Zmieniamy się dla Ciebie! Dla produktów Sissel, skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

BALANCED BODY Contrology Reformer

 • Dodaj recenzję:
  • szt.
  • Cena netto: 23 703,70 zł 25 600,00 zł
  • Niedostępny

  Contrology Reformer powstał we współpracy z bezpośrednim uczniem Josepha Pilatesa, dzięki czemu wiernie odzwierciedla oryginalny projekt i nawiązuje do klasycznej filozofii pilatesu, co czyni go wszechstronnym i ponadczasowym.

  Contrology Reformer - powrót do korzeni

  Ponadczasowy klasyczny reformer do pilatesu, to efekt wielomiesięcznej współpracy marki Balanced Body z Jayem Grimes’em - bezpośrednim uczniem Josepha Pilatesa - oraz Karen Frischmann - jedną z najbardziej cenionych mentorek Pilates. Contrology Reformer to wierne odtworzenie oryginalnego projektu reformera (z ok. 1980 roku), zgodne z ideami i zamierzeniami Josepha Pilatesa, wykonane z użyciem najnowszych technologii i tradycyjnych metod rzemieślniczych. Zapewnia płynną pracę i jeszcze większe wyzwania dla użytkowników.

  Contrology Reformer to maszyna, która została zaprojektowana z myślą o umożliwieniu użytkownikom wykonywanie ćwiczeń dokładnie takich, jakie były stosowane na oryginalnych maszynach Josepha Pilatesa. Sprężyny, ich mocowanie, kąt nachylenia poręczy, wytłaczana aluminiowa rama i odpowiednio wyprofilowane oparcia ramion zapewniają jeszcze większe wyzwanie dla ćwiczących, a jednocześnie przyspieszają proces osiągania pożądanych wyników treningu.

  Jeśli szukasz najlepszego modelu maszyny Pilatesa dostępnego obecnie na rynku, to Contrology Reformer jest odpowiedzią na Twoje potrzeby. To doskonała wersja oryginalnych maszyn, która w najdrobniejszych szczegółach odtwarza wszystkie funkcje i detale oraz sposób pracy kluczowy w klasycznym pilatesie. 

   

  RamaRama - lekka i bezpieczna

  Bezpieczna, mocna i trwała rama Contrology Reformera została w całości wykonana z wytłaczanego na gorąco aluminium, co gwarantuje nie tylko jej niewielką wagę, ale także odporność na uszkodzenia i korozję. Nogi i szyny, po których porusza się platforma, są integralną częścią ramy, dzięki czemu maszyna jest jeszcze stabilniejsza i bezpieczniejsza w użytkowaniu. Dodatkowo eleganckie satynowe wykończenie ramy Contrology Reformera z pewnością przypadnie do gustu wymagającym klientom.

  Do ramy dołączone są tradycyjne skórzane pasy z pętlami, których długość można regulować według potrzeb, a ruchome bloczki, umocowane na niższej wysokości bezpośrednio na ramie, pozwalają na płynną pracę pasów i wpływają na to, jak ciało pracuje podczas ćwiczeń.

   

  Cicha i wygodna ruchoma platforma

   

  Cicha i wygodna ruchoma platforma

  Platforma została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić płynny ruch podczas wykonywania ćwiczeń. Obicie wykonane z cienkiej, gęstej i sprężystej pianki zapewnia komfort i odpowiednią stabilność podczas treningu. Wyprofilowane oparcia ramion zostały umieszczone na niższej wysokości niż w przypadku większości reformerów dostępnych obecnie na rynku, co pozwala na idealne dopasowanie do kształtu ramion i stóp. Dla jeszcze większej wygody i estetyki platforma jest wyposażona w zagłówek, a kolor pokrycia to elegancki, czarny odcień.

   

   

   

  Sprężyny odzwierciedlające klasyczną pracę

  Sprężyny odzwierciedlające klasyczną pracę

  Reformer został wyposażony w Contrology Springs, czyli wyjątkowe sprężyny zaprojektowane w taki sposób, aby dokładnie odzwierciedlać ruch i pracę oryginalnego reformera Josepha Pilatesa. System 4 sprężyn o długich zaczepach zapewnia odpowiedni stopień oporu i wymaga większej siły do przesuwania platformy, dzięki czemu trening na Contrology Reformerze jest bardziej wymagający. Sprężyny wykonane są ze stali węglowej, co zapewnia ich trwałość i wytrzymałość. Drążek mocujący sprężyny znajduje się niżej, bliżej podłoża, co pozytywnie wpływa na płynność pracy. Ponadto dłuższe haki na drążku mocującym pozwalają na właściwe ustawienie sprężyn, a możliwość zablokowania drążka w 3 pozycjach sprawia, że łatwo i szybko dostosujesz reformer do różnych ćwiczeń i aktualnych potrzeb treningowych.

   

  Poręcz - wyzwanie

   

  Poręcz - wyzwanie

  Unikalnie zaprojektowana poręcz, w odróżnieniu od innych reformerów, jest położona na niższej wysokości, o nieco innym kącie nachylenia. Dzięki temu ćwiczenia wykonywane na reformerze są bardziej wymagające, trudniejsze i stanowią dużo większe wyzwanie dla użytkowników. To rozwiązanie pozwala na wykonywanie ćwiczeń w różnych pozycjach, co umożliwia przeprowadzanie innowacyjnych i różnorodnych sesji treningowych.

   

   

   

  Dodatkowe wyposażenie

  Dodatkowe wyposażenie

  Aby jeszcze pełniej wykorzystać możliwości Contrology Reformera, pamiętaj o wyposażeniu dodatkowym:

  • para pętli ze skóry naturalnej z drewnianymi uchwytami,
  • drążek do ćwiczeń wykonany z drewna klonowego o długości 92 cm,
  • para amortyzujących podkładek pod kolana,
  • Sitting Box, czyli skrzynia do ćwiczeń na reformerze, z metalowymi uchwytami, która dla większego komfortu została pokryta cienką pianką o dużej gęstości,
  • para czarnych bawełnianych pasów utrzymujących stopy (strzemiona),
  • para czarnych bawełnianych pasów przedłużających.

   

  Contrology Reformer - dostępny w trzech wariantach

  Contrology Reformer - dostępny w trzech wariantach

  Oprócz klasycznej wersji 80" JGRIMES, Contrology Reformer występuje w wersji 86” i 89”. Są to modele dłuższe, idealne rozwiązanie dla wyższych użytkowników -  zapewniają możliwość wykonywania ruchów o pełnym zakresie, co zwiększa komfort ćwiczeń.

  Reformery w wersji 86” i 89” są dodatkowo wyposażone w:

  • parę bloczków ograniczających tor pracy wózka
  • zintegrowane wsporniki do zamocowania Jumpboard (opcjonalne wyposażenie, znajdziesz je tutaj)

  UWAGA! Możliwość zamocowania platformy Jumpboard wyłącznie w modelach 86” i 89”.

   

   

  Contrology Reformer 80” JGRIMES

  • Wysokość: 36 cm
  • Długość: 206 cm
  • Szerokość: 69 cm
  • Waga: 51,7 kg

   

  Contrology Reformer 86”

  • Wysokość: 36 cm
  • Długość: 221 cm
  • Szerokość: 69 cm
  • Waga: 53 kg

   

  Contrology Reformer 89”

  • Wysokość: 36 cm
  • Długość: 229 cm
  • Szerokość: 69 cm
  • Waga: 53,8 kg

   

  Dożywotnia limitowana gwarancja

  Limitowana dożywotnia gwarancja  na ramę Contrology Reformer oferowana przez Balanced Body zapewnia najwyższą jakość wykonania sprzętu. Świadczy to również o solidności materiałów, które podlegają rygorystycznym testom jakościowym. W przypadku jakichkolwiek usterek lub problemów z urządzeniem, producent zawsze zapewnia wsparcie i profesjonalną pomoc.