawidłowej postawy podczas siedzenia.

 • do użytku domowego, w szkole lub na siłowni
 • powierzchnia posiada miłą w dotyku strukturę, wyjątkowo wytrzymałą na otarcia
 • średnica 55 cm
 • nie zawiera szkodliwych ftalanów
 • wytrzymuje obciążenie do 500 kg oraz obciążenie dynamiczne do ok. 75 kg
 • Pompka do piłki gratis.


Jak dobrać rozmiar?

Rozmiar należy dobrać, mierząc długość swojej ręki od ramienia do nadgarstka. Ta odległość odzwierciedla minimalny rozmiar piłki, zawsze jednak wybieraj piłkę o rozmiarze nieco większym!

Najczęstsze schorzenia kręgosłupa

Ćwiczenia na piłce, a także stosowanie piłki do siedzenia dynamicznego, wzmacniają kręgosłup i mięśnie przykręgosłupowe. Tym samym zmniejszone zostaje ryzyko wystąpienia wielu trudnych do wyleczenia schorzeń i dolegliwości bólowych, na które skarżą się coraz młodsi pacjenci. Do najczęściej spotkanych schorzeń kręgosłupa zalicza się m.in.:

Dyskopatię – jest to najczęściej występująca przyczyna dolegliwości bólowych pleców, która stanowi pierwszy etap choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. Dotyczy ona elastycznych krążków międzykręgowych, a właściwie ich jądra miażdżystego. W przypadku ich odwodnienia, nadmiernego przeciążenia lub urazu może dojść do przemieszczenia jądra miażdżystego (przepukliny jądra miażdżystego) i ucisku na nerw. Objawiać się to może nie tylko ostrymi dolegliwościami bólowymi okolicy lędźwiowej kręgosłupa, często promieniującego do kończyn, ale także zaburzeniami czucia, a nawet zanikiem mięśni. W jej leczeniu zazwyczaj konieczna jest rehabilitacja, a w przypadku zaawansowanych zmian nawet zabieg chirurgiczny.

Lordozę pogłębioną (hiperlordozę) – zdrowy kręgosłup posiada anatomiczne wygięcie kręgosłupa ku przodowi (w stronę brzuszną) w części lędźwiowej, określane jako lordoza. Nadmierne wygięcie stanowi jednak schorzenie kręgosłupa, które skutkuje dolegliwościami bólowymi, skurczami mięśni i zaburzeniami czucia w kończynach. W takich wypadkach konieczne jest leczenie oparte na odpowiednio dobranych ćwiczeniach rehabilitacyjnych.

Kifozę pogłębioną (hiperkifozę) – to z kolei nadmierne wygięcie kręgosłupa ku tyłowi w odcinku piersiowym i krzyżowym, określane również jako „okrągłe plecy”. Powstaje najczęściej jako efekt nieprawidłowej postawy ciała. Wadę można korygować przez fizykoterapię, gimnastykę, a w poważnych przypadkach niezbędne jest leczenie operacyjne.

Skoliozę - to skrzywienie kręgosłupa, w którym przyjmuje on kształt litery S. Najczęściej występuje u dzieci i młodzieży, zaś do jej powstawania przyczynia się nieprawidłowa postawa ciała i brak aktywności fizycznej. Leczenie skoliozy uzależnione jest od stopnia jej nasilenia i obejmuje gimnastykę korekcyjną, rehabilitację, a w przypadku dużego skrzywienia kręgosłupa - zabieg chirurgiczny.

 

Zobacz przykładowe ćwiczenia przy użyciu piłki do ćwiczeń

UWAGA! NIE ZAWIERA SZKODLIWYCH FTALANÓW (uelastyczniaczy)