Zmieniamy się dla Ciebie! Dla produktów Sissel, skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

SISSEL Sitfit - poduszka sensomotoryczna - 33 cm

 • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Dostępny - wysyłamy w 24h Dostępny - wysyłamy w 24h
  • szt.
  • Cena netto: 116,67 zł 126,00 zł

  Bezpieczna, pompowana poduszka sensomotoryczna o średnicy 33 cm zapewniająca aktywne, dynamiczne siedzenie. Dba o zachowanie prawidłowej postawy i zapewnia stałe balansowanie ciała, aktywizujące mięśnie i zapobiegające bólom pleców. Przydatna również podczas ćwiczeń.

  Poduszka sensomotoryczna Sissel Sitfit 33 cm – Zdrowy kręgosłup podczas siedzenia

  Praktyczne rozwiązanie dla osób spędzających wiele godzin w pozycji siedzącej. SISSEL® SITFIT® 33 cm to przenośna, pompowana poduszka sensomotoryczna, służąca do aktywnego, dynamicznego siedzenia, która kształtuje właściwą postawę ciała podczas siedzenia i wzmacnia mięśnie pleców. Prowokując ciągłe balansowanie ciałem zapobiega długotrwałemu bezruchowi, powodującemu bóle pleców, jest również przydatna podczas ćwiczeń. Sissel Sitfit jest uniwersalna, można ją stosować na wszystkich rodzajach krzeseł czy ławek.

  • Przeznaczona do zdrowego siedzenia, ćwiczeń stóp, nóg, wzmacniających dno miednicy i poprawiających balans ciała.
  • Przydatna do siedzenia dla osób z ADHD (nadpobudliwością psychoruchową).
  • Dla osób w każdym wieku.
  • Zajmuje mało miejsca.
  • Bezpieczna w użytkowaniu i uniwersalna.
  • Antypoślizgowa.
  • Wykonana z bezpiecznych materiałów – nie zawiera alergizującego lateksu ani niebezpiecznych uelastyczniaczy (ftalanów).
  • Dostępna w trzech kolorach.
  • Wypełniana powietrzem za pomocą pompki, pozwala indywidualnie dopasować jej twardość.
  • Średnica 33 cm (dostępna również większa, o średnicy 36 cm).

  Jak działa Sissel Sitfit?

  Poduszka Sissel Sitfit umożliwia dynamiczne siedzenie. Podczas siedzenia na niej nasze ciało nieustannie balansuje, dzięki czemu mięśnie nie ulegają zastygnięciu. Korzystanie z Sissel Sitfit poprawia równowagę i koordynację ruchową, co doskonale sprawdza się także w przypadku osób starszych. Najważniejszym jednak efektem stosowania poduszki sensomotorycznej jest wzmocnienie pleców i ćwiczenie ich mięśni, a przy tym kształtowanie prawidłowej postawy ciała, redukcja bólu pleców, szyi i karku. Można ją używać nie tylko do siedzenia, ale i do ćwiczeń w pozycji siedzącej i stojącej. Przed zastosowaniem należy zwrócić uwagę na stopień napompowania poduszki i dopasować go do wagi siedzącego. Sissel Sitfit może być doskonałą profilaktyką dolegliwości kręgosłupa, jak i elementem rehabilitacji.

  Skutki długotrwałego siedzenia

  Statystycznie siedzimy nawet do 11 godzin dziennie, choć groźne i bolesne skutki siedzącego trybu życia potwierdzono licznymi badaniami. Długotrwałe siedzenie powoduje przede wszystkim bóle i uczucie sztywności w okolicach pleców, szyi i karku oraz przeciążenie dysków międzykręgowych, prowadzące niejednokrotnie do poważnych i nieodwracalnych zmian zwyrodnieniowych, a także kontuzji. Siedzący tryb życia zwiększa również ryzyko chorób serca i układu krążenia, obniża poziom dobrego cholesterolu, powoduje nadwagę i nierzadko prowadzi do wielu poważnych chorób, np. cukrzycy. Wielogodzinne siedzenie może powodować problemy z nadciśnieniem i prawidłowym oddychaniem, bowiem do organizmu dostarczana jest mniejsza ilość tlenu i składników odżywczych. Negatywne skutki tego takiego trybu życia można zredukować dynamicznym siedzeniem i zwiększeniem aktywności fizycznej.


  Pytania Klientów

  Pytanie:

  Proszę o informację, czym różni się poduszka Sitfit od Sitfit Plus. Jaką rolę pełni nieco inny kształt Sistfit Plus i która z nich będzie lepsza do siedzenia podczas pracy przy biurku?

  Odpowiedź:

  Obie poduszki umieszczone na siedzisku krzesła zapewniają dynamiczne siedzenie (wzmacniające mięśnie stabilizujące kręgosłup) i poprawiają postawę ciała. Rzeczywiście różnią się one kształtem – okrągła poduszka Sitfit zapewnia mniej stabilną pozycję oraz aktywniejsze siedzenie i jest ona szczególnie wskazana podczas krótszych okresów siedzenia oraz do ćwiczeń. Tę samą rolę pełni poduszka Sitfit Plus ułożona zaokrągloną krawędzią do przodu. Jednak Sitfit Plus, ułożona płaską krawędzią do przodu, zapewnia dodatkowe wsparcie ud i stabilniejszy sposób siedzenia, idealny dla osób spędzających w pozycji siedzącej wiele godzin.