Zmieniamy się dla Ciebie! Dla produktów Sissel, skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

SISSEL Bambini - poduszka ortopedyczna dla dzieci

 • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Dostępny - wysyłamy w 24h Dostępny - wysyłamy w 24h

  • szt.
  • Cena netto: 249,07 zł 269,00 zł

  Poduszka ortopedyczna przeznaczona dla dzieci od 4 roku życia, dbająca o spokojny sen, zdrowy kręgosłup i prawidłowy rozwój najmłodszych w okresie intensywnego wzrostu. Sissel Bambini wykonana jest z bezpiecznej, komfortowej pianki z pamięcią, wyposażona w kolorową poszewkę z bajkowymi motywami.

  Sissel® Bambini. Zadbaj o zdrowy sen swojego dziecka z wygodną poduszką z pianki visco-elastic.

  Z myślą o najmłodszych!

  Poduszki ortopedyczne dla dzieci stały się popularnym i często wybieranym elementem wyposażenia pokoju malucha. Pożyteczne, praktyczne, dbające o prawidłowy rozwój dzieci, mają coraz większą ilość zwolenników. Troszcząc się o zdrowie swoich pociech już od najmłodszych lat, warto przyjrzeć się nieco uważniej poduszkom ortopedycznym dla dzieci, sprawdzić i porównać wyróżniające je cechy  i zastanowić się nad wyborem tej właściwej.

  kolorowa poduszka ortopedyczna bambini

  Czy poduszka ortopedyczna dla dziecka jest niezbędna?

  Wielu rodziców, uważa że o ile nie istnieją przesłanki medyczne i zalecenia lekarza, poduszka ortopedyczna nie jest dzieciom potrzebna. Tymczasem prawidłowo dobrana poduszka anatomiczna dla dziecka, odpowiednio wyprofilowana i wykonana z najwyższej jakości delikatnych i antyalergicznych materiałów, odgrywa ważną rolę w zapewnieniu prawidłowego wzrostu oraz rozwoju kręgosłupa szyjnego dziecka. Poduszka znakomicie wspiera szyję, głowę i ramiona, odciąża kręgosłup na całej linii, a także wspomaga krążenie krwi. Doskonale wspiera profilaktykę chorób i dolegliwości kręgosłupa, ale również uczy od najmłodszych lat zdrowych nawyków. Tym bardziej, że wyprofilowane poduszki dla dzieci sa odpowiednie już dla przedszkolaków.

  Z kolei w przypadku zdiagnozowanych schorzeń właściwie wyprofilowane poduszki dla dzieci, dobrane przez specjalistów, są niezbędne i idealnie wspierają tradycyjne leczenie, doskonale uzupełniając masaże i ćwiczenia fizjoterapeutyczne.

  Sissel Bambini – zdrowy i komfortowy sen dziecka

  O kręgosłup dziecka, jego prawidłowy rozwój i kondycję, należy troszczyć się już od najmłodszych lat. Jednym ze sposobów na codzienne dbanie o zdrowy kręgosłup jest stosowanie odpowiednio wyprofilowanych poduszek anatomicznych dla dzieci. Sissel Bambini o unikalnym kształcie i dopasowanej do budowy ciała najmłodszych wielkości zapewnia komfortowy, regenerujący, a przede wszystkim zdrowy sen. Może być ona stosowana jako poduszka dla przedszkolaka - wskazana jest już od 4 roku życia, co pozwala dbać o prawidłową postawę ciała już od najmłodszych lat.

  Ortopedyczna poduszka dla dzieci Sissel Bambini wykonana jest z nowoczesnej pianki visco-elastic, zwanej pianką z pamięcią. Dzięki swej ergonomicznej budowie doskonale podtrzymuje i odciąża szyję, a także dba o zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa podczas snu. Dziecko śpi spokojnie, komfortowo i zdrowo.

   

  kształt poduszki sissel bambini

  Anatomiczny kształt Sissel Bambini

  Poduszka Sissel Bambini została zaprojektowana w oparciu o wiele badań, które pozwoliły stworzyć uniwersalny, skuteczny sposób, by pozycja dziecka w czasie snu była naturalna i zdrowa. Dzięki swemu unikalnemu profilowi poduszka zapewnia utrzymanie anatomicznej pozycji ciała w czasie snu. Wspiera szyję, odciąża kręgosłup szyjny, zmniejsza nacisk pomiędzy kręgami, a także rozluźnia mięśnie.

  Do nietypowego kształtu poduszki dzieci przyzwyczajają się bardzo szybko, jej stosowanie zaś stanowi gwarancję, iż kręgosłup będzie miał optymalne oparcie, a tym samym będzie prawidłowo się rozwijał, co jest szczególnie ważne w czasie bardzo intensywnego wzrostu. 

  Pianka Memory

  Pianka Memory w poduszce Sissel Bambini

  Sissel Bambini to poduszka, do produkcji której wykorzystano w pełni bezpieczną piankę Memory (visco-elastic). Idealnie dopasowuje się ona do kształtu ciała dziecka, jego ciężaru oraz temperatury. Dzięki temu jest ona delikatna i wygodna, nawet dla najbardziej wybrednego użytkownika, zachowując jednocześnie najlepsze właściwości ortopedyczne. Zastosowana pianka pozwala równomiernie rozkładać nacisk, dlatego maluchy nie odczuwają nieprzyjemnego ucisku na szyję. Dodatkowo nie ulega ona odkształceniom i może służyć przez bardzo długi czas.

  Poduszka Sissel Bambini to komfortowy i zdrowy, a zarazem bezpieczny wypoczynek dla każdego dziecka. Stworzona jest bowiem z materiałów, które nie zawierają szkodliwych substancji, a także zostały przebadane na obecność alergenów.

  Wymiary Sissel Bambini

  Wymiary Sissel Bambini

  Szerokość: 35 cm   Długość: 25 cm   Wysokość: 9 cm

  wyprodukowano w Szwecji

  Wyprodukowana w Szwecji

  Poduszkę wyprodukowano w Szwecji, z zachowaniem najbardziej rygorystycznych wymogów.

  Gwarancja Sissel

  5 lat gwarancji

  Gwarancja na zachowanie kształtu poduszki - 5 lat

  ortopedyczny kształt

  Ortopedyczny kształt

  To pionierskie rozwiązanie stało się wzorem dla wielu firm produkujących podobne produkty

  nieszkodliwe materiały

  Przebadane materiały

  Poduszka nie powoduje alergii, jest zdrowa i nie zawiera szkodliwych substancji.

   

  Najważniejsze zalety poduszki Sissel Bambini

  Właściwości poduszki Sissel Bambini sprawiają, że jest jednym z najczęściej wybieranych produktów tego typu na rynku.

  Poduszka ortopedyczna dla dzieci Sissel Bambini:

  • Zapewnia dziecku zdrowy i spokojny sen
  • Może być stosowana przez dzieci już od 4 roku życia - pozwala troszczyć się o zdrowy kręgosłup od najmłodszych lat
  • Gwarantuje poprawną pozycję ciała i optymalne wsparcie szyi
  • Dzięki wykonaniu z pianki visco–elastic zapewnia komfort, odpowiednią twardość i właściwe wsparcie odcinka szyjnego kręgosłupa
  • Znakomicie sprawdza się dla osób o wrażliwej na nacisk szyi
  • Jest łatwa do utrzymania w czystości - można ją prać ręcznie w letniej wodzie
  • Jej wymiar jest idealnie dopasowany dla dzieci
  • Poszewka wykonana z wysokiej jakości naturalnego i przyjaznego dla delikatnej skóry dziecka materiału (100% bawełna), może być prana w temperaturze 40°C
  • Jest wolna od szkodliwych i toksycznych substancji
  • Została przetestowana alergicznie

  Zdrowy kręgosłup dzięki poduszce Sissel Bambini

  Troska o zdrowy kręgosłup dziecka powinna trwać od najmłodszych lat, dlatego tak istotne jest wspieranie prawidłowej pozycji ciała najmłodszych w czasie snu. Zwykła poduszka może okazać się niewystarczająca, aby zapewnić anatomiczne ułożenie kręgosłupa podczas odpoczynku. Codzienne stosowanie sprawdzonej, przebadanej poduszki ortopedycznej dla dzieci to nie tylko zapewnienie im zdrowego i wygodnego snu, ale element profilaktyki schorzeń i dolegliwości kręgosłupa w przyszłości oraz nauka zdrowych nawyków od wczesnego dzieciństwa. Ważny jest przy tym wybór poduszki, która spełnia wszystkie rygorystyczne wymagania – takiej jak Sissel Bambini.

  Jej nowoczesny i innowacyjny kształt sprawiają, że doskonale troszczy się ona o kręgosłup dziecka i właściwą postawę ciała. Profil poduszki i zastosowana pianka zapewniają zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa, a jednocześnie odciążenie szyi. Kręgosłup dziecka znajduje się w optymalnej pozycji i podczas codziennego odpoczynku otrzymuje ortopedyczne wsparcie, a oprócz tego maluch może cieszyć się głębokim i komfortowym snem.

  Zaletą poduszek Sissel Bambini jest również wykonanie z materiału wysokiej jakości, a także łatwe utrzymanie ich w czystości. Co więcej, bajkowe motywy na poszewce sprawią, że maluch od razu ją pokocha. 

  Warto stosować poduszkę Sissel Bambini, ponieważ gwarantuje komfortowy sen, wspiera prawidłowy rozwój kręgosłupa dziecka i zapewnia ortopedyczne wsparcie w okresie intensywnego wzrostu.


  Pomyśl o poduszce ortopedycznej

  5 lat gwarancji Sissel

   

  Pytania Klientów

  Pytanie:

  Posiadam poduszkę Sissel wykonaną z pianki z pamięcią. Ze względu na alergię na roztocza powinnam wyprać ją w temperaturze co najmniej 60°C lub namoczyć ją na 2 godziny w wodzie o niższej temperaturze z dodatkiem specjalistycznego środka zabijającego roztocza. Czy te zabiegi mogą zniszczyć poduszkę i spowodować, że straci ona swoje właściwości?

  Odpowiedź:

  Poduszkę z pianki visco-elastic można prać wyłącznie ręcznie, w temperaturze maks. 40°C. Pranie w wyższej temperaturze może spowodować zniszczenie pianki. Dłuższe namaczanie w chłodnej wodzie, do 40°C, nie powinno wpłynąć na właściwości poduszki, należy jednak wcześniej sprawdzić w instrukcji dołączonej do środka zabijającego roztocza lub uzyskać informację od jego producenta, czy jest on zalecany do tego rodzaju materiału i czy nie wpłynie na stan poduszki.

  Warto również pamiętać, że poduszki z pianki visco-elastic nie mogą być prane w pralce ani wykręcane (można owinąć je w ręcznik i delikatnie odcisnąć z nadmiaru wody). Powinny one schnąć w temperaturze pokojowej (nie należy umieszczać ich zbyt blisko źródeł ciepła lub narażać je na bezpośrednie działanie promieni słonecznych). Całkowity czas schnięcia poduszki może wynosić nawet 7 dni.

   

  Pytanie:

  Czy na poduszkach Sissel można spać tylko na boku? Czy są one również dopasowane dla osób śpiących na plecach?

  Odpowiedź:

  Poduszki Sissel wskazane są dla osób śpiących zwykle w pozycji na boku. Ich unikalna krawędź i wyprofilowanie zapewnia wówczas optymalne wsparcie dla głowy i szyi, zapewniając zachowanie prawidłowego, anatomicznego ułożenia kręgosłupa podczas odpoczynku oraz skuteczne odciążenie kręgów i rozluźnienie mięśni.

   

  Pytanie:

  Czy Sissel Bambini będzie odpowiednią poduszką dla przedszkolaka ze skoliozą?

  Odpowiedź:

  Używanie Sissel Bambini jest zalecane od 4 roku życia, jest więc odpowiednią poduszką dla starszych przedszkolaków.  Jest doskonałą poduszką dla dzieci stosowaną w celach profilaktycznych. Natomiast w przypadku zdiagnozowanych schorzeń kręgosłupa występujących u dziecka warto przed rozpoczęciem jej stosowania skonsultować się z lekarzem.

   

  Pytanie:

  Moje dziecko korzysta od dłuższego czasu z poduszki Sissel Bambini, ale jest już ona dla niego trochę za niska. Jaką poduszką ją zastąpić?

  Odpowiedź:

  Sissel Bambini to idealna poduszka anatomiczna dla przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym. Jej maksymalna wysokość (wysokość krawędzi) to 9 cm. Wraz ze wzrostem dziecka, kiedy krawędź poduszki staje się zbyt niska i nie wypełnia wystarczająco przestrzeni między ramieniem a szyją, należy zmienić poduszkę na wyższą, w rozmiarze M (jej wysokość to 11 cm) lub poduszkę z możliwością regulacji, która umożliwia zmianę wysokości z 11 na 14 cm i, jeżeli będzie taka potrzeba, będzie „rosła” wraz z dzieckiem.