Zmieniamy się dla Ciebie! Dla produktów Sissel, skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

Jak wybrać matę do akupresury?

Jak wybrać matę do akupresury?

Rozważasz zakup maty do akupresury? To coraz popularniejszy sposób na walkę z bólami kręgosłupa, szyi, rwą kulszową, a nawet problemami z funkcjonowaniem układu sercowo-naczyniowego. Pozwala na wykonanie masażu całego ciała i stóp, dzięki czemu stanowi świetne uzupełnienie procesu leczenia.

Aby mata była skuteczna, należy dobrać ją odpowiednio do swoich oczekiwań oraz właściwie używać. W tym artykule pomożemy Ci dobrać matę do swoich potrzeb i nauczyć się kilku sposobów używania maty.

Akupresura

Akupresura wywodzi się z Chin. U podłoża jej działania leży przekonanie, że przez organizm przepływa energia, która może zostać gdzieś zablokowana, co powoduje nieprawidłowe funkcjonowanie danego narządu. Aby poprawić stan zdrowia, należy odblokować energię poprzez ucisk wyznaczonych miejsc.

Dzięki macie do akupresury możesz stosować skuteczny masaż w domu. Mata składa się z kilkunastu rzędów z różnego typu kolcami, które są tak zbudowane, aby pod wpływem ciężaru ciała uciskały określone punkty.

Jak to się dzieje, że mata działa? Wiele narządów swoje nieprawidłowe funkcjonowanie sygnalizuje bólem - stąd biorą się bóle kręgosłupa, szyi, pleców i inne. Masaż tych części ciała z pomocą maty poprawia funkcjonowanie organizmu i przynosi lepsze samopoczucie.

Rodzaje mat

Na rynku znajdziesz wiele rodzajów mat do akupresury w różnych przedziałach cenowych. Na co zwrócić uwagę przy wyborze idealnej? Czy lepsza jest duża, czy mała?

Maty posiadają różnego rodzaju kolce - plastikowe lub metalowe. Niektóre maty zawierają elementy bawełniane lub płócienne. Kolce mogą mieć różną wysokość. Mata duża sprawdzi się doskonale do masażu całego ciała, natomiast małej użyj, gdy chcesz zająć się konkretnym fragmentem.

mata do masażu i akupresury

Kupując matę, warto również zwrócić uwagę na łatwość utrzymania jej w czystości. W przypadku mat z wykonanych z użyciem bawełny lub płótna, mycie jest nieco utrudnione. Dla własnej wygody warto więc zainwestować w matę wykonaną z materiału łatwego do czyszczenia.

Wszystkie powyższe oczekiwania doskonale spełnia mata Sissel Acupressur Mat. Składa się ona z dwóch części, które możesz łączyć ze sobą - dzięki temu ustawisz je tak, jak tego potrzebujesz. Kolce optymalnej wysokości - 1,5 cm - skutecznie redukują ból i napięcie mięśni, a także wspomagają krążenie krwi. Wykonano ją z higienicznego i łatwego do utrzymania w czystości elastycznego tworzywa, które nadaje się do recyklingu. To wszechstronna i uniwersalna mata, łatwa w użyciu w warunkach domowych.

Jak używać?

Maty dobrze jest używać przed nocnym spoczynkiem - zrelaksowane ciało łatwiej zapada w sen i szybciej się regeneruje. Sposobów stosowania maty jest wiele:

  • chodzenie po macie (około 10 minut dziennie) - poprawia to ogólną kondycję nóg, a zwłaszcza krążenie,
  • leżenie na macie - po zabiegu dobrze jest zrobić ciepły okład,
  • podkładanie maty pod kark - ten sposób sprawdzi się doskonale, jeśli cierpisz na przewlekłe migreny,
  • układanie maty wzdłuż kręgosłupa - takie stosowanie łagodzi dolegliwości bólowe spowodowane zwyrodnieniami, rwą kulszową, a także problemami z pracą układu sercowo-naczyniowego. Przynosi relaks i wyciszenie.

Używając maty do akupresury, nie tylko poprawisz swój stan zdrowia, ale też samopoczucie. Stosowanie maty powoduje bowiem dodatkowe wydzielanie endorfin pod wpływem chwilowego ucisku. Używaj więc maty do akupresury i ciesz się życiem!


Polecamy również inne poradniki:

Flossing – leczenie kompresją

Jakie wybrać maty do fitness

Parę słów na temat jogi – infografika

Zdrowy sen - Najlepszy prezent na dzień matki

Jak poprawić komfort jazdy samochodem podczas długiej podróży?