KUPON -5% "wakacje2017"

Poduszka ortopedyczna SISSEL Classic rozmiar M

Dodaj recenzję:
 • Producent: Sissel
 • Kod producenta: 7640112120123
 • Dostępność: Dostępny - wysyłamy w 24h Dostępny - wysyłamy w 24h
 • szt.
 • Cena netto: 184,26 zł 199,00 zł

nr1 wśród poduszek ortopeczynych,

wykonana z pianki elastycznej,

najlepszy, ortopedyczny kształt,

welurowa poszewka,

5 lat gwarancji,

wyprodukowana w Szwecji.

Sissel® Classic rozmiar M. Jej skuteczność potwierdzają miliony użytkowników na całym świecie!

To od niej zaczęła się historia marki Sissel. Sissel Classic jest prawdopodobnie pierwszą poduszką ortopedyczną na świecie, wyposażoną w niespotykane do tej pory rozwiązania - anatomiczne wyprofilowanie i unikalną krawędź. Jej innowacyjny kształt, będący wynikiem wielu skrupulatnych analiz i testów, okazał się skutecznym sposobem na poprawę jakości snu i zachowanie prawidłowej, zdrowej pozycji podczas leżenia, co potwierdzają miliony zadowolonych użytkowników. Światowy bestseller wśród poduszek ortopedycznych!

Klasyczna poduszka ortopedyczna Sissel
właściwości poduszki ortopedycznej

Najwyższa jakość i skuteczność Sissel Classic?

Sissel Classic jest ortopedyczną poduszką, której wyjątkowy kształt umożliwia zdrowe, anatomiczne i prawidłowe ułożenie ciała podczas snu, zachowujące naturalną krzywiznę kręgosłupa. Dzięki jej wyprofilowaniu i specjalnie skonstruowanej krawędzi szyja jest optymalnie podparta w trakcie leżenia, mięśnie przestają być napięte a odcinek szyjny kręgosłupa zostaje odciążony. Zachowanie naturalnej pozycji ciała, neutralnego ułożenia kręgów, a także rozluźnienie mięśni gwarantują zdrowy, relaksujący sen.

Do produkcji SISSEL® Classic stosowana jest sprężysta i mocna pianka poliuretanowa.
sprężysta pianka

Sprężysta pianka – trwała i wygodna

Optymalne ułożenie kręgosłupa i podparcie szyi osiągnięte zostaje dzięki zastosowaniu odpowiedniego rodzaju materiału, z jakiego została wykonana poduszka. Sprężysta pianka poliuretanowa skutecznie spełnia swe zadania, będąc jednocześnie wygodną dla użytkowników. Poduszka Classic jest wyjątkowo trwała i odporna na odkształcenia. Jej konstrukcja i właściwości nie ulegają zmianie nawet podczas ręcznego prania, zapewniającego właściwy poziom higieny.

jak dobrać rozmiar sissel

Odpowiedni rozmiar poduszki Sissel Classic

Użytkownicy mogą wybrać spośród dwóch dostępnych rozmiarów, różniących się wysokością – rozmiar M (wysokość 11 cm) oraz rozmiar L (wysokość 14 cm) – co pozwala na idealne dopasowanie poduszki Sissel Classic do własnych potrzeb. Jej właściwy dobór uzależniony jest od budowy ciała oraz szerokości ramion. Rozmiar M polecany jest dla szczupłych, drobnych osób o wąskich barkach. Osoby o przeciętnej budowie i szerszych ramionach powinny skorzystać z poduszki w rozmiarze L.

wymiary poduszki M

Wymiary Sissel Classic rozmiar M

Szerokość: 47 cm Długość: 33 cm Wysokość: 11 cm

Wskazana dla osób o drobnej budowie ciała i węższych ramionach, a także śpiących na miękkim materacu.

wymiary poduszki L

Wymiary Sissel Classic rozmiar L

Szerokość: 47 cm Długość: 33 cm Wysokość: 14 cm

Idealna dla osób o nieco szerszych ramionach lub śpiących na twardszym materacu.

wyprodukowano w Szwecji

Wyprodukowana w Szwecji

Wszystkie poduszki ortopedyczne Sissel produkowane są w Szwecji. Możesz być pewien skandynawskiej jakości.

Gwarancja Sissel

5 lat gwarancji

Wyjątkową jakość i wytrzymałość poduszek Sissel potwierdza pięcioletnia gwarancja.

ortopedyczny kształt

Ortopedyczny kształt

Unikalne wyprofilowanie poduszek Sissel to efekt wielu badań i testów. To pionierskie rozwiązanie stało się wzorem dla innych producentów.

nieszkodliwe materiały

Nieszkodliwe materiały

Poduszki ortopedyczne są wykonane z przebadanych, nieszkodliwych materiałów oraz testowane alergicznie.

 

Zalety poduszki SISSEL® Classicw skrócie:

 • Zdrowy i wygodny wypoczynek w trosce o Twój kręgosłup.
 • Zredukowanie napięcia mięśni karku i szyi oraz ulga w dolegliwościach kręgosłupa w odcinku szyjnym.
 • Poduszka wykonana z poliuretanowej pianki sprężystej.
 • Komfortowa poszewka z weluru (pranie w 60°C).
 • Piankowy wkład może być prany ręcznie.
 • Dostępne dwa rozmiary poduszki: 47 x 33 x M: 11 cm lub L: 14 cm,
 • Wykonana z nieszkodliwych materiałów, nie zawiera szkodliwych fluoro-węglowodorów.
 • Testowana alergicznie.
 • 5 lata gwarancji.

Pomyśl o poduszce ortopedycznej

5 lat gwarancji Sissel

 

Pytania Klientów

Pytanie:

Użytkuję poduszkę Sissel Classic już od miesiąca, a nadal nie odczuwam poprawy jakości snu, budzę się niewyspana, odczuwam bóle karku i głowy. Jaki jest maksymalny okres przyzwyczajania się do poduszki? Czy na dolegliwości może wpływać pozycja podczas snu lub twardość materaca?

Odpowiedź:

Stosowanie poduszki ortopedycznej wiąże się ze zmianą ułożenia ciała podczas snu i naciągiem kręgów w odcinku szyjnym kręgosłupa. Przyzwyczajenie się do nowej pozycji jest sprawą indywidualną, zwykle trwa jednak do 14 dni.

Dolegliwości, o których Pani wspomina rzeczywiście mogą wynikać z pozycji ciała podczas snu. Poduszka Sissel Classic przeznaczona jest przede wszystkim do spania na boku – wówczas najskuteczniej wspiera ona szyję i głowę, zapewniając zachowanie anatomicznej pozycji kręgosłupa. Przyczyną niewygody może być również nieprawidłowe dopasowanie rozmiaru poduszki do budowy ciała lub twardości materaca – osoby o wąskich ramionach oraz śpiące na miękkim łóżku powinny wybrać Sissel Classic w rozmiarze M, w pozostałych przypadkach zalecana jest wyższa poduszka (rozmiar L).

Należy również zauważyć, że Sissel Classic wykonana jest z pianki sprężystej, która zapewnia zdecydowane i mocne podparcie. W przypadku osób o wrażliwej twarzy i szyi poduszka ta może powodować pewien dyskomfort. Warto wówczas wybrać poduszkę z pianki visco-elastic (pianką z pamięcią), np. Sissel Soft lub Sissel Deluxe, która jest bardziej miękka i doskonale rozkłada siłę nacisku.

 

Pytanie:

Planuję zakup poduszki ortopedycznej Sissel Classic. Proszę o pomoc w dobraniu właściwego rozmiaru – mój wzrost to ok. 184 cm, waga – 79 kg, a odległość od szyi do barku to ok. 15 cm. Śpię na klasycznym materacu sprężynowym. Czy powinienem wybrać rozmiar M czy L?

Odpowiedź:

Trudno jednoznacznie określić jaki rozmiar poduszki będzie dla Pana idealny (choć prawdopodobnie odpowiednim będzie L), dlatego też najlepszą opcją będzie zakup poduszki Sissel Plus. Jest ona wykonana z tego samego rodzaju pianki co poduszka Classic (pianka sprężysta), wyposażona jest również w kanaliki wentylacyjne. Co najważniejsze jednak, model Plus posiada możliwość regulacji wysokości dzięki dodatkowej wkładce. Pozwala to na najlepsze sprawdzenie i indywidualne dopasowanie rozmiaru poduszki.

 

Pytanie:

Czy na poduszkach Sissel można spać tylko na boku? Czy są one również dopasowane dla osób śpiących na plecach?

Odpowiedź:

Poduszki Sissel wskazane są dla osób śpiących zwykle w pozycji na boku. Ich unikalna krawędź i wyprofilowanie zapewnia wówczas optymalne wsparcie dla głowy i szyi, zapewniając zachowanie prawidłowego, anatomicznego ułożenia kręgosłupa podczas odpoczynku oraz skuteczne odciążenie kręgów i rozluźnienie mięśni.