Zmieniamy się dla Ciebie! Dla produktów Sissel, skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

SISSEL Classic - poduszka ortopedyczna - rozmiar M

 • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Dostępny - wysyłamy w 24h Dostępny - wysyłamy w 24h

  • szt.
  • Cena netto: 249,07 zł 269,00 zł

  Klasyczna poduszka ortopedyczna Sissel Classic w rozmiarze M, zapewniająca właściwe wsparcie głowy i szyi oraz zachowanie prawidłowej pozycji w czasie snu osobom o drobnej budowie ciała i węższych ramionach. Wykonana z pianki sprężystej, wyposażona w welurową, przyjemną w dotyku poszewkę. 

  SISSEL Classic
  Od niej zaczęła się historia marki Sissel. To prawdopodobnie pierwsza poduszka ortopedyczna na świecie, zaprojektowana i skonstruowana w celu zapewnienia użytkownikom prawidłowej pozycji ciała również podczas snu. SISSEL Classic wyposażona jest w niespotykane do tej pory rozwiązania - anatomiczne wyprofilowanie i unikalną krawędź. Jej innowacyjny kształt, będący wynikiem wielu badań i testów, okazał się skutecznym sposobem na poprawę jakości snu i zachowanie prawidłowej, zdrowej pozycji podczas leżenia, co potwierdzają miliony zadowolonych użytkowników.
  Sissel Classic
  ortopedyczny kształt
  Ortopedyczny
  kształt
  sprężysta pianka
  Sprężysta
  pianka
  szwedzka produkcja
  Szwedzka
  produkcja
  gwarancja 5 lat
  Gwarancja
  5 lat
  Ortopedyczny kształt Gwarancja prawidłowej pozycji
  podczas snu
  Sissel Classic to odpowiedź na potrzeby osób odczuwających bóle pleców, szyi i karku. Wyjątkowy kształt tej poduszki ortopedycznej umożliwia optymalne, zdrowe i anatomiczne ułożenie ciała podczas snu, zachowujące naturalną krzywiznę kręgosłupa. Dzięki jej wyprofilowaniu i specjalnie skonstruowanej krawędzi, szyja jest optymalnie podparta, odcinek szyjny kręgosłupa odciążony, a mięśnie i kręgi rozluźnione. Zachowanie naturalnej pozycji ciała, neutralnego ułożenia kręgów i odprężenie mięśni w czasie leżenia gwarantują zdrowy, relaksujący sen.
  Sprawdzone materiały Pianka sprężysta -
  mocna, trwała i komfortowa

  materiał pianka sprężysta Optymalne ułożenie kręgosłupa i podparcie szyi osiągnięte zostaje dzięki unikalnemu kształtowi i zastosowaniu do produkcji poduszki odpowiedniego rodzaju materiału. Sprężysta pianka poliuretanowa, z której została wykonana SISSEL Classic, skutecznie spełnia swe zadania, będąc jednocześnie wygodną i bezpieczną dla użytkowników. Poduszka Classic jest wyjątkowo trwała i odporna na odkształcenia. Jej konstrukcja i właściwości nie ulegają zmianie nawet w wyniku ręcznego prania, zapewniającego właściwy poziom higieny.

  Dla jeszcze większego komfortu poduszka wyposażona została w miłą w dotyku welurową poszewkę (75% bawełna, 25% poliester), którą można prać w temp. 40°C.
  Skuteczna i bezpieczna Szwedzka produkcja
  w zgodzie z naturą

  szwedzka marka SISSEL Classic, podobnie jak inne poduszki ortopedyczne marki SISSEL, produkowane są w Szwecji zgodnie z filozofią „The Natural Way of Sweden”, która za najważniejszą zasadę uznaje zdrowy styl życia w zgodzie z naturą.

  Dlatego do produkcji poduszek SISSEL wykorzystywane są wyłącznie bezpieczne, przebadane, nieszkodliwe oraz hipoalergiczne materiały, wolne od szkodliwych dla zdrowia substancji (np. fluorowęglowodorów). Możesz być pewien skandynawskiej jakości.
  5 lat gwarancji Najwyższa jakość potwierdzona
  5-letnią gwarancją

  gwarancja 5 lat Ściśle przestrzegane warunki produkcji, najwyższa staranność wykonania z wyselekcjonowanych materiałów oraz poddawanie ciągłym testom i stałym kontrolom jakości zapewniają wyjątkową trwałość, skuteczność, a także maksymalne bezpieczeństwo produktów Sissel. Dlatego też wszystkie poduszki ortopedyczne SISSEL wyprodukowane w Szwecji zostały objęte pięcioletnią gwarancją na zachowanie kształtu.
  Ortopedyczne właściwości Wsparcie dla głowy i szyi
  ortopedyczne właściwości Poduszka SISSEL Classic, dzięki wykorzystaniu do produkcji pianki sprężystej, zapewnia mocne i zdecydowane podparcie głowy i szyi użytkowników podczas snu, a także lekki naciąg kręgów. Charakteryzuje się ona również wyjątkową trwałością i zachowaniem unikalnego kształtu poduszki, dzięki czemu nie traci ona swych ortopedycznych właściwości nawet przez wiele lat. Zmiana pozycji spania oraz nowy kształt i twardość poduszki mogą wymagać kilkudniowego przyzwyczajenia (od 2 do 14 dni).
  Wybierz odpowiedni rozmiar poduszki Sissel Classic Idealne dopasowanie
  poduszka rozmiar Warunkiem skutecznego działania poduszki ortopedycznej jest właściwy dobór jej rozmiaru (wysokości). W przeciwnym razie nie będzie ona utrzymywać właściwej pozycji ciała podczas snu, co z kolei może powodować bóle szyi i karku. Poduszki SISSEL Classic dostępne są w dwóch rozmiarach, różniących się wysokością – M (11 cm) i L (14 cm) – co pozwala na ich idealne dopasowanie. Ich właściwy dobór uzależniony jest od budowy ciała: rozmiar M polecany jest dla szczupłych, drobnych osób o wąskich barkach; osoby o przeciętnej budowie i szerszych ramionach powinny skorzystać z poduszki w rozmiarze L.
  Wymiary Sissel
  Classic rozmiar M

  Szerokość: 47 cm Długość: 33 cm
  Wysokość: 11 cm


  Wskazana dla osób o drobnej budowie ciała i węższych ramionach, a także śpiących na miękkim materacu.
  Wymiary Sissel
  Classic rozmiar L

  Szerokość: 47 cm Długość: 33 cm
  Wysokość: 14 cm


  Idealna dla osób o nieco szerszych ramionach lub śpiących na twardszym materacu.

  Pomyśl o poduszce ortopedycznej

  5 lat gwarancji Sissel

   

  Pytania Klientów

  Pytanie:

  Użytkuję poduszkę Sissel Classic już od miesiąca, a nadal nie odczuwam poprawy jakości snu, budzę się niewyspana, odczuwam bóle karku i głowy. Jaki jest maksymalny okres przyzwyczajania się do poduszki? Czy na dolegliwości może wpływać pozycja podczas snu lub twardość materaca?

  Odpowiedź:

  Stosowanie poduszki ortopedycznej wiąże się ze zmianą ułożenia ciała podczas snu i naciągiem kręgów w odcinku szyjnym kręgosłupa. Przyzwyczajenie się do nowej pozycji jest sprawą indywidualną, zwykle trwa jednak do 14 dni.

  Dolegliwości, o których Pani wspomina rzeczywiście mogą wynikać z pozycji ciała podczas snu. Poduszka Sissel Classic przeznaczona jest przede wszystkim do spania na boku – wówczas najskuteczniej wspiera ona szyję i głowę, zapewniając zachowanie anatomicznej pozycji kręgosłupa. Przyczyną niewygody może być również nieprawidłowe dopasowanie rozmiaru poduszki do budowy ciała lub twardości materaca – osoby o wąskich ramionach oraz śpiące na miękkim łóżku powinny wybrać Sissel Classic w rozmiarze M, w pozostałych przypadkach zalecana jest wyższa poduszka (rozmiar L).

  Należy również zauważyć, że Sissel Classic wykonana jest z pianki sprężystej, która zapewnia zdecydowane i mocne podparcie. W przypadku osób o wrażliwej twarzy i szyi poduszka ta może powodować pewien dyskomfort. Warto wówczas wybrać poduszkę z pianki visco-elastic (pianką z pamięcią), np. Sissel Soft lub Sissel Deluxe, która jest bardziej miękka i doskonale rozkłada siłę nacisku.

   

  Pytanie:

  Planuję zakup poduszki ortopedycznej Sissel Classic. Proszę o pomoc w dobraniu właściwego rozmiaru – mój wzrost to ok. 184 cm, waga – 79 kg, a odległość od szyi do barku to ok. 15 cm. Śpię na klasycznym materacu sprężynowym. Czy powinienem wybrać rozmiar M czy L?

  Odpowiedź:

  Trudno jednoznacznie określić jaki rozmiar poduszki będzie dla Pana idealny (choć prawdopodobnie odpowiednim będzie L), dlatego też najlepszą opcją będzie zakup poduszki Sissel Plus. Jest ona wykonana z tego samego rodzaju pianki co poduszka Classic (pianka sprężysta), wyposażona jest również w kanaliki wentylacyjne. Co najważniejsze jednak, model Plus posiada możliwość regulacji wysokości dzięki dodatkowej wkładce. Pozwala to na najlepsze sprawdzenie i indywidualne dopasowanie rozmiaru poduszki.

   

  Pytanie:

  Czy na poduszkach Sissel można spać tylko na boku? Czy są one również dopasowane dla osób śpiących na plecach?

  Odpowiedź:

  Poduszki Sissel wskazane są dla osób śpiących zwykle w pozycji na boku. Ich unikalna krawędź i wyprofilowanie zapewnia wówczas optymalne wsparcie dla głowy i szyi, zapewniając zachowanie prawidłowego, anatomicznego ułożenia kręgosłupa podczas odpoczynku oraz skuteczne odciążenie kręgów i rozluźnienie mięśni.