Zmieniamy się dla Ciebie! Dla produktów Sissel, skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

SISSEL Sitfit - poduszka sensomotoryczna - 36 cm

 • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Dostępny - wysyłamy w 24h Dostępny - wysyłamy w 24h

  • szt.
  • Cena netto: 145,37 zł 157,00 zł

  Poduszka sensomotoryczna do ćwiczeń i siedzenia w większym rozmiarze – o średnicy 36 cm. Wypełniona powietrzem, stosowana na każdym rodzaju siedzisk, zapewnia dynamiczne siedzenie i dzięki stałemu balansowaniu ciałem chroni przed bólami pleców. Bezpieczna alternatywa dla piłek do siedzenia.

  Poduszka sensomotoryczna Sissel Sitfit 36 cm - łatwy sposób na zdrowe plecy bez uciążliwych ćwiczeń

  Aktywna poduszka powietrzna SISSEL® SITFIT® 36 cm dzięki swej unikalnej konstrukcji wymusza ciągłe balansowanie ciałem, sprzyja osiągnięciu prawidłowej, pionowej pozycji oraz trenuje i wzmacnia mięśnie grzbietu oraz odciąża kręgosłup podczas siedzenia. Polecana jest szczególnie osobom spędzającym wiele godzin w pozycji siedzącej w pracy lub w domu. Łączy w sobie zalety klinów do siedzenia z właściwościami piłki rehabilitacyjnej, jest jednak od niej łatwiejsza w przenoszeniu, mniejsza, bezpieczniejsza i może być stosowana na dowolnych stabilnych siedzeniach – krzesłach, ławkach. Przydatna także podczas ćwiczeń w pozycji siedzącej, leżącej lub stojącej.

  • Uniwersalna, przenośna, wygodna.
  • Poduszka do dynamicznego siedzenia oraz ćwiczeń.
  • Przydatna do siedzenia dla osób z ADHD (nadpobudliwością psychoruchową).
  • Bezpieczna, bardziej stabilna niż piłki rehabilitacyjne.
  • Posiada antypoślizgową powierzchnię, nie wymaga mocowania do podłoża.
  • Twardość poduszki może być dostosowana do indywidualnych potrzeb użytkowników dzięki regulacji ilości powietrza przy pomocy pompki.
  • Do jej produkcji nie są wykorzystywane szkodliwe substancje, np. powodujący alergie lateks oraz niebezpieczne uelastyczniacze (ftalany).
  • Występuje w trzech kolorach.
  • Średnica poduszki - 36 cm (jest też dostępna mniejsza wersja o średnicy 33 cm).

  Działanie Sissel Sitfit

  Poduszka Sissel Sitfit wymusza dynamiczne siedzenie, dzięki czemu mięśnie pleców nie ulegają zastygnięciu. Z poduszki Sissel Sitfit powinny korzystać osoby spędzające wiele godzin w pozycji siedzącej, a także chcące poprawić równowagę i koordynację ruchową. Nieustannie ćwiczy ona i wzmacnia mięśnie grzbietu oraz kształtuje prawidłową, wyprostowaną postawę ciała. Zmniejsza tym samym bóle pleców, karku i szyi. Poduszka Sissel Sitfit umożliwia zdrowe i stabilne, ale również wygodne siedzenie w domu i w pracy. Twardość poduszki należy indywidualnie dopasować do wagi siedzącego za pomocą pompki.

  Skutki siedzącego trybu życia

  Spędzamy w pozycji siedzącej nawet 11 godzin dziennie, tymczasem negatywne skutki siedzącego trybu życia potwierdzono licznymi badaniami naukowymi. W pierwszej kolejności powoduje ono bóle w okolicach pleców, karku i szyi, wynikające z przeciążenia dysków międzykręgowych, a także wzrost ryzyka występowania kontuzji i zmian zwyrodnieniowych. Ze względu na to, że w pozycji siedzącej dostarczana jest do organizmu mniejsza ilość tlenu i cennych wartości odżywczych, mogą pojawić się również problemy z nadciśnieniem i prawidłowym oddychaniem. Długotrwałe siedzenie zwiększa także ryzyko wielu poważnych chorób, w tym chorób serca czy układu krążenia, obniża poziom dobrego cholesterolu i może powodować niedokrwienie mięśni. Częstym skutkiem siedzącego trybu życia jest też nadwaga oraz cukrzyca. Warto więc zastosować działania profilaktyczne, w tym aktywne siedzenie na poduszce sensomotorycznej.


  Pytania Klientów

  Pytanie:

  Proszę o informację, czym różni się poduszka Sitfit od Sitfit Plus. Jaką rolę pełni nieco inny kształt Sistfit Plus i która z nich będzie lepsza do siedzenia podczas pracy przy biurku?

  Odpowiedź:

  Obie poduszki umieszczone na siedzisku krzesła zapewniają dynamiczne siedzenie (wzmacniające mięśnie stabilizujące kręgosłup) i poprawiają postawę ciała. Rzeczywiście różnią się one kształtem – okrągła poduszka Sitfit zapewnia mniej stabilną pozycję oraz aktywniejsze siedzenie i jest ona szczególnie wskazana podczas krótszych okresów siedzenia oraz do ćwiczeń. Tę samą rolę pełni poduszka Sitfit Plus ułożona zaokrągloną krawędzią do przodu. Jednak Sitfit Plus, ułożona płaską krawędzią do przodu, zapewnia dodatkowe wsparcie ud i stabilniejszy sposób siedzenia, idealny dla osób spędzających w pozycji siedzącej wiele godzin.