Zmieniamy się dla Ciebie! Dla produktów Sissel, skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

Ćwiczenia antycellulitowe

Ćwiczenia na cellulit

Aktywność fizyczna – o jej znaczeniu dla zdrowia, samopoczucia i kondycji organizmu nie trzeba nikogo przekonywać. Nie wszyscy wiedzą jednak o tym, że regularne ćwiczenia w istotny sposób mogą poprawić wygląd ud czy pośladków dotkniętych widocznym cellulitem, a to może zainteresować większość kobiet, które zmagają się z tą niezbyt estetyczną przypadłością. Pomagają one nie tylko zredukować tkankę tłuszczową, ale poprzez poprawę krążenia oraz zwiększenie napięcia mięśni zmniejszają widoczność nierówności na skórze i ją ujędrniają. Wysiłek fizyczny to także sprawdzony sposób na wspomaganie cyrkulacji limfy, a co za tym idzie skuteczne usuwanie szkodliwych produktów metabolizmu z komórek.

Sissel Spiky

Trening antycellulitowy

Pierwszym krokiem do redukcji widocznego cellulitu jest rozpoczęcie ćwiczeń, dotyczących zwłaszcza dolnych partii ciała – nóg i pośladków. Mają one na celu zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej w problematycznych miejscach i nacisku wewnętrznego na skórę i tkankę łączna, a co za tym idzie – mniejszą widoczność nierówności na udach i pośladkach. Skutecznie wspomagają one także krążenie krwi i limfy. Specjaliści zalecają do tego celu połączenie dwóch rodzajów treningu – aerobowego oraz siłowego. Bieganie, jazda na rowerze, taniec – trenerzy podkreślają, że ten rodzaj ćwiczeń to idealny wybór dla kobiet walczących z cellulitem. Warto poświęcić na nie 3-4 godziny tygodniowo. Trening aerobowy powinien być uzupełniony ćwiczeniami siłowymi, przeprowadzanymi co najmniej 2 razy w tygodniu. Tu niezastąpione są ćwiczenia na nogi i pośladki, również z użyciem sprzętu treningowego i obciążeń.
ćwiczenia na cellulit

Ćwiczenia na cellulit na udach i pośladkach

  • Ćwiczenia na stepie

    Do ich wykonania niezbędny jest step, czyli ok. dwudziestocentymetrowa platforma do ćwiczeń fitness. Można go zastąpić ławką lub innym stabilnym podwyższeniem. Jedno z podstawowych ćwiczeń polega na wejściu jedną nogą na step, uniesieniu drugiej nogi zgiętej w kolanie, a następnie powrocie na podłoże – najpierw podciągniętą nogą, a po niej nogą opartą na stepie. Należy wykonać 20 powtórzeń na każdą nogę.

  • Ćwiczenia z rollerami

    Sissel Myofascia DoubleBall

    Coraz większe znaczenie w walce z cellulitem mają także ćwiczenia z rollerami – wykonanymi zwykle z dość twardej pianki wałkami. Służą one nie tylko do ćwiczeń, ale również do masażu głębokiego polegającego na wolnym przetaczaniu rollera, na którym ćwiczący opierają problematyczne partie ciała. Taki masaż to nie tylko doskonały sposób na uelastycznienie mięśni i tkanki łącznej, to również niezastąpiona metoda na drenaż limfatyczny. Dzięki temu mocnemu, lecz powolnemu przemieszczaniu się na wałku pobudzane jest krążenie krwi i limfy, a co za tym idzie – usuwanie toksyn i zatrzymujących się płynów z tkanek. Podstawowe ćwiczenie na cellulit przy użyciu rollera polega na umieszczeniu go pod tylną lub boczną częścią ud, uniesieniu bioder z podłoża i przesuwaniu ciężaru ciała w przód i w tył.

  • Wykroki/wypady

    To bardzo skuteczne ćwiczenia antycellulitowe pośladków i ud wzmacniające mięśnie dolnej części ciała, idealne w walce z widocznym cellulitem. Polegają na wykonywaniu dużych wykroków jedną nogą do przodu i obniżeniu ciała (zachowując wyprostowane plecy), tak aby oba kolana były zgięte do kąta 90° i znajdowały się w jednej linii z palcami stóp, a następnie powrocie do pozycji wyjściowej. Należy wykonać 30-50 powtórzeń na każdą nogę.

  • Przysiady

    Niedoceniane, lecz bardzo skuteczne ćwiczenia w walce o ujędrnienie i wysmuklenie ud i pośladków. Niby nic trudnego, ale należy zwrócić uwagę na ich prawidłowe wykonanie – całe stopy powinny przylegać do podłogi, plecy pozostać wyprostowane, kolana znajdować w jednej linii ze stopami, a biodra i pośladki być mocno wypięte do tyłu.

Regularne treningi zwiększają szansę na redukcję widocznego cellulitu lub jego uniknięcie w przyszłości, choć ze względu na wiele różnorodnych czynników wpływających na jego powstawanie (np. gospodarka hormonalna, stres, uwarunkowania genetyczne) nie dają na to pełnej gwarancji. Aby poprawić skuteczność ćwiczeń na cellulit, warto je również połączyć z innymi zalecanymi przez specjalistów działaniami: wprowadzeniem optymalnej diety, masażami, stosowaniem kosmetyków antycellulitowych i korzystaniem ze specjalistycznych zabiegów kosmetycznych.


Polecamy również inne poradniki:

Dieta na cellulit

Domowe zabiegi na cellulit

Kremy na cellulit

Zabiegi na cellulit

Cellulit wodny

Sissel Myofascia Roller