Zmieniamy się dla Ciebie! Dla produktów Sissel, skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

Nowe cialo, nowe życie

Nowe cialo, nowe życie

Ile razy próbowałeś już coś zmienić w swoim życiu? Ile razy kończyło się na postanowieniach, niespełnionych obietnicach? Tym razem będzie inaczej. Odważ się osiągnąć swoje cele, spełnić najskrytsze marzenia! Nie będzie łatwo, ale będzie warto! O co chodzi? O regularną aktywność fizyczną i wyzwanie do walki samego siebie. Jedyną osobą, którą musisz pokonać, jesteś Ty sam. Jesteś jedynym i najtrudniejszym przeciwnikiem, który stoi na Twojej drodze do spełnionych marzeń. Co z tym zrobisz? Wszystko w Twoich rękach.

Dlaczego warto?

Dlaczego warto podnieść rzuconą rękawicę i podejść do tego pojedynku powie Ci nawet przedszkolak. Sport to zdrowie, gwarancja dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego. Nie pisałabym o tym i nie starałabym się Ciebie przekonać do regularnych treningów, gdybym na własnej skórze nie przekonała się, jak wiele aktywny tryb życia wnosi w życie człowieka. W 2014 roku stroniłam od ruchu w każdej możliwej postaci. Byłam 21 kg cięższa fizycznie i tony cięższa psychicznie. Zakochałam się w ruchu i z dnia na dzień pozbywałam się swojego balastu. Kilogramów nie ma, a aktywność wplotła się na stałe w moją codzienność. Jestem zdrowsza, szczęśliwsza i chcę zarazić tą dobrą energią Ciebie- daj mi szansę!

porownanie

Od czego zacząć?

Na początku musisz wykazać się niemałą odwagą- zrobić pierwszy krok. Jest on najtrudniejszy, ale jak zaczniesz, to najgorsze będziesz mieć za sobą. Zmień sposób myślenia. Nic nie musisz, ale wszystko możesz. Nie ograniczaj się czasowo i nie wymagaj od siebie za wiele. Zacznij od prozdrowotnych, regularnych spacerów w miłym towarzystwie bliskich lub w samotności. Delektuj się każdym krokiem i każdego dnia podwyższaj swoją poprzeczkę. Może jogging lub krótka sesja na siłowni „pod chmurką” w pobliskim parku? Czemu nie! Wprowadzaj zmiany stopniowo, wymagaj od siebie więcej każdego dnia. Przecież praktyka czyni mistrza. Czas jest Twoim sprzymierzeńcem, nie szukaj więc wymówek tylko podejmij wyzwanie. Doba każdego dnia ma 24 godziny, czyli 1440 minut. Nie wierzę, że mimo innych obowiązków, nie jesteś w stanie poświęcić tych ostatnich 40 minut na aktywność. Bądź egoistą. To najlepsze, co możesz dla siebie zrobić przed pełnym stresu dniem lub po jego zakończeniu. Systematyczny trening zapewni Ci nie tylko coraz lepszy wygląd, ale także wpłynie zbawiennie na Twoje samopoczucie. Będziesz mieć więcej energii i siły do pokonywania codziennych trudności.

Pamiętaj

Nie wierzysz? Spróbuj koniecznie! A może już kiedyś próbowałeś i się nie udało? Poddałeś się? Nie martw się już. Potraktuj to jako lekcję. Nie popełniają błędów tylko Ci, którym brakuje odwagi do działania. Nieważne ile raz upadniesz, ważne, aby za każdym razem podnieść się i robić swoje. Nie patrz na to, co mówią inni i nie oglądaj się w przeszłość. Patrz z uśmiechem przed siebie i walcz o to, aby każdego dnia być lepszą wersją samego siebie, wizualizuj swoje marzenia. Doskonałość i perfekcja nie istnieje. Liczy się postęp! Motywacja jest wszędzie! Dostrzegaj ją każdego dnia w swoim lustrzanym odbiciu. Uśmiechnij się do siebie i walcz! Znajdź swój klucz do osobistego sukcesu.

 

po-treningu

 

 
O autorce wpisu: Martyna Gabrych – instruktorka fitness i motywatorka. Wygrała walkę z nadwagą i przy okazji zmieniła swoje życie. Zdrowe odżywianie i trening to jej codzienność, do której motywuje wszystkich bez wyjątku na swoim blogu.

 

https://www.facebook.com/nowecialonowezycie


Polecamy również inne poradniki:

Pilates na reformerze - proste ćwiczenia na brzuch

Jakie wybrać maty do fitness

Co to jest Pilates?

Dynamiczne siedzenie - poradnik

Rola ćwiczeń mięśni głębokich w profilaktyce i leczeniu schorzeń i bólu kręgosłupa