KUPON -5% "wakacje2017"

Poduszka ortopedyczna SISSEL Classic rozmiar L

Dodaj recenzję:
 • Producent: Sissel
 • Kod producenta: 7640112120093
 • Dostępność: Dostępny - wysyłamy w 24h Dostępny - wysyłamy w 24h
 • szt.
 • Cena netto: 184,26 zł 199,00 zł

nr1 wśród poduszek ortopeczynych,

wykonana z pianki elastycznej,

najlepszy, ortopedyczny kształt,

welurowa poszewka,

5 lat gwarancji,

wyprodukowana w Szwecji.

Sissel® Classic rozmiar L. Polecana przez profesjonalistów klasyczna poduszka ortopedyczna

Najpopularniejsza poduszka ortopedyczna Sissel. To ona dała swój początek marce Sissel i od niej rozpoczął się jej globalny rozwój. To właśnie poduszka Sissel Classic po raz pierwszy na świecie została zaprojektowana i skonstruowana z myślą o zapewnieniu użytkownikom prawidłowej pozycji ciała również podczas snu. Wyjątkowy profil i krawędź idealnie dopasowana do kształtu ramion, szyi i głowy, uwzględniająca krzywiznę kręgosłupa, gwarantuje optymalne podtrzymanie i zachowanie zdrowego, naturalnego ułożenia ciała podczas leżenia.

Sissel Classic
Najwyższa jakość

Skuteczny sposób na zdrowy sen

Sissel Classic, szwedzka poduszka ortopedyczna, to odpowiedź na potrzebę zachowania prawidłowej pozycji podczas snu, zapobiegającej bólom pleców, szyi i karku, napięciom mięśniowym oraz gwarantującej zdrowszy i wygodniejszy odpoczynek. Unikalna budowa i kształt poduszki doskonale podpiera i delikatnie naciąga szyję, jednocześnie odciążając odcinek szyjny kręgosłupa, rozluźniając mięśnie i kręgi.

Poduszka ortopedyczna SISSEL® Classic wykonana jest z trwałej, sprężystej i wygodnej pianki poliuretanowej najwyższej jakości, która nie zawiera szkodliwych związków i jest bezpieczna dla zdrowia.
Pianka z pamięcią

Zastosowanie materiałów najwyższej jakości

Sissel Classic wykonana jest ze sprężystej i komfortowej pianki poliuretanowej, która charakteryzuje się długotrwałą wytrzymałością na odkształcenia, dzięki czemu nie traci swoich ortopedycznych właściwości przez wiele lat. Doskonale wspiera szyję oraz rozkłada nacisk na poduszce, zapobiegając uczuciu uciskania i dyskomfortu podczas leżenia. Jest również łatwa do utrzymania w czystości – wkład może być prany ręcznie w letniej wodzie.

Jak dobrać właściwy rozmiar

Zadbaj o właściwy dobór rozmiaru poduszki

Niewłaściwy dobór rozmiaru (wysokości) poduszki może spowodować, że nie będzie ona spełniała swojego zadania, tzn. nie będzie utrzymywała właściwej pozycji użytkownika podczas snu, a w niektórych przypadkach będzie mogła powodować bóle szyi lub naciągnięcie mięśni. Poduszki ortopedyczne Sissel Classic dostępne są w dwóch rozmiarach, zróżnicowanych pod względem wysokości: M – 11 cm a L – 14 cm. Najważniejszym warunkiem wyboru właściwego rozmiaru jest ocena budowy ciała użytkownika. Osoby o drobnej posturze i wąskich ramionach powinny skorzystać z niższej poduszki w rozmiarze M. Dla pozostałych osób wskazana jest poduszka wyższa - w rozmiarze L.

Sissel Classic wymiary M

Wymiary Sissel Classic rozmiar M

Szerokość: 47 cm Długość: 33 cmWysokość: 11 cm

Rekomendowana dla osób o węższych ramionach i drobnej budowie lub śpiących na miękkim materacu.

Sissel Classic wymiary L

Wymiary Sissel Classic rozmiar L

Szerokość: 47 cm Długość: 33 cmWysokość: 14 cm

Polecana osobom o szerszych ramionach lub śpiących na twardszym materacu.

wyprodukowano w Szwecji

Wyprodukowana w Szwecji

Wszystkie poduszki ortopedyczne Sissel wyprodukowane są w Szwecji. Możesz być pewien skandynawskiej jakości.

Gwarancja Sissel

5 lat gwarancji

Wyjątkową jakość i wytrzymałość wszystkich poduszek Sissel potwierdza pięcioletnia gwarancja.

ortopedyczny kształt

Ortopedyczny kształt

Unikalne wyprofilowanie poduszek Sissel to efekt wielu lat badań i testów. To pionierskie rozwiązanie stało się wzorem dla innych producentów.

nieszkodliwe materiały

Nieszkodliwe materiały

Poduszki ortopedyczne Sissel są wykonane z przebadanych, nieszkodliwych materiałów oraz testowane alergicznie.

 

Poduszka SISSEL® Classic:

 • Zdrowy i komfortowy sen w naturalnej pozycji.
 • Odciążenie odcinka szyjnego kręgosłupa, rozluźnienie mięśni i anatomiczne wsparcie dla szyi i karku.
 • Wykonana ze sprężystej pianki poliuretanowej najwyższej jakości.
 • Poddana testom alergologicznym, wolna od szkodliwych dla zdrowia substancji (np. fluoro-węglowodorów).
 • Higieniczna i łatwa w czyszczeniu – wkład piankowy może być prany ręcznie.
 • W komplecie znajduje się wygodna i przyjemna nawet dla delikatnej skóry poszewka welurowa (możliwość prania 60°C)
 • Dostępna w dwóch rozmiarach: M - 47 x 33 x 11 cm i L: 47 x 33 x 14 cm.
 • 5-letnia gwarancja na zachowanie kształtu.

Pomyśl o poduszce ortopedycznej

5 lat gwarancji Sissel

Pytania Klientów

Pytanie:

Użytkuję poduszkę Sissel Classic już od miesiąca, a nadal nie odczuwam poprawy jakości snu, budzę się niewyspana, odczuwam bóle karku i głowy. Jaki jest maksymalny okres przyzwyczajania się do poduszki? Czy na dolegliwości może wpływać pozycja podczas snu lub twardość materaca?

Odpowiedź:

Stosowanie poduszki ortopedycznej wiąże się ze zmianą ułożenia ciała podczas snu i naciągiem kręgów w odcinku szyjnym kręgosłupa. Przyzwyczajenie się do nowej pozycji jest sprawą indywidualną, zwykle trwa jednak do 14 dni.

Dolegliwości, o których Pani wspomina rzeczywiście mogą wynikać z pozycji ciała podczas snu. Poduszka Sissel Classic przeznaczona jest przede wszystkim do spania na boku – wówczas najskuteczniej wspiera ona szyję i głowę, zapewniając zachowanie anatomicznej pozycji kręgosłupa. Przyczyną niewygody może być również nieprawidłowe dopasowanie rozmiaru poduszki do budowy ciała lub twardości materaca – osoby o wąskich ramionach oraz śpiące na miękkim łóżku powinny wybrać Sissel Classic w rozmiarze M, w pozostałych przypadkach zalecana jest wyższa poduszka (rozmiar L).

Należy również zauważyć, że Sissel Classic wykonana jest z pianki sprężystej, która zapewnia zdecydowane i mocne podparcie. W przypadku osób o wrażliwej twarzy i szyi poduszka ta może powodować pewien dyskomfort. Warto wówczas wybrać poduszkę z pianki visco-elastic (pianką z pamięcią), np. Sissel Soft lub Sissel Deluxe, która jest bardziej miękka i doskonale rozkłada siłę nacisku.

Pytanie:

Planuję zakup poduszki ortopedycznej Sissel Classic. Proszę o pomoc w dobraniu właściwego rozmiaru – mój wzrost to ok. 184 cm, waga – 79 kg, a odległość od szyi do barku to ok. 15 cm. Śpię na klasycznym materacu sprężynowym. Czy powinienem wybrać rozmiar M czy L?

Odpowiedź:

Trudno jednoznacznie określić jaki rozmiar poduszki będzie dla Pana idealny (choć prawdopodobnie odpowiednim będzie L), dlatego też najlepszą opcją będzie zakup poduszki Sissel Plus. Jest ona wykonana z tego samego rodzaju pianki co poduszka Classic (pianka sprężysta), wyposażona jest również w kanaliki wentylacyjne. Co najważniejsze jednak, model Plus posiada możliwość regulacji wysokości dzięki dodatkowej wkładce. Pozwala to na najlepsze sprawdzenie i indywidualne dopasowanie rozmiaru poduszki.

Pytanie:

Czy na poduszkach Sissel można spać tylko na boku? Czy są one również dopasowane dla osób śpiących na plecach?

Odpowiedź:

Poduszki Sissel wskazane są dla osób śpiących zwykle w pozycji na boku. Ich unikalna krawędź i wyprofilowanie zapewnia wówczas optymalne wsparcie dla głowy i szyi, zapewniając zachowanie prawidłowego, anatomicznego ułożenia kręgosłupa podczas odpoczynku oraz skuteczne odciążenie kręgów i rozluźnienie mięśni.