Zmieniamy się dla Ciebie! Dla produktów Sissel, skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

Wygodna podróż a poduszka do samochodu

Jak poduszka do jazdy samochodem poprawi komfort podczas długiej podróży?

Sissel Tour

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Pewnie wielu z was ma już zaplanowane wyjazdy w gronie rodzinnym, ze znajomymi lub partnerami. Niezależnie od tego jaki kierunek wybierzecie, czeka was długa podróż samochodem. Pokonując tysiące kilometrów i spędzając wiele godzin w aucie warto więc zadbać o swoją wygodę, tak aby móc w pełni cieszyć się z zaplanowanego urlopu.

Poduszki do jazdy samochodem - pod plecy i pod podtrzymujące szyję

Podtrzymujące szyję poduszki zapobiegają negatywnym skutkom przeciążeń podczas jazdy samochodem, a także chronią przed bólami karku i napięciami mięśni szyi. Przydatne będą one szczególnie dla pasażerów, którzy drzemią w podróży - pomagają one bowiem w utrzymaniu bezwładnej głowy w stabilnej pozycji, nawet przy gwałtownych zmianach kierunku lub prędkości jazdy. Dbając w szczególny sposób o kręgosłup można również skorzystać z poduszek lub klinów do siedzenia, mocowanych do siedzeń samochodowych, które wymuszają prawidłową pozycję ciała podczas podróży. Zapobiegają one garbieniu się i zapewniają właściwe podparcie dla całych pleców lub odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Dobrze dobrana poduszka pod kręgosłup lędźwiowy zapewni ogromny komfort podróżowania dla wszystkich uczestników wyjazdu. Od tej pory wakacje niech kojarzą się jedynie z relaksem i odpoczynkiem, a nie męczącą podróżą i uporczywym bólem pleców.

Właściwie przygotuj się do wyjazdu

Przed wyjazdem zjedz lekki posiłek, który nie obciąży organizmu na kolejne godziny, nie spowoduje senności i problemów trawiennych.  Przygotuj również przekąski i napoje na drogę. Zadbaj jednak, żeby były zdrowe i lekkostrawne; świetnym pomysłem jest zabranie pokrojonych w słupki warzyw i owoców w pojemniczkach. W podróży nie pij słodkich napojów gazowanych, wybieraj raczej wodę niegazowaną. Przygotuj też właściwą odzież. Zdecyduj się na luźne, niekrępujące ruchów ubrania i wygodne buty. Najlepiej żeby były wykonane z naturalnych, oddychających materiałów.

w samochodzie i podróżyPrzed podróżą należy przede wszystkim dotlenić organizm. Można w tym celu wykonać kilka ćwiczeń oddechowych. Niemniej jednak świeże powietrze powinno towarzyszyć Ci przez całą podróż, dlatego przed jej rozpoczęciem i w czasie przerw dobrze jest przewietrzyć auto. Podróż powinna być przyjemnością, w tym celu warto przygotować playlistę z ulubioną muzyką lub np. audiobooka, który będzie nam towarzyszyć przez całą drogę i umili czas spędzony w aucie. Jeśli to możliwe, warto również wyciszyć telefon komórkowy co ułatwi skoncentrowanie się na drodze - w wielu przypadkach przyczyną kolizji lub wypadków jest  brak koncentracji kierowcy rozmawiającego przez telefon lub odpisującego na wiadomości.

Zapobiegaj bólom kręgosłupa

Dla wielu długotrwała jazda samochodem kojarzy się z jednym – uporczywym bólem szyi i pleców, który potrafi zepsuć wakacyjny nastrój. Mięśnie ułożone w jednej, nieodpowiedniej pozycji przez długi czas w podróży, mogą powodować bardzo duży dyskomfort. Co zrobić żeby mu zapobiec? Przede wszystkim zaplanuj regularne przerwy w podróży. Zatrzymuj się maksymalnie co dwie godziny i wykorzystaj czas postoju na kilkuminutowy spacer oraz wykonanie kilku prostych ćwiczeń – przysiadów, skłonów. Pozwoli to poprawić krążenie, rozluźnić napięte mięśnie i zapobiegnie opuchliznom oraz dolegliwościom kręgosłupa. W trakcie przerw koniecznie wypij choć kilka łyków wody. Pomoże to odpowiednio nawodnić Twoje mięśnie oraz rozluźnić przestrzenie międzykręgowe. Warto tez wypróbować wspomniane w artykule poduszki do jazdy samochodem, które w znaczący sposób mogą zniwelować niewygodę podczas podróży. Można je zakupić w naszym sklepie.

Jaką poduszkę podróżną wybrać?

Do najczęściej wybieranych poduszek do samochodu jest Sissel Buchi – poduszka przeznaczona dla pasażerów, o charakterystycznym kształcie rogala, który szczelnie otula kark i szyję, lecz jednocześnie zapewnia właściwą wymianę powietrza i nie powoduje ich przegrzewania oraz skutecznie je stabilizuje dzięki wypełnieniu z naturalnej łuski gryki. 

Dla kierowców i pasażerów polecane są korektory lędźwiowe o regulowanej wysokości mocowania, przeznaczone do samochodów wyposażonych w boczne poduszki powietrzne (Sissel Tour) lub nie (Sissel Back). Wspierają one dolny odcinek kręgosłupa i wymuszają zachowanie prawidłowej postawy ciała podczas całej podróży. Mogą być mocowane na dowolnej wysokości na oparciu, łatwo je więc dopasować do każdego użytkownika, niezależnie od jego wzrostu.

W przypadku kierowców lub pasażerów, którzy odczuwają silne dolegliwości bólowe po długim czasie spędzonym w samochodzie lub wymagających wsparcia całej powierzchni pleców, skutecznym rozwiązaniem może być ergonomiczne, anatomicznie wyprofilowane oparcie Sissel DorsaBack-Car. Dzięki wkładowi wykonanemu z drewna zapewnia on stabilną, prawidłową pozycję podczas siedzenia. Może być ono stosowane wraz z klinem lędźwiowym Sissel DorsaBack-Pad, który gwarantuje dodatkowe wsparcie dla odcinka lędźwiowego.


Polecamy również inne poradniki:

Dynamiczne siedzenie - poradnik

Ból pleców a siedzący tryb pracy

Poduszka ortopedyczna dobra dla kręgosłupa szyjnego

Praca biurowa, a schorzenia kręgosłupa

Praca przy komputerze - optymalna pozycja

Sissel DorsaBack