Zmieniamy się dla Ciebie! Dla produktów Sissel, skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

Domowe sposoby na cellulit

Domowe zabiegi na cellulit

Wyeliminowanie problemu „pomarańczowej skórki” to marzenie wielu kobiet, które w realizacji swych dążeń nie szczędzą czasu ani pieniędzy. Specjaliści są jednak zgodni – nie istnieje żadna metoda, która pozwala całkowicie zlikwidować istniejący cellulit. Nie oznacza to jednak, że nie ma żadnych sposobów na zmniejszenie jego widoczności i poprawę stanu skóry na problematycznych partiach ciała. A walkę z cellulitem warto zacząć już w zaciszu własnego domu. Choć w tworzeniu się cellulitu ogromne znaczenie ma wiele obiektywnych czynników (płeć, wiek, gospodarka hormonalna, stres), to każda z kobiet cierpiących z powodu niezbyt estetycznego wyglądu ud, pośladków czy brzucha może podjąć kroki mające na celu jego zmniejszenie. Kluczowa dla redukcji „pomarańczowej skórki” jest zmiana trybu życia na aktywny, wprowadzenie zrównoważonej diety czy picie dużej ilości wody, ale z pomocą przychodzi również kilka sprawdzonych zabiegów, które z łatwością można przeprowadzić we własnym domu. Ogromne znaczenie dla ich skuteczności odgrywa wówczas jednak konsekwencja i regularne wykonywanie.

domowe sposoby na cellulit

6 domowych sposobów na zmniejszenie cellulitu

  • Kąpiel


    Swoją domową terapię antycellulitową warto rozpocząć już podczas codziennej kąpieli. Zwolenniczki powolnych i relaksujących kąpieli w wannie mogą bez trudu skorzystać z dobroczynnego działania alg lub innych substancji o morskim lub oceanicznym rodowodzie, a nawet dodać do niej po prostu sporą ilość soli morskiej. Pod prysznicem warto z kolei stosować szczególnie zalecane naprzemienne, ciepło-zimne natryski na uda i pośladki, które wspomagają krążenie krwi, wzmacniają naczynia krwionośne oraz pomagają w usunięciu z tkanek nadmiaru toksyn i zatrzymanej wody. Ale uwaga! Z tej metody nie mogą korzystać wszyscy – wśród najważniejszych przeciwwskazań wymieniane są m.in. problemy z krążeniem czy cukrzyca. W tym przypadku należy raczej stosować chłodne natryski. Podczas kąpieli, zarówno w wannie, jak i pod prysznicem, warto także masować dotknięte cellulitem partie ciała za pomocą szorstkiej gąbki lub rękawicy.
  • Peeling


    Wśród zalecanych zabiegów na cellulit wymienia się regularne wykonywanie peelingów. Ich działanie polega na stymulowaniu przepływu krwi i limfy (oraz skuteczniejszym usuwaniu toksyn z komórek), a także ujędrnianiu i wygładzaniu skóry, a co za tym idzie – zmniejszeniu widoczności cellulitu. Należy też zwrócić uwagę, że peelingi usuwają martwe komórki naskórka, dzięki czemu doskonale przygotowują ciało do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych i zapewniają lepsze wchłanianie aktywnych składników z preparatów, również antycellulitowych. Do tych zabiegów można wybrać gotowe kosmetyki dostępne w każdej drogerii, ale bez trudu można je przygotować również samodzielnie. Świetnie sprawdza się peeling z gruboziarnistej soli morskiej, wymieszanej z oliwą z oliwek (lub innym olejem) z dodatkiem kilku kropli wybranego olejku eterycznego. Innym ogólnodostępnym składnikiem domowego peelingu są fusy kawy, które dzięki zawartości kofeiny dodatkowo usprawniają przepływ krwi i limfy, a także zapobiegają odkładaniu komórek tłuszczowych pod skórą. Z zużytej, grubo zmielonej kawy można przygotować wygodną w użyciu pastę dodając oliwę czy olej kokosowy. Peelingi należy wykonywać 2-3 razy w tygodniu. Nie są one jednak zalecane dla osób o wrażliwej, skłonnej do podrażnień skóry.

Sissel Spiky

  • Szczotkowanie ciała „na sucho”


    To jeden z popularniejszych i najprostszych domowych zabiegów na widoczny cellulit, działa podobnie do peelingu. Jejgo celem jest poprawa krążenia krwi i limfy, skuteczniejsze usuwanie produktów przemiany materii z tkanek oraz wygładzenie i uelastycznienie skóry. Szczotkowanie usuwa również martwy, zrogowaciały naskórek. Polega ono na szorowaniu ciała, a zwłaszcza dotkniętych cellulitem miejsc, kolistymi ruchami za pomocą szczotki lub rękawicy wykonanej z naturalnego materiału, np. sizalu. Szczotkowanie może być wykonywane nawet codziennie, przez kilka minut, zawsze w kierunku serca. Może poprzedzać codzienny prysznic, który pozwoli dokładnie spłukać martwy naskórek i zanieczyszczenia. Nie jest to jednak metoda zalecana dla kobiet o delikatnej skórze lub kruchych naczyniach krwionośnych.
  • Masaż + kosmetyki


    Kolejnym domowym zabiegiem pomagającym w walce z uporczywym cellulitem jest masaż. Można go wykonywać przy użyciu różnorodnych przyrządów oraz zapewniających odpowiedni „poślizg” balsamów czy oliwek, stosując się do najważniejszej zasady – wykonywania go w kierunku serca. Masaż to najlepszy domowy sposób na skuteczny drenaż limfatyczny, oczyszczający tkanki z toksycznych produktów metabolizmu, zmniejszenie obrzęków, poprawę cyrkulacji krwi oraz redukcję widocznego cellulitu. Najmniej kłopotliwy jest klasyczny masaż manualny, który nie wymaga posiadania żadnego przyrządu. Warto jednak skorzystać ze specjalistycznych, wygodnych i ergonomicznych masażerów, ułatwiających tę czynność. Zwykle są one wyposażone w odpowiednio elastyczne wypustki lub kolce. Nieco bardziej wymagające jest wykonanie masażu bańką chińską, nie jest on też zalecany dla kobiet mających problemy z żylakami. Każdy masaż, niezależnie od sposobu jego wykonania, powinien zostać wykonany przy użyciu oliwki, balsamu czy olejków eterycznych. W przypadku terapii antycellulitowej można go połączyć z aplikacją specjalistycznych preparatów z aktywnymi składnikami pomagającymi zredukować „pomarańczową skórkę”. Dzięki temu jeszcze lepiej wchłaniają się one przez wierzchnie warstwy skóry. Masaż bywa równiez bardzo skuteczny w walce z tak zawnym cellulitem wodnym.
  • Body wrapping


    Skuteczność zakupionych i aplikowanych kosmetyków antycellulitowych można także zwiększyć dzięki tzw. body wrapping. W warunkach domowych zabieg ten polega na ciasnym, uciskowym owijaniu problematycznych partii ciała folią po nałożeniu preparatów ujędrniających. Warto dodatkowo przykryć się kocem, aby wytworzone ciepło pozwoliło jeszcze lepiej wniknąć składnikom aktywnym w głąb skóry. Po ok. 30 minutach wystarczy usunąć folię i wmasować pozostałości balsamu lub kremu (chyba że zalecane jest jego zmycie).
  • Masaż głęboki


    W zwalczaniu cellulitu coraz większą rolę odgrywa również głęboki masaż, który oprócz pobudzania cyrkulacji krwi i oczyszczającego z toksyn drenażu limfatycznego, umożliwia rozluźnienie i uelastycznienie powięzi – otaczającej mięśnie, podskórnej tkanki łącznej, która wskutek braku aktywności, urazów i starzenia organizmu traci swoje właściwości, powodując widoczne na powierzchni skóry nierówności. Ten specjalny rodzaj masażu wykonywany jest zwykle za pomocą twardych rollerów (wałków) do ćwiczeń i masażu.

Polecamy również inne poradniki:

Ćwiczenia na cellulit

Dieta na cellulit

Kremy na cellulit

Zabiegi na cellulit

Cellulit wodny

Sissel Myofascia DoubleBall