Zmieniamy się dla Ciebie! Skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

Sissel Silencium poduszka zapobiegająca chrapaniu

 • Dodaj recenzję:
  • szt.
  • Cena netto: 1 387,96 zł 2 700,00 zł 1 499,00 zł
  • Niedostępny

  Sissel Silencium to najnowsza poduszka w ofercie niemieckiej firmy, która może zredukować chrapanie aż o 95%. To skuteczny sposób na głęboki, spokojny sen.

  Przełom w walce z chrapaniem - zadbaj o siebie i komfort swoich bliskich!

  sissel silencium

  SISSEL® SILENCIUM to rewolucyjne i długo oczekiwane rozwiązanie! Poduszka ta, opierając się na innowacyjnych i zaawansowanych metodach, skutecznie zapobiega męczącemu i wyczerpującemu chrapaniu.

  To jednak nie wszystko – tak jak pozostałe poduszki ortopedyczne Sissel wyposażona jest ona w unikalny profil i kształt, zapewniający anatomiczną i zdrową pozycję kręgosłupa podczas snu. Dla zwiększenia komfortu użytkowników niemałe znaczenie ma również większa szerokość poduszki, regulacja jej wysokości dla uzyskania najlepszego indywidualnego dopasowania oraz wykonanie z najnowocześniejszej pianki z pamięcią – pianki visco-elastic.

  Zapobieganie chrapaniu

  Poduszka Sissel Silencium to rezultat wieloletnich analiz i testów, których celem było stworzenie rozwiązań technologicznych pozwalających na wykorzystanie w praktyce potwierdzonych badaniami informacji o możliwości zniwelowania chrapania poprzez zmianę położenia ciała podczas snu. Powoływane wyniki badań jednoznacznie bowiem wskazywały, że wraz ze zmianą pozycji ciała lub głowy dochodzi do wyeliminowania lub znacznej redukcji chrapania.

  Schmeat budowy poduszki Sissel Silencium
  schemat poduszki

  Urządzenie sterujące

  sterownik pneumatyczny

  Specjalne oprogramowanie Sissel Silencium

  specjalne oprogramowanie

  Zasady działania poduszki redukującej chrapanie

  Poduszka Silencium wyposażona jest system wewnętrznych czujników i mikrofony, które nieprzerwanie rejestrują dźwięki wydawane podczas snu oraz monitorują położenie głowy na poduszce. W chwili gdy odnotowane zostaną odgłosy chrapania, właściwe komory powietrzne automatycznie i cicho wypełniają się, powodując delikatne przemieszczenie i zmianę pozycji głowy na poduszce. Zmiana położenia głowy zwiększa dystans pomiędzy językiem a gardłem, udrażniając drogi oddechowe i w konsekwencji redukując chrapanie.

  Przy braku zamierzonego efektu przy pierwszym przemieszczeniu, poduszka SILENCIUM stopniowo kontynuuje zmiany ułożenia głowy w różnych kierunkach, szukając pozycji, w której chrapanie ustanie lub zostanie najbardziej zredukowane.

  Ważne informacje o Sissel Silencium

  SISSEL® SILENCIUM przeznaczona jest dla osób zmagających się ze „zwykłym” chrapaniem (chrapaniem kompensacyjnym), które nie ma podłoża chorobowego. Nie powinni jej natomiast stosować pacjenci cierpiący na bezdech senny, zawroty głowy w pozycji leżącej, schorzenia kręgosłupa w odcinku szyjnym oraz przechodzący rekonwalescencję po operacji kręgosłupa. Poduszka nie jest przeznaczona dla dzieci.

  Oprócz funkcji zapobiegania chrapaniu poduszka Sissel Silencium posiada wszystkie zalety najwyższej jakości poduszki ortopedycznej. Jej kształt zapewnia odpowiednie podparcie odcinka szyjnego kręgosłupa, dzięki czemu rozluźnia nacisk między kręgami oraz odciąża mięśnie. Wyposażona jest również w wyjmowaną wkładkę Vario z pianki sprężystej, której zastosowanie lub usunięcie umożliwia doskonałe dopasowanie wysokości poduszki do budowy ciała użytkownika. Maksymalny komfort podczas snu jest też zasługą wytrzymałej i idealnie rozkładającej nacisk pianki visco-elastic (pianki z pamięcią – memory foam), z której zbudowana jest zewnętrzna warstwa poduszki.

  SISSEL® SILENCIUM to wyrób medyczny posiadający certyfikat zgodności z Dyrektywą 93/42/EWG. Poduszka objęta jest dwuletnią gwarancją (z możliwością jej przedłużenia do 3 lat).
  wbudowany mikrofon

  Wbudowane mikrofony

  Wbudowane w poduszkę mikrofony monitorują dźwięki wydawane podczas snu i wykrywają te o amplitudzie zbliżonej do odgłosów chrapania.

  specjalne oprogramowanie

  Specjalne oprogramowanie

  Sygnał o zarejestrowaniu dźwięków chrapania przez mikrofony zostaje natychmiast przekazany do urządzenia sterującego, które automatycznie przeprowadza analizę położenia głowy na poduszce oraz rozpoczyna wypełnianie właściwych komór powietrznych za pomocą specjalnej pompy. Powoduje to zmianę położenia głowy na poduszce oraz redukcję chrapania.

  Zarówno wypełnianie komór powietrznych, jak i praca sterownika (dodatkowo wyposażonego w etui obniżające poziom hałasu) jest niemal bezgłośna.

  pilot pneumatyczny

  Pneumatyczne urządzenie sterujące

  Informacja o zarejestrowaniu dźwięków chrapania przez mikrofony zostaje natychmiast przekazana do urządzenia sterującego, które dzięki wewnętrznym czujnikom błyskawicznie przeprowadza analizę położenia głowy na poduszce oraz rozpoczyna wypełnianie odpowiednich komór powietrznych. Powoduje to łagodne przemieszczenie głowy na poduszce oraz redukcję chrapania.

  Zarówno wypełnianie komór powietrznych, jak i praca sterownika (dodatkowo wyposażonego w etui obniżające poziom hałasu) jest niemal bezgłośna.

  Dane statystyczne

  Jej skuteczność została potwierdzona w testach i badaniach. Zgodnie z ich wynikami chrapanie zostało zredukowane średnio o 70% a maksymalnie o 95%.

  Testy kliniczne

  W 2001 roku w laboratorium snu na Wydziale Neurologii i Neurofizjologii w Klinice Lindenbrunn w Coppenbrügge w Niemczech przeprowadzono pierwsze badania poduszki zapobiegającej chrapaniu. Przeanalizowano wówczas wpływ jej działania na czas trwania i intensywność chrapania, a także pracę serca. Zgodnie z wynikami badań u wszystkich uczestników badania znacząco zmniejszył się całkowity czas chrapania, w tym szczególnie niebezpiecznego chrapania głośnego. U większości osób podczas snu na poduszce zapobiegającej chrapaniu zmniejszyła się również częstość akcji serca.

  Kolejne badanie w warunkach kontrolowanych miało ono miejsce w Klinice Otolaryngologii w szpitalu w Mannheim na przełomie 2013 i 2014 roku. Potwierdziły one również skuteczność metody zmiany położenia głowy podczas snu w walce z chrapaniem. Zgodnie z ich wynikami poduszka powoduje znaczącą redukcję chrapania, jednocześnie zachowując właściwe parametry oddechowe oraz nie wpływa na zwiększenie ilości wybudzeń.

  Testy w warunkach domowych

  SISSEL® SILENCIUM została także poddana międzynarodowemu, długookresowemu testowi przeprowadzonemu od stycznia do lipca 2012 roku w warunkach domowych przy pomocy oprogramowania monitorującego. Rezultaty badań jednoznacznie wskazują na skrócenie czasu trwania chrapania podczas snu oraz zmniejszenie jego głośności i intensywności (wyraźne zmniejszenie występowania groźnego chrapania głośnego). Redukcja całkowitego czasu chrapania wyniosła średnio 70%, zaś maksymalnie aż 95%! Równie pozytywne były odczucia uczestników badania – 80% z nich czuło się bardziej wypoczętych. Nie mieli oni też zastrzeżeń dotyczących sposobu jej używania, łatwości obsługi oraz komfortu podczas snu.

  Wysoka skuteczność działania
  sissel silencium wykres sissel silencium diagram

  Średnia redukcja chrapania
  wynosi 70%

  Maksymalna redukcja chrapania
  wynosi 95%

  Redukcja lub całkowite wyeliminowanie chrapania w znaczący sposób wpływa na poprawę jakości życia nie tylko osób chrapiących, ale również ich bliskich. Prawidłowy, zdrowy i regenerujący sen eliminuje poczucie zmęczenia w ciągu dnia i bóle głowy spowodowane niewyspaniem. To także skuteczna droga do poprawy samopoczucia, lepszej koncentracji, zwiększonej wydajności i większej odporności na stres.

  schemat budowySchemat budowy
  sposób działaniaSposób działania
  dane statystyczneDane statystyczne
  testy kliniczneTesty kliniczne
  wygodne ratyWygodne raty

  Pytania Klientów

  Pytanie:

  Czy na poduszkach Sissel można spać tylko na boku? Czy są one również dopasowane dla osób śpiących na plecach?

  Odpowiedź:

  Poduszki Sissel wskazane są dla osób śpiących zwykle w pozycji na boku. Ich unikalna krawędź i wyprofilowanie zapewnia wówczas optymalne wsparcie dla głowy i szyi, zapewniając zachowanie prawidłowego, anatomicznego ułożenia kręgosłupa podczas odpoczynku oraz skuteczne odciążenie kręgów i rozluźnienie mięśni.