Zmieniamy się dla Ciebie! Dla produktów Sissel, skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

Parę słów na temat jogi – infografika

Parę słów na temat jogi

Do jogi możemy podejść po prostu jak do ćwiczeń, które mają za zadanie utrzymać nas w kondycji, poprawić sprężystość i gibkość mięśni. Jest to doskonała aktywność dla osób, które nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na bardziej dynamiczne ćwiczenia. Wykonywanie asan wzmacnia mięśnie, uelastycznia stawy, poprawia ukrwienie ciała i pomaga utrzyma metabolizm na optymalnym poziomie.

wplyw-jogi-na-cialo

Joga uzdrawia nie tylko ciało. Konieczność skupienia, zwrócenie uwagi na sposób i głębokość oddychania, pozycje liczone w ilości oddechów- wszystko to sprawia, że joga wpływa też na nasz umysł: wyciszamy się, nabieramy dystansu do problemów, przestajemy się stresować. Uczymy się żyć w harmonii z własnym ciałem. Joga wymusza zwolnienie

rodzaje-jogi

Kursy i rodzaje jogi

Są różne rodzaje jogi, o czym możecie poczytać tutaj. W każdej jodze są też różne szkoły, często bazujące na autorskich programach światowej sławy mistrzów jogi. Dlatego znajdźcie najlepszego dla Was nauczyciela. Możemy się też kierować tym, czego najbardziej potrzebujemy, bo mamy np. jogę zdrowego kręgosłupa, joga twarzy, joga stóp/nóg dla biegaczy- wybór jest ogromny!
Na kurs jogi możemy się wybrać również w ramach urlopu. Jest sporo ofert wyjazdów połączonych z zajęciami, nie tylko w kraju, ale i zagranicą, w miejscu gdzie joga powstała i rozkwitała- Indiach
W sklepach oferujących akcesoria do jogi, można też nabyć DVD z lekcjami, opcja dobra dla osób, które opanowały już podstawy i potrafią zachować prawidłową pozycję w czasie asan, bo tutaj już nikt nas nie skoryguje.

przykladowe-ceny

Ile trzeba wydać pieniędzy, żeby zacząć uprawiać jogę?

Tak naprawdę, żeby zacząć praktykować jogę nie potrzebujemy wiele. Jeśli ktoś chce wersję bardzo ekonomiczną, to polecam filmy na youtubie i kocyk na dywanie we własnym domu. Nawet gdy będziemy potrzebować jakieś pomoce, jesteśmy w stanie zaadoptować sprzęty domowe- zamiast klocka książka lub butelka wody, zamiast paska leginsy lub chusta, zamiast specjalnej poduchy zwykła, lub nawet kilkukrotnie złożony ręcznik. Jeśli jednak możemy sobie na to pozwolić, warto zainwestować w dobrą, własną matę, bo wpłynie to na komfort wykonywania asan. Możemy również poszukać akcesoriów w jednym z wielu sklepów internetowych związanych ze stronami poświęconymi jodze. Jeżeli już w coś inwestować, to na pewno w lekcje pod okiem doświadczonego prowadzącego. Zwłaszcza na początku, zanim nauczymy się przyjmowania prawidłowych pozycji, ważne jest by ktoś skorygował naszą postawę. Na pewno gdzieś w pobliżu macie studio jogi, albo na siłowni są prowadzone takie zajęcia. Dobrze jest pójść na kilka lekcji w różnych miejscach i wybrać te zajęcia, które nam najbardziej będą odpowiadać.

Zobacz całą infografikę

joga-infografika


Polecamy również inne poradniki:

Jak ćwiczyć jogę

Jakie wybrać maty do fitness

Co to jest Pilates?

Pilates na reformerze - proste ćwiczenia na brzuch

Czym jest Pilates?