Zmieniamy się dla Ciebie! Dla produktów Sissel, skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

Pilates na reformerze - proste ćwiczenia na brzuch

Pilates na reformerze

Chcesz mieć zgrabną sylwetkę i płaski brzuch? Z pomocą przychodzi pilates, który pozwala uzyskać gibkie i harmonijnie zbudowane ciało, a także zdrowy kręgosłup. Świetnie sprawdza się także w modelowaniu mięśni brzucha.

Choć większość osób kojarzy pilates z zajęciami na macie, w rzeczywistości jego podstawą powinny być ćwiczenia na reformerze i innych maszynach. Coraz więcej klubów fitness zdaje sobie z tego sprawę i wyposaża swoje studia w odpowiedni sprzęt.

Myślisz, że ćwiczenia na reformerze są trudniejsze od tych na macie? Nic bardziej mylnego! Wiele z nich dużo łatwiej wykonać właśnie na reformerze, ponieważ wspomaga on ćwiczącego. Właśnie dlatego trening brzucha na reformerze przynosi jeszcze lepsze wyniki w krótszym czasie!

Co to jest reformer?

Reformer to maszyna, która wyglądem przypomina łóżko. Składa się z podłużnej ramy, prowadnic zamontowanych na niej, ruchomego wózka i pasków lub linek z uchwytami. Do ramy przymocowane są sprężyny, dające możliwość regulowania stopnia oporu, dzięki czemu poziom ćwiczeń można dostosować zarówno do początkującego, jak i dla zaawansowanej osoby.

Ćwiczenia na reformerze wykonasz we wszystkich płaszczyznach i pozycjach: leżącej, siedzącej, klęczącej, a nawet stojącej. Te ogromne możliwości pozwolą Ci rzeźbić każdą partię ciała z wyjątkową precyzją. Dotrzesz nawet do mięśni głębokich, które często są pomijane w wielu dyscyplinach sportowych. A to właśnie od ich rozwoju zależy, czy budowa ciała będzie harmonijna, a ruch - płynny, wdzięczny i pełen gracji.

Ćwiczenia na macie wymagają dużo większej kontroli ciała podczas ćwiczeń. Na reformerze jest o wiele łatwiej - dlatego właśnie osoby o słabszych mięśniach lub posiadające ograniczenia narządu ruchu mogą bez przeszkód ćwiczyć na tej maszynie. Reformer uczy prawidłowych wzorców ruchu i wspomaga ciało, abyś potem mógł prawidłowo kontynuować ćwiczenia na macie.

Sissel Myofascia Roller

Jak ćwiczyć brzuch na reformerze?

Marzą Ci się lepsze i szybsze rezultaty przy minimalnym wysiłku? Wypróbuj proste ćwiczenia na reformerze, które pomogą Ci uzyskać smukłe, mocne i elastyczne ciało. Gotowy, żeby spróbować?

  • Krążenie nogami na reformerze

W tym ćwiczeniu pracuje nie tylko brzuch, ale też pośladki, mięśnie czworogłowe i łydki. Aby je wykonać, zaczep paski na drugim końcu podnóżka. Połóż się na platformie i wsuń stopy do pętli. Przesuń miednicę w dół, dłonie połóż po bokach, a ciało przesuń w górę. Całkowicie wyprostuj nogi, tak aby znajdowały się pod kątem 60 stopni do platformy. Wykonuj krążenia nogami na zewnątrz, a następnie w przeciwnym kierunku.

  • “Żaba”

Połóż się na platformie z ugiętymi kolanami. Paski zaczep za głową. Połóż się na platformie z ugiętymi kolanami i wsuń stopę w każdą pętlę paska. Upewnij się, że paski znajdują się między kolanami, kolana są rozstawione na szerokość barków, a całe plecy przylegają do platformy. Połóż ręce przy sobie. Następnie popchnij ciało i wyprostuj nogi. Kiedy to zrobisz, zsuniesz się. Na koniec pociągnij nogi z powrotem do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtórz kilka razy.

  • Masaż brzucha

To ćwiczenie świetnie rzeźby dolne mięśnie brzucha. Usiądź na platformie, połóż palce na podnóżku, podnieś pięty i przytrzymaj bloki barkowe za sobą. Następnie wyprostuj nogi i przesuń się do tyłu, opuszczając pięty. Ponownie ugnij kolana i przesuń się do przodu. Pięty podnieś. Ćwiczenie powtórz kilka razy.

Ćwiczenia pilates na reformerze to niesamowity sposób na szybkie uzyskanie płaskiego brzucha. Ten niezwykły sprzęt zmotywuje Cię do regularnego uczęszczania na zajęcia i pozwoli uzyskać wysportowane i piękne ciało!


Polecamy również inne poradniki:

Co to jest Pilates?

Rolowanie w pilatesie – zastosowanie i efekty

Rolowanie w treningu dla biegaczy

Czym jest Pilates?

Jakie wybrać maty do fitness