Zmieniamy się dla Ciebie! Skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

Sissel Back

 • Dodaj recenzję:
  • szt.
  • Cena netto: 105,28 zł 175,00 zł 129,50 zł
  • Niedostępny

  Korektor lędźwiowy wspierający dolną część pleców, odciążający kręgosłup i zapewniający prawidłową pozycję ciała podczas podróży samochodem. Mocowany na wybranej wysokości za pomocą dwóch pasków. Może być stosowany w samochodach, które nie są wyposażone w boczne poduszki powietrzne.

  Prawidłowa pozycja podczas jazdy samochodem

  Specjalny kształt korektora pod plecy Sissel Back zapewnia oparcie dla części lędźwiowej pleców oraz utrzymanie kręgosłupa we właściwej, anatomicznej pozycji. Chroni przed garbieniem się i bólem pleców spowodowanych długotrwałym siedzeniem za kierownicą. Wykonany jest z trwałej pianki poliuretanowej, delikatnie lecz zdecydowanie podpierającej plecy.

  • Wspiera odcinek lędźwiowy kręgosłupa podczas podróży
  • Zapewnia prawidłową, wyprostowaną pozycję ciała oraz odciążenie kręgosłupa
  • Łatwo montowany do oparcia fotela samochodowego za pomocą dwóch wytrzymałych pasków
  • Zdejmowana poszewka
  • Dostępny w dwóch kolorach: szary i niebieski
  • Wymiary: ok. 33 x 33cm
  • Możliwość stosowania wyłącznie w samochodach, których fotele nie są wyposażone w boczne poduszki powietrzne

  Kierowco – zadbaj o swoje zdrowie

  Podczas wielogodzinnej podróży zalecane są regularne przerwy co ok. 1,5 godziny. Warto ten czas wykorzystać przede wszystkim na dotlenienie organizmu, krótki spacer lub wykonanie prostych ćwiczeń – podskoków lub przysiadów.

  Ergonomia w samochodzie

  Fundamentalne znaczenie ma też prawidłowa pozycja za kierownicą. Zagłówek powinien znajdować się na wysokości szczytu głowy, oparcie fotela w pozycji pionowej, a plecy wyprostowane i maksymalnie do niego dosunięte. Kierowca powinien mieć możliwość lekkiego ugięcia rąk w łokciach oraz ułożenia dłoni na kierownicy (w pozycji „za piętnaście trzecia”) bez konieczności odrywania pleców od oparcia. Należy również zwrócić uwagę, aby przy wciśniętym pedale sprzęgła lewa noga była lekko ugięta w kolanie. Istotne jest też ułożenie pasów, które powinny przylegać do ciała i obejmować ramiona i tułów. Podczas wysiadania z samochodu należy po kolei wystawić obie nogi, a następnie, zapierając się rękami i nogami, powoli unieść się i wysiąść. 

  Szerokość   330 mm
  Wysokość  330 mm
  Waga  425 g

  Numer katalogowy:

  SISSEL® Back, szary 

  121.015

  SISSEL® Back, niebieski

  121.016

   

  Pytania Klientów

  Pytanie:

  Chciałbym kupić poduszkę pod plecy, odpowiednią zarówno do jazdy samochodem, jak i do pracy za biurkiem. Po zapoznaniu się z Państwa ofertą zastanawiam się nad wyborem pomiędzy Sissel Tour a Sissel Back. Jakie są między nimi różnice i która z nich będzie odpowiedniejsza?

  Odpowiedź:

  Poduszka lędźwiowa Sissel Tour jako jedyna może być stosowana w samochodach wyposażonych w boczne poduszki powietrzne dzięki pionowemu mocowaniu za pomocą pasków. Jednocześnie jednak ten sposób mocowania może nie sprawdzić się w przypadku niektórych krzeseł lub foteli biurowych. Sissel Back z kolei może być mocowana na większości oparć, lecz nie jest przeznaczona do foteli samochodowych w autach z bocznymi poduszkami powietrznymi.

  Obie poduszki natomiast mogą być zamocowane na wybranej, dopasowanej wysokości, będą więc odpowiednie dla każdego użytkownika, niezależnie od jego wzrostu.