Poduszka ortopedyczna dla dzieci SISSEL Bambini + dodatkowa poszewka

 • Dodaj recenzję:
  • Producent: Sissel
  • Kod producenta: 7640112120161
  • Dostępność: Dostępny - wysyłamy w 24h Dostępny - wysyłamy w 24h
  • szt.
  • Cena netto: 221,30 zł 239,00 zł

  Poduszka ortopedyczna przeznaczona dla dzieci od 4 roku życia, dbająca o spokojny sen, zdrowy kręgosłup i prawidłowy rozwój najmłodszych w okresie intensywnego wzrostu. Sissel Bambini wykonana jest z bezpiecznej, komfortowej pianki z pamięcią, wyposażona w kolorową poszewkę z bajkowymi motywami.

  Sissel® Bambini. Zadbaj o zdrowy sen swojego dziecka z wygodną poduszką z pianki visco-elastic.

  Z myślą o najmłodszych - dwie poszewki w komplecie!

  Poduszki ortopedyczne dla dzieci stały się popularnym i często wybieranym elementem wyposażenia pokoju malucha. Pożyteczne, praktyczne, dbające o prawidłowy rozwój dzieci, mają coraz większą ilość zwolenników. Troszcząc się o zdrowie swoich pociech już od najmłodszych lat, warto przyjrzeć się nieco uważniej poduszkom ortopedycznym dla dzieci, sprawdzić i porównać wyróżniające je cechy  i zastanowić się nad wyborem tej właściwej.

  kolorowa poduszka ortopedyczna bambini

  Czy poduszka ortopedyczna dla dziecka jest niezbędna?

  Wielu rodziców, uważa że poduszka ortopedyczna nie jest potrzebna dzieciom. Tymczasem prawidłowo dobrana poduszka ortopedyczna odgrywa ważną rolę w zapewnieniu prawidłowego wzrostu oraz rozwoju kręgosłupa szyjnego dziecka. Poduszka znakomicie wspiera szyję, głowę i ramiona, odciąża kręgosłup na całej linii, a także wspomaga krążenie krwi.

  Istnieją przypadki, kiedy używanie poduszek ortopedycznych jest nie tylko czynnością profilaktyczną, ale wręcz niezbędną. Ich odpowiednie rodzaje należy stosować np. w leczeniu zespołu płaskiej główki, kręczu szyjnego, czy też deformacji w obrębie kręgosłupa. Właściwie wyprofilowana poduszka zdrowotna idealnie wspiera tradycyjne leczenie, jest doskonałym uzupełnieniem masaży i ćwiczeń fizjoterapeutycznych, choć oczywiście w takich sytuacjach należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem jej użytkowania.

  Sissel Bambini – zdrowy i komfortowy sen dziecka

  Już od najmłodszych lat warto troszczyć się o kręgosłup dziecka. Idealna do tego celu jest poduszka Sissel Bambini. Dzięki niej sen dziecka jest komfortowy, wygodny, a przede wszystkim zdrowy. Wskazana jest ona już od 4 roku życia, co pozwala wdrażać zasady dbania o zdrowie i prawidłową postawę ciała już od najmłodszych lat.

  Ortopedyczna poduszka Sissel Bambini wykonana jest z nowoczesnej pianki visco-elastic, zwanej pianką z pamięcią. Dzięki swej ergonomicznej budowie doskonale podtrzymuje i odciąża szyję, a także sprawia, że możliwe staje się zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa podczas snu. Dziecko śpi spokojnie, komfortowo, bez żadnych niedogodności.

  kształt poduszki sissel bambini

  Anatomiczny kształt Sissel Bambini

  Poduszka Sissel Bambini została zaprojektowana w oparciu o wiele badań, które pozwoliły stworzyć uniwersalny, skuteczny sposób, by pozycja dziecka w czasie snu była naturalna i zdrowa. Dzięki swemu unikalnemu profilowi poduszka zapewnia utrzymanie anatomicznej pozycji ciała w czasie snu. Wspiera szyję, odciąża kręgosłup szyjny, zmniejsza nacisk pomiędzy kręgami, a także rozluźnia mięśnie.

  Do nietypowego kształtu poduszki dzieci przyzwyczajają się bardzo szybko, jej stosowanie zaś stanowi gwarancję, iż kręgosłup będzie miał optymalne oparcie, a tym samym będzie prawidłowo się rozwijał, co jest szczególnie ważne w czasie bardzo intensywnego wzrostu. 

  Pianka Memory

  Pianka Memory w poduszce Sissel Bambini

  Sissel Bambini to poduszka, do produkcji której wykorzystano w pełni bezpieczną piankę Memory (visco-elastic). Idealnie dopasowuje się ona do kształtu ciała dziecka, jego ciężaru oraz temperatury. Dzięki temu jest ona delikatna i wygodna, nawet dla najbardziej wybrednego użytkownika, zachowując jednocześnie najlepsze właściwości ortopedyczne. Zastosowana pianka pozwala równomiernie rozkładać nacisk, dlatego maluchy nie odczuwają nieprzyjemnego ucisku na szyję. Dodatkowo nie ulega ona odkształceniom i może służyć przez bardzo długi czas.

  Poduszka Sissel Bambini to komfortowy i zdrowy, a zarazem bezpieczny wypoczynek dla każdego dziecka. Stworzona jest bowiem z materiałów, które nie zawierają szkodliwych substancji, a także zostały przebadane na obecność alergenów.

  Wymiary Sissel Bambini

  Wymiary Sissel Bambini

  Szerokość: 35 cm   Długość: 25 cm   Wysokość: 9 cm

  wyprodukowano w Szwecji

  Wyprodukowana w Szwecji

  Poduszkę wyprodukowano w Szwecji, z zachowaniem najbardziej rygorystycznych wymogów.

  Gwarancja Sissel

  5 lat gwarancji

  Gwarancja na zachowanie kształtu poduszki - 5 lat

  ortopedyczny kształt

  Ortopedyczny kształt

  To pionierskie rozwiązanie stało się wzorem dla wielu firm produkujących podobne produkty

  nieszkodliwe materiały

  Przebadane materiały

  Poduszka nie powoduje alergii, jest zdrowa i nie zawiera szkodliwych substancji.

   

  Najważniejsze zalety poduszki Sissel Bambini

  Właściwości poduszki Sissel Bambini sprawiają, że jest jednym z najczęściej wybieranych produktów tego typu na rynku.

  Poduszka ortopedyczna dla dzieci Sissel Bambini:

  • Zapewnia dziecku zdrowy i spokojny sen
  • Może być stosowana przez dzieci już od 4 roku życia - pozwala troszczyć się o zdrowy kręgosłup od najmłodszych lat
  • Gwarantuje poprawną pozycję ciała i optymalne wsparcie szyi
  • Dzięki wykonaniu z pianki visco–elastic zapewnia komfort, odpowiednią twardość i właściwe wsparcie odcinka szyjnego kręgosłupa
  • Znakomicie sprawdza się dla osób o wrażliwej na nacisk szyi
  • Jest łatwa do utrzymania w czystości - można ją prać ręcznie w letniej wodzie
  • Jej wymiar jest idealnie dopasowany dla dzieci
  • Jest wolna od szkodliwych i toksycznych substancji
  • Została przetestowana alergicznie

  Zdrowy kręgosłup dzięki poduszce Sissel Bambini

  Troska o zdrowy kręgosłup dziecka powinna trwać od najmłodszych lat, dlatego tak istotne jest wspieranie prawidłowej pozycji ciała najmłodszych w czasie snu. Zwykła poduszka może okazać się niewystarczająca, aby zapewnić anatomiczne ułożenie kręgosłupa podczas odpoczynku. Codzienne stosowanie sprawdzonej, przebadanej poduszki ortopedycznej dla dzieci to nie tylko zapewnienie im zdrowego i wygodnego snu, ale element profilaktyki schorzeń i dolegliwości kręgosłupa w przyszłości oraz nauka zdrowych nawyków od wczesnego dzieciństwa. Ważny jest przy tym wybór poduszki, która spełnia wszystkie rygorystyczne wymagania – takiej jak Sissel Bambini.

  Jej nowoczesny i innowacyjny kształt sprawiają, że doskonale troszczy się ona o kręgosłup dziecka i właściwą postawę ciała. Profil poduszki i zastosowana pianka zapewniają zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa, a jednocześnie odciążenie szyi. Kręgosłup dziecka znajduje się w optymalnej pozycji i podczas codziennego odpoczynku otrzymuje ortopedyczne wsparcie, a oprócz tego maluch może cieszyć się głębokim i komfortowym snem.

  Zaletą poduszek Sissel Bambini jest również wykonanie z materiału wysokiej jakości, a także łatwe utrzymanie ich w czystości. Co więcej, bajkowe motywy na poszewce sprawią, że maluch od razu ją pokocha. 

  Warto stosować poduszkę Sissel Bambini, ponieważ gwarantuje komfortowy sen, wspiera prawidłowy rozwój kręgosłupa dziecka i zapewnia ortopedyczne wsparcie w okresie intensywnego wzrostu.

  Pomyśl o poduszce ortopedycznej

  5 lat gwarancji Sissel

   

  Pytania Klientów

  Pytanie:

  Posiadam poduszkę Sissel wykonaną z pianki z pamięcią. Ze względu na alergię na roztocza powinnam wyprać ją w temperaturze co najmniej 60°C lub namoczyć ją na 2 godziny w wodzie o niższej temperaturze z dodatkiem specjalistycznego środka zabijającego roztocza. Czy te zabiegi mogą zniszczyć poduszkę i spowodować, że straci ona swoje właściwości?

  Odpowiedź:

  Poduszkę z pianki visco-elastic można prać wyłącznie ręcznie, w temperaturze maks. 40°C. Pranie w wyższej temperaturze może spowodować zniszczenie pianki. Dłuższe namaczanie w chłodnej wodzie, do 40°C, nie powinno wpłynąć na właściwości poduszki, należy jednak wcześniej sprawdzić w instrukcji dołączonej do środka zabijającego roztocza lub uzyskać informację od jego producenta, czy jest on zalecany do tego rodzaju materiału i czy nie wpłynie na stan poduszki.

  Warto również pamiętać, że poduszki z pianki visco-elastic nie mogą być prane w pralce ani wykręcane (można owinąć je w ręcznik i delikatnie odcisnąć z nadmiaru wody). Powinny one schnąć w temperaturze pokojowej (nie należy umieszczać ich zbyt blisko źródeł ciepła lub narażać je na bezpośrednie działanie promieni słonecznych). Całkowity czas schnięcia poduszki może wynosić nawet 7 dni.

   

  Pytanie:

  Czy na poduszkach Sissel można spać tylko na boku? Czy są one również dopasowane dla osób śpiących na plecach?

  Odpowiedź:

  Poduszki Sissel wskazane są dla osób śpiących zwykle w pozycji na boku. Ich unikalna krawędź i wyprofilowanie zapewnia wówczas optymalne wsparcie dla głowy i szyi, zapewniając zachowanie prawidłowego, anatomicznego ułożenia kręgosłupa podczas odpoczynku oraz skuteczne odciążenie kręgów i rozluźnienie mięśni.