Zmieniamy się dla Ciebie! Dla produktów Sissel, skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

SISSEL Sitfit Plus - poduszka sensomotoryczna asymetryczna

 • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Dostępny - wysyłamy w 24h Dostępny - wysyłamy w 24h

  • szt.
  • Cena netto: 164,81 zł 178,00 zł

  Poduszka sensomotoryczna o wyjątkowym, asymetrycznym kształcie - w zależności od potrzeb zapewnia aktywny lub nieco bardziej stabilny sposób siedzenia i wsparcie ud. Służy do ćwiczeń oraz siedzenia dynamicznego, odciążającego kręgosłup i zapewniającego ciągłą pracę mięśni pleców. Przydatna w domu i w pracy.

  Poduszka sensomotoryczna Sitfit Plus - dla prawidłowej pozycji podczas siedzenia w domu lub w pracy

  Czym jest poduszka Sitfit Plus?

  Sitfit Plus jest wypełnionym powietrzem dyskiem wymuszającym prawidłową postawę podczas siedzenia. Ma specjalnie wyprofilowane miejsca pod uda aby siedzenie było jeszcze bardziej komfortowe. Dzięki swojej konstrukcji zapewnia bardzo optymalny stosunek między komfortem a walorami ergonomicznymi.

  Do czego służy Sitfit Plus?

  Sitfit Plus służy głównie do siedzenia. Zaleca się korzystanie Sitfit Plusa zarówno w pracy jak i w domu. Nie należy stosować Sitfit Plusa w samochodzie.

  Aktywne siedzenie z Sissel Sitfit to prosta droga do utrzymania zdrowych pleców bez uciążliwych ćwiczeń!

  • aktywne i dynamiczne siedzenie
  • odciąża górne partie ciała i rozbudowuje mięśnie pleców
  • wymusza prawidłową pozycję
  • użyteczne również w ćwiczeniach pleców oraz dolnej części miednicy
  • nie zawiera latexu
  • dostępny w 3 kolorach
  • zawiera pompkę do odpowiedniego regulowania ciśnienia oraz plakat z ćwiczeniami
  • jeden rozmiar dla dorosłych i nastolatków
  • średnica 37 cm

  UWAGA! NIE ZAWIERA SZKODLIWYCH FTALANÓW (uelastyczniaczy)

  Jak korzystać z Sitfit Plus, jak działa?

  Sitfit Plus służy do aktywnego siedzenia. Możemy zarówno siedzieć na stronie bardziej stabilnej (wytłoczenia) jak również na części mniej stabilnej (okrągła strona). Sitfit Plus można również podkładać za plecy jeśli siedzimy na krześle z oparciem. Wówczas mamy do czynienia z siedzeniem biernym/ pasywnym.

  Początkującym użytkownikom zalecamy robienie przerw w korzystaniu z Sitfit Plusa. Mięśnie mogą być nie przyzwyczajone do utrzymywania prawidłowej pozycji i w efekcie mogą powodować uczucie bólu. Zalecamy godzinne siedzenie i godzinną przerwę. Po jakimś czasie będziemy mogli stosować Sitfita bez przerwy.

  Sitfit Plus działa poprzez dynamiczne wymuszanie prawidłowej pozycji. W trakcie korzystania przyjmuje postać mniejszego lub większego klina dzięki czemu cały czas posiadamy optymalne ułożenie kręgosłupa względem miednicy.

  Sitfit Plus zapewnia bezpieczne siedzenie bez oparcia.

  Ogólne Informację o negatywnych aspektach długotrwałego siedzenia

  Siedzenie godzinami niekorzystnie wpływa nie tylko na kręgosłup ale również na metabolizm, podnosi poziom niezdrowych trójglicerydów i obniża poziom dobrego cholesterolu HDL. Prowadzone od lat badania na temat szkodliwości siedzenia dają jednoznaczne wyniki.

  Osoby, które spędzają więcej niż 11 godzin dziennie w pozycji siedzącej, są znacznie bardziej narażone również na powikłania z powodu chorób serca niż ci badani, którzy na krześle spędzali co najwyżej 4 godziny dziennie. Wpływ długotrwałego siedzenia na kręgosłup ma również odzwierciedlenie w jego kondycji. Dyski międzykręgowe są znacznie bardziej przeciążone oraz często występuje niedokrwienie mięśni spowodowane słabym krążeniem. Słabe krążenie to mniej tlenu, mniej wody i mniej składników odżywczych. Słabe krążenie może powodować również ból niedokrwienny. Zła pozycja to również pogłębianie się zmian zwyrodnieniowych.

  Uwaga! Zwiększenie intensywności treningów niewiele zmieni – badania wykazały, że siedzenie szkodzi niezależnie od tego, ile trenujesz. Co więcej, gwałtowne zwiększenie obciążeń po całym dniu siedzenia zwiększa ryzyko kontuzji układu ruchu.

  Aby zminimalizować powyższe negatywne skutki dobrze jest skorzystać z opcji „aktywnego siedzenia”.


   

  Pytania Klientów

  Pytanie:

  Zakupiłem poduszkę Sissel Sitfit Plus i mam pytanie w związku z jej użytkowaniem: czy któraś strona poduszki przeznaczona jest do siedzenia i ćwiczenia, czy też nie ma to żadnego znaczenia? Wygodniejsza wydaje mi się strona z zaworem, ale na zdjęciach poduszka jest ułożona zaworem do dołu, a dodatkowo w instrukcji jest ostrzeżenie przed stawaniem na zaworze, gdyż może to spowodować uszkodzenie produktu…

  Odpowiedź:

  Podczas siedzenia nacisk rozłożony jest na powierzchnię poduszki bardziej równomiernie – nie ma więc znaczenia czy będzie ona ułożona na krześle zaworkiem do góry czy do dołu. W czasie ćwiczeń jednak należy umieścić Sitfit Plus wentylem do dołu – stawanie bezpośrednio na zaworze poduszki może spowodować jego uszkodzenie i zniszczenie poduszki.

   

  Pytanie:

  Proszę o informację, czym różni się poduszka Sitfit od Sitfit Plus. Jaką rolę pełni nieco inny kształt Sistfit Plus i która z nich będzie lepsza do siedzenia podczas pracy przy biurku?

  Odpowiedź:

  Obie poduszki umieszczone na siedzisku krzesła zapewniają dynamiczne siedzenie (wzmacniające mięśnie stabilizujące kręgosłup) i poprawiają postawę ciała. Rzeczywiście różnią się one kształtem – okrągła poduszka Sitfit zapewnia mniej stabilną pozycję oraz aktywniejsze siedzenie i jest ona szczególnie wskazana podczas krótszych okresów siedzenia oraz do ćwiczeń. Tę samą rolę pełni poduszka Sitfit Plus ułożona zaokrągloną krawędzią do przodu. Jednak Sitfit Plus, ułożona płaską krawędzią do przodu, zapewnia dodatkowe wsparcie ud i stabilniejszy sposób siedzenia, idealny dla osób spędzających w pozycji siedzącej wiele godzin.