Zmieniamy się dla Ciebie! Dla produktów Sissel, skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

Poduszka sensomotoryczna do siedzenia przy bólu kości ogonowej

Poduszka sensomotoryczna do siedzenia przy bólu kości ogonowej

Ból kości ogonowej utrudnia Ci siedzenie? Aby go złagodzić, nie musisz koniecznie stosować silnych przeciwbólowych środków farmakologicznych, które nie są obojętne dla zdrowia. Dużo lepszą drogą będzie poszukanie metody, która zmniejszy, a nawet całkowicie wyeliminuje ból tej części ciała bez użycia leków.

Z pomocą przychodzą poduszki sensomotoryczne - okrągłe, pompowane dyski, które zapewniają aktywne, dynamiczne siedzenie i zapobiegają bólom. Czytaj dalej i dowiedz się, jak wiele przy bólu kości ogonowej może zmienić ten niewielki przyrząd!

Przyczyny bólu kości ogonowej

Ból kości ogonowej to wbrew pozorom częste zjawisko. Kość ogonowa to zakończenie kręgosłupa człowieka i znajduje się w takim miejscu, że łatwo o niefortunne jej stłuczenie, zwłaszcza w porze zimowej, kiedy oblodzona nawierzchnia zwiększa ryzyko wypadku.

Kość ogonowa, zwana też kością guziczną składa się z pięciu zrośniętych kręgów. Największy z nich łączy się z kością krzyżową, a pozostałe to trzony. To właśnie one mogą ulegać uszkodzeniom, nadwyrężeniom i powodować ból.

Do kości ogonowej przytwierdzone są więzadła, ścięgna, a także mięśnie. Znajduje się ona w miejscu, gdzie inne ssaki mają ogon, jednak u człowieka spełnia ważną rolę - wspiera ciało podczas siedzenia. Jeśli choć raz doświadczyłeś choćby lekkiego stłuczenia kości ogonowej, wiesz dobrze, jak nieprzyjemna i utrudniająca siedzenie jest ta przypadłość.

Stłuczenie to jednak nie jedyna przyczyna bólu kości guzicznej. Oto inne możliwe źródła bólu tej części ciała:

  • długotrwała jazda na rowerze,
  • poród,
  • jazda konna,
  • napięcia zlokalizowane w obrębie mięśni dna miednicy,
  • endometrioza,
  • uporczywe zaparcia,
  • hemoroidy,
  • siedzący tryb życia,
  • przewlekły stres,
  • zaburzenia przewodu pokarmowego,
  • zmiany zwyrodnieniowe,
  • gorsza przyczepność mięśni,
  • problemy z kręgosłupem,
  • guz lub infekcja,
  • dźwiganie ciężarów,
  • wady postawy ciała.

Dyskomfort kości guzicznej to choroba, która ma odrębną nazwę - kokcygodynia. Może promieniować do okolicznych kości i stawów. Mocno utrudnia stanie i siedzenie. Jeśli nie uległeś w ostatnim czasie żadnemu wypadkowi i odczuwasz ból kości ogonowej, koniecznie udaj się do lekarza, który znajdzie przyczynę dyskomfortu. Również w przypadku przedłużającego się bólu po urazie warto odwiedzić lekarza - podczas upadku mogło dojść do złamania kości, a to już poważniejszy przypadek, wymagający przeprowadzenia operacji.

Ból kości ogonowej - jak go zmniejszyć?

W przypadku bólu kości ogonowej leczenie opiera się głównie na łagodzeniu objawów. Wielu chorych sięga po leki przeciwbólowe na receptę lub leki do wstrzykiwań w postaci znieczulenia miejscowego ze sterydem, lub bez. Takie działanie przynosi ulgę podczas silnego bólu, jednak nie jest rozwiązaniem na dłuższą metę.

Sissel Tour

Bardzo ważne w leczeniu bólu kości guzicznej jest rozpoznanie przyczyny bólu. Przykładowo, jeśli problem leży w mięśniach dna miednicy, fizjoterapeuta zaleci odpowiednie ćwiczenia i zabiegi, które zredukują ból. W niektórych wypadkach, np. gdy przyczyną jest wypadanie dna miednicy lub przepuklina dysku, konieczne będzie stosowanie zabiegów chirurgicznych, które rozwiążą istniejące problemy strukturalne.

Prostym, bezpiecznym i skutecznym sposobem na radzenie sobie z bólem kości ogonowej jest poduszka sensomotoryczna do siedzenia. Lekarze i fizjoterapeuci często zalecają jej stosowanie w dolegliwościach kości ogonowej. Okolice dolnych części kręgosłupa są bardzo wrażliwe na dotyk, specjaliści zalecają więc ograniczenie narażania ich na bezpośredni kontakt z twardym podłożem - krzesłem, stołkiem, ławką itp.

Poduszki sensomotoryczne do siedzenia, takie jak np. poduszka Sissel Sitfit lub Sissel Sitfit Plus, to bardzo skuteczne produkty w walce z bólem kości ogonowej. To wypełnione powietrzem dyski, wymuszające prawidłową postawę ciała i odciążające kręgosłup. Nie tylko zmniejszają ból kości ogonowej, ale też przydają się do ćwiczeń. Są bezpieczne w użytkowaniu i uniwersalne.

Korzystanie z poduszki sensomotorycznej pozwoli Ci zredukować ból kości ogonowej np. w przypadku urazów czy stłuczeń, ale też pomoże walczyć z innymi przyczynami tej dolegliwości. Wszystko dzięki temu, że poduszka sensomotoryczna wzmacnia mięśnie pleców, poprawia postawę i balans ciała, a także umożliwia ćwiczenia stóp, nóg i dna miednicy. Poduszka sensomotoryczna jest więc doskonałą pomocą w bólu kości guzicznej, a także elementem rehabilitacji.

Jeśli cierpisz na ból kości ogonowej, nie czekaj, aż ta dolegliwość zatruje Ci życie! Sięgnij po poduszkę sensomotoryczną, która szybko złagodzi ból i sprawi, że odczujesz znacznie większy komfort.

Sissel DorsaBack

\


Polecamy również inne poradniki:

Poduszka sensomotoryczna - co to jest?

Poduszka sensomotoryczna dla dziecka - czy warto?

Poduszki ortopedyczne do siedzenia – jak wybrać i czym się różnią?

Dynamiczne siedzenie - poradnik

W czym pomoże Ci poduszka do siedzenia w biurze?