Poduszka ortopedyczna SISSEL Classic rozmiar L

 • Dodaj recenzję:
  • Producent: Sissel
  • Kod producenta: 7640112120093
  • Dostępność: Dostępny - wysyłamy w 24h Dostępny - wysyłamy w 24h
  • szt.
  • Cena netto: 184,26 zł 199,00 zł

  nr1 wśród poduszek ortopeczynych,

  wykonana z pianki elastycznej,

  najlepszy, ortopedyczny kształt,

  welurowa poszewka,

  5 lat gwarancji,

  wyprodukowana w Szwecji.

  SISSEL Classic
  Od niej zaczęła się historia marki Sissel. To prawdopodobnie pierwsza poduszka ortopedyczna na świecie, zaprojektowana i skonstruowana w celu zapewnienia użytkownikom prawidłowej pozycji ciała również podczas snu. SISSEL Classic wyposażona jest w niespotykane do tej pory rozwiązania - anatomiczne wyprofilowanie i unikalną krawędź. Jej innowacyjny kształt, będący wynikiem wielu badań i testów, okazał się skutecznym sposobem na poprawę jakości snu i zachowanie prawidłowej, zdrowej pozycji podczas leżenia, co potwierdzają miliony zadowolonych użytkowników.
  Sissel Classic
  ortopedyczny kształt
  Ortopedyczny
  kształt
  sprężysta pianka
  Sprężysta
  pianka
  szwedzka produkcja
  Szwedzka
  produkcja
  gwarancja 5 lat
  Gwarancja
  5 lat
  Ortopedyczny kształt Gwarancja prawidłowej pozycji
  podczas snu
  Sissel Classic to odpowiedź na potrzeby osób odczuwających bóle pleców, szyi i karku. Wyjątkowy kształt tej poduszki ortopedycznej umożliwia optymalne, zdrowe i anatomiczne ułożenie ciała podczas snu, zachowujące naturalną krzywiznę kręgosłupa. Dzięki jej wyprofilowaniu i specjalnie skonstruowanej krawędzi, szyja jest optymalnie podparta, odcinek szyjny kręgosłupa odciążony, a mięśnie i kręgi rozluźnione. Zachowanie naturalnej pozycji ciała, neutralnego ułożenia kręgów i odprężenie mięśni w czasie leżenia gwarantują zdrowy, relaksujący sen.
  Sprawdzone materiały Pianka sprężysta -
  mocna, trwała i komfortowa

  materiał pianka sprężysta Optymalne ułożenie kręgosłupa i podparcie szyi osiągnięte zostaje dzięki unikalnemu kształtowi i zastosowaniu do produkcji poduszki odpowiedniego rodzaju materiału. Sprężysta pianka poliuretanowa, z której została wykonana SISSEL Classic, skutecznie spełnia swe zadania, będąc jednocześnie wygodną i bezpieczną dla użytkowników. Poduszka Classic jest wyjątkowo trwała i odporna na odkształcenia. Jej konstrukcja i właściwości nie ulegają zmianie nawet w wyniku ręcznego prania, zapewniającego właściwy poziom higieny.

  Dla jeszcze większego komfortu poduszka wyposażona została w miłą w dotyku welurową poszewkę.
  Skuteczna i bezpieczna Szwedzka produkcja
  w zgodzie z naturą

  szwedzka marka SISSEL Classic, podobnie jak inne poduszki ortopedyczne marki SISSEL, produkowane są w Szwecji zgodnie z filozofią „The Natural Way of Sweden”, która za najważniejszą zasadę uznaje zdrowy styl życia w zgodzie z naturą.

  Dlatego do produkcji poduszek SISSEL wykorzystywane są wyłącznie bezpieczne, przebadane, nieszkodliwe oraz hipoalergiczne materiały, wolne od szkodliwych dla zdrowia substancji (np. fluorowęglowodorów). Możesz być pewien skandynawskiej jakości.
  5 lat gwarancji Najwyższa jakość potwierdzona
  5-letnią gwarancją

  gwarancja 5 lat Ściśle przestrzegane warunki produkcji, najwyższa staranność wykonania z wyselekcjonowanych materiałów oraz poddawanie ciągłym testom i stałym kontrolom jakości zapewniają wyjątkową trwałość, skuteczność, a także maksymalne bezpieczeństwo produktów Sissel. Dlatego też wszystkie poduszki ortopedyczne SISSEL wyprodukowane w Szwecji zostały objęte pięcioletnią gwarancją na zachowanie kształtu.
  Ortopedyczne właściwości Wsparcie dla głowy i szyi
  ortopedyczne właściwości Poduszka SISSEL Classic, dzięki wykorzystaniu do produkcji pianki sprężystej, zapewnia mocne i zdecydowane podparcie głowy i szyi użytkowników podczas snu, a także lekki naciąg kręgów. Charakteryzuje się ona również wyjątkową trwałością i zachowaniem unikalnego kształtu poduszki, dzięki czemu nie traci ona swych ortopedycznych właściwości nawet przez wiele lat. Zmiana pozycji spania oraz nowy kształt i twardość poduszki mogą wymagać kilkudniowego przyzwyczajenia (od 2 do 14 dni).
  Wybierz odpowiedni rozmiar poduszki Sissel Classic Idealne dopasowanie
  poduszka rozmiar Warunkiem skutecznego działania poduszki ortopedycznej jest właściwy dobór jej rozmiaru (wysokości). W przeciwnym razie nie będzie ona utrzymywać właściwej pozycji ciała podczas snu, co z kolei może powodować bóle szyi i karku. Poduszki SISSEL Classic dostępne są w dwóch rozmiarach, różniących się wysokością – M (11 cm) i L (14 cm) – co pozwala na ich idealne dopasowanie. Ich właściwy dobór uzależniony jest od budowy ciała: rozmiar M polecany jest dla szczupłych, drobnych osób o wąskich barkach; osoby o przeciętnej budowie i szerszych ramionach powinny skorzystać z poduszki w rozmiarze L.
  Wymiary Sissel
  Classic rozmiar M

  Szerokość: 47 cm Długość: 33 cm
  Wysokość: 11 cm


  Wskazana dla osób o drobnej budowie ciała i węższych ramionach, a także śpiących na miękkim materacu.
  Wymiary Sissel
  Classic rozmiar L

  Szerokość: 47 cm Długość: 33 cm
  Wysokość: 14 cm


  Idealna dla osób o nieco szerszych ramionach lub śpiących na twardszym materacu.

  Sissel® Classic rozmiar L. Polecana przez profesjonalistów klasyczna poduszka ortopedyczna

  Najpopularniejsza poduszka ortopedyczna Sissel. To ona dała swój początek marce Sissel i od niej rozpoczął się jej globalny rozwój. To właśnie poduszka Sissel Classic po raz pierwszy na świecie została zaprojektowana i skonstruowana z myślą o zapewnieniu użytkownikom prawidłowej pozycji ciała również podczas snu. Wyjątkowy profil i krawędź idealnie dopasowana do kształtu ramion, szyi i głowy, uwzględniająca krzywiznę kręgosłupa, gwarantuje optymalne podtrzymanie i zachowanie zdrowego, naturalnego ułożenia ciała podczas leżenia.

  Sissel Classic
  Najwyższa jakość

  Skuteczny sposób na zdrowy sen

  Sissel Classic, szwedzka poduszka ortopedyczna, to odpowiedź na potrzebę zachowania prawidłowej pozycji podczas snu, zapobiegającej bólom pleców, szyi i karku, napięciom mięśniowym oraz gwarantującej zdrowszy i wygodniejszy odpoczynek. Unikalna budowa i kształt poduszki doskonale podpiera i delikatnie naciąga szyję, jednocześnie odciążając odcinek szyjny kręgosłupa, rozluźniając mięśnie i kręgi.

  Poduszka ortopedyczna SISSEL® Classic wykonana jest z trwałej, sprężystej i wygodnej pianki poliuretanowej najwyższej jakości, która nie zawiera szkodliwych związków i jest bezpieczna dla zdrowia.
  Pianka z pamięcią

  Zastosowanie materiałów najwyższej jakości

  Sissel Classic wykonana jest ze sprężystej i komfortowej pianki poliuretanowej, która charakteryzuje się długotrwałą wytrzymałością na odkształcenia, dzięki czemu nie traci swoich ortopedycznych właściwości przez wiele lat. Doskonale wspiera szyję oraz rozkłada nacisk na poduszce, zapobiegając uczuciu uciskania i dyskomfortu podczas leżenia. Jest również łatwa do utrzymania w czystości – wkład może być prany ręcznie w letniej wodzie.

  Jak dobrać właściwy rozmiar

  Zadbaj o właściwy dobór rozmiaru poduszki

  Niewłaściwy dobór rozmiaru (wysokości) poduszki może spowodować, że nie będzie ona spełniała swojego zadania, tzn. nie będzie utrzymywała właściwej pozycji użytkownika podczas snu, a w niektórych przypadkach będzie mogła powodować bóle szyi lub naciągnięcie mięśni. Poduszki ortopedyczne Sissel Classic dostępne są w dwóch rozmiarach, zróżnicowanych pod względem wysokości: M – 11 cm a L – 14 cm. Najważniejszym warunkiem wyboru właściwego rozmiaru jest ocena budowy ciała użytkownika. Osoby o drobnej posturze i wąskich ramionach powinny skorzystać z niższej poduszki w rozmiarze M. Dla pozostałych osób wskazana jest poduszka wyższa - w rozmiarze L.

  Sissel Classic wymiary M

  Wymiary Sissel Classic rozmiar M

  Szerokość: 47 cm Długość: 33 cmWysokość: 11 cm

  Rekomendowana dla osób o węższych ramionach i drobnej budowie lub śpiących na miękkim materacu.

  Sissel Classic wymiary L

  Wymiary Sissel Classic rozmiar L

  Szerokość: 47 cm Długość: 33 cmWysokość: 14 cm

  Polecana osobom o szerszych ramionach lub śpiących na twardszym materacu.

  wyprodukowano w Szwecji

  Wyprodukowana w Szwecji

  Wszystkie poduszki ortopedyczne Sissel wyprodukowane są w Szwecji. Możesz być pewien skandynawskiej jakości.

  Gwarancja Sissel

  5 lat gwarancji

  Wyjątkową jakość i wytrzymałość wszystkich poduszek Sissel potwierdza pięcioletnia gwarancja.

  ortopedyczny kształt

  Ortopedyczny kształt

  Unikalne wyprofilowanie poduszek Sissel to efekt wielu lat badań i testów. To pionierskie rozwiązanie stało się wzorem dla innych producentów.

  nieszkodliwe materiały

  Nieszkodliwe materiały

  Poduszki ortopedyczne Sissel są wykonane z przebadanych, nieszkodliwych materiałów oraz testowane alergicznie.

  Poduszka SISSEL® Classic:

  • Zdrowy i komfortowy sen w naturalnej pozycji.
  • Odciążenie odcinka szyjnego kręgosłupa, rozluźnienie mięśni i anatomiczne wsparcie dla szyi i karku.
  • Wykonana ze sprężystej pianki poliuretanowej najwyższej jakości.
  • Poddana testom alergologicznym, wolna od szkodliwych dla zdrowia substancji (np. fluoro-węglowodorów).
  • Higieniczna i łatwa w czyszczeniu – wkład piankowy może być prany ręcznie.
  • W komplecie znajduje się wygodna i przyjemna nawet dla delikatnej skóry poszewka welurowa (możliwość prania 60°C)
  • Dostępna w dwóch rozmiarach: M - 47 x 33 x 11 cm i L: 47 x 33 x 14 cm.
  • 5-letnia gwarancja na zachowanie kształtu.

  Pomyśl o poduszce ortopedycznej

  5 lat gwarancji Sissel

  Pytania Klientów

  Pytanie:

  Użytkuję poduszkę Sissel Classic już od miesiąca, a nadal nie odczuwam poprawy jakości snu, budzę się niewyspana, odczuwam bóle karku i głowy. Jaki jest maksymalny okres przyzwyczajania się do poduszki? Czy na dolegliwości może wpływać pozycja podczas snu lub twardość materaca?

  Odpowiedź:

  Stosowanie poduszki ortopedycznej wiąże się ze zmianą ułożenia ciała podczas snu i naciągiem kręgów w odcinku szyjnym kręgosłupa. Przyzwyczajenie się do nowej pozycji jest sprawą indywidualną, zwykle trwa jednak do 14 dni.

  Dolegliwości, o których Pani wspomina rzeczywiście mogą wynikać z pozycji ciała podczas snu. Poduszka Sissel Classic przeznaczona jest przede wszystkim do spania na boku – wówczas najskuteczniej wspiera ona szyję i głowę, zapewniając zachowanie anatomicznej pozycji kręgosłupa. Przyczyną niewygody może być również nieprawidłowe dopasowanie rozmiaru poduszki do budowy ciała lub twardości materaca – osoby o wąskich ramionach oraz śpiące na miękkim łóżku powinny wybrać Sissel Classic w rozmiarze M, w pozostałych przypadkach zalecana jest wyższa poduszka (rozmiar L).

  Należy również zauważyć, że Sissel Classic wykonana jest z pianki sprężystej, która zapewnia zdecydowane i mocne podparcie. W przypadku osób o wrażliwej twarzy i szyi poduszka ta może powodować pewien dyskomfort. Warto wówczas wybrać poduszkę z pianki visco-elastic (pianką z pamięcią), np. Sissel Soft lub Sissel Deluxe, która jest bardziej miękka i doskonale rozkłada siłę nacisku.

  Pytanie:

  Planuję zakup poduszki ortopedycznej Sissel Classic. Proszę o pomoc w dobraniu właściwego rozmiaru – mój wzrost to ok. 184 cm, waga – 79 kg, a odległość od szyi do barku to ok. 15 cm. Śpię na klasycznym materacu sprężynowym. Czy powinienem wybrać rozmiar M czy L?

  Odpowiedź:

  Trudno jednoznacznie określić jaki rozmiar poduszki będzie dla Pana idealny (choć prawdopodobnie odpowiednim będzie L), dlatego też najlepszą opcją będzie zakup poduszki Sissel Plus. Jest ona wykonana z tego samego rodzaju pianki co poduszka Classic (pianka sprężysta), wyposażona jest również w kanaliki wentylacyjne. Co najważniejsze jednak, model Plus posiada możliwość regulacji wysokości dzięki dodatkowej wkładce. Pozwala to na najlepsze sprawdzenie i indywidualne dopasowanie rozmiaru poduszki.

  Pytanie:

  Czy na poduszkach Sissel można spać tylko na boku? Czy są one również dopasowane dla osób śpiących na plecach?

  Odpowiedź:

  Poduszki Sissel wskazane są dla osób śpiących zwykle w pozycji na boku. Ich unikalna krawędź i wyprofilowanie zapewnia wówczas optymalne wsparcie dla głowy i szyi, zapewniając zachowanie prawidłowego, anatomicznego ułożenia kręgosłupa podczas odpoczynku oraz skuteczne odciążenie kręgów i rozluźnienie mięśni.