Zmieniamy się dla Ciebie! Dla produktów Sissel, skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

Flossing – leczenie kompresją

Flossing to nowoczesna metoda leczenia kompresją. Jej twórcą jest fizjoterapeuta i trener dr Kelly Starrett, autor bestsellerowej książki „Bądź sprawny jak lampart”. Flossing to technika bandażowania i stosowania ucisku na problematyczne miejsca, w której stosuje się specjalistyczne elastyczne taśmy. Stanowi doskonałe uzupełnienie tradycyjnych metod rehabilitacji, świetnie sprawdza się również jako skuteczny sposób regeneracji u sportowców. Ze względu na bardzo dobre efekty –  powrót do pełnej sprawności u sportowców i osób po przebytych urazach, poprawę zakresu ruchomości stawów i zmniejszenie bólu - technika flossingu błyskawicznie zyskała uznanie profesjonalistów na całym świecie.

Sissel Flossing

Czym jest Flossing?

Flossing to innowacyjna koncepcja terapeutyczna, która zakłada połączenie czynnego lub biernego ruchu z jednoczesnym zastosowaniem kompresji. Podczas zabiegu dochodzi do ciasnego bandażowania stawów i otaczających je tkanek za pomocą elastycznej taśmy, powodującego ich ucisk, oraz wykonywaniu czynnych, biernych lub wspomaganych ruchów. Do jego przeprowadzenia stosuje się taśmy gumowo – lateksowe, określane również pojęciem floss band. Dzięki jednoczesnemu wykorzystaniu dwóch elementów – ruchu i kompresji - uzyskać można bardzo szerokie i skuteczne oddziaływanie terapeutyczne, istotne dla osób uprawiających sport, ale również poddających się rehabilitacji lub terapii po kontuzjach i urazach czy odczuwający bóle stawów.  

W jaki sposób działa Flossing?

W przypadku urazów i towarzyszących im stanów zapalnych, przy braku odpowiedniego ucisku, w tkankach pomiędzy włóknami tworzą się nieprawidłowe wiązania. Zastosowanie głębokiej i mocnej kompresji z zastosowaniem taśmy sprawia, że zostają przerwane zrosty nieprawidłowe, zaś w ich obrębie dochodzi do zbudowania odpowiednich łączeń, wspomagających właściwą regenerację i powrót do zdrowia. Zabieg taki stymuluje i regeneruje mięśnie i powięź, zapewnia zdrowy stan tkanek, wspomaga ich uelastycznienie i mobilność, a co za tym idzie sprawność fizyczną, zakres ruchu i odporność na kontuzje i urazy. Flossing pomaga również pozbyć się obrzęków i opuchlizn – krótkotrwały, silny ucisk ogranicza przepływ krwi i produktów przemiany materii i wypompowuje je poza poddawany zabiegowi obszar, zaś po usunięciu taśmy dochodzi do napłynięcia nowych płynów, pełnych składników odżywczych.

Sissel Flossing Band

Kiedy warto zastosować Flossing?

Metoda Flossingu sprawdza się w przypadku urazów, stanów zapalnych oraz dolegliwości bólowych. To skuteczne rozwiązanie wspomagające sportowców, osoby po przebytych kontuzjach lub urazach,  osoby odczuwające ograniczenie zakresu ruchu w obrębie stawów, cierpiące z powodu bólu, częstych obrzęków lub opuchlizn ograniczających prawidłowe funkcjonowanie stawów i mięśni.

Dzięki efektywności tej metody, a także łatwości przeprowadzania zabiegów oraz bezpieczeństwu, cieszy się ona coraz większą popularnością i zaufaniem profesjonalistów – fizjoterapeutów, rehabilitantów czy trenerów sportowych.


Polecamy również inne poradniki:

Jak ćwiczyć jogę

Taśmy do ćwiczeń - zastosowanie w domu

Ćwiczenia i profilaktyka dla zdrowia kręgosłupa

Taping medyczny od początku do końca

Wszystko co powinieneś wiedzieć o tapingu

Sissel Classic