Zmieniamy się dla Ciebie! Dla produktów Sissel, skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

Poszewki na poduszki mają wpływ na wygląd i zdrowie skóry

Poszewki na poduszki mają wpływ na wygląd i zdrowie skóry

Chcesz, aby Twoja cera wyglądało zdrowo i promiennie każdego dnia? Leżąc na poduszce spędzasz około 7-9 godzin dziennie - nic więc dziwnego, że materiał, z którego wykonana jest poszewka, a także poduszka, ma wpływ na wygląd Twojej skóry.

W pogoni za młodym wyglądem inwestujesz w dobre kremy, maseczki i inne zabiegi na skórę. Wybierając je, zapomnij o dobrej poduszce i poszewce - od nich również zależy zdrowa cera.

Źle dobrana poszewka na poduszkę może nawet pogłębić zmarszczki - jej wybór nie jest więc bez znaczenia. W wyjątkowej sytuacji są również alergicy, dla których nieodpowiednio dobrana poszewka na poduszkę może skutkować wysypką i innymi nieprzyjemnymi objawami.

Dowiedz się, jak dobrać poszewkę na poduszkę, aby była przyjazna dla skóry i poprawiła jej wygląd!

Jaka poszewka na poduszkę przeciwko zmarszczkom?

W ciągu dnia kontrolujesz wygląd swojej skóry, używając odpowiednich kremów ochronnych, stosując różnorodne zabiegi i maseczki, a nawet wykonując ćwiczenia antyzmarszczkowe. W nocy jednak Twoja kontrola nad stanem skóry znacznie się zmniejsza. Na szczęście, możesz zadbać o cerę w trakcie snu, wybierając odpowiednią poduszkę i poszewkę na nią.

Gdy wstajesz, zauważasz na swojej skórze zagniecenia, które są widoczne tylko rano. Z biegiem lat przekształcają się one jednak w trwałe zmarszczki. Jak spowolnić ten proces?

Aby zapobiec pogłębieniu zmarszczek, unikaj zwłaszcza szorstkich tkanin. Kontakt z takimi materiałami sprzyja pojawianiu się zmarszczek, a także może zwiększyć widoczność tych już istniejących.

Sissel Deluxe

Szukając dobrej poszewki na poduszkę, zainwestuj w miękkie tkaniny, które są dużo gładsze niż zwykła bawełniana poszewka. Świetnie sprawdzi się tu np. poszewka welurowa lub satynowa. Polecamy zwłaszcza tę ostatnią - elegancka, przyjemna i delikatna dla skóry satyna bawełniana zapewnia dużą miękkość i wygodę.

Warto również dodać, że na minimalizację zmarszczek sennych ma również wpływ materiał, z którego wykonano wypełnienie poduszki. Najlepszym wyborem będzie tu pianka, która nie odkształca się znacząco i wpływa pozytywnie na stan skóry.

Jaka poduszka na poduszkę dla alergika?

Jeżeli jesteś alergikiem, wybieraj wyłącznie poduszki z delikatnych materiałów, wykonane z włókien uprawianych bez użycia pestycydów i innych środków chemicznych. Unikaj tkanin barwionych - barwniki również mogą uczulać. Poszewki stworzone dla alergików powinny posiadać jak najmniejszą ilość składników o potencjalnym alergizującym działaniu.

Doskonale sprawdzą się tu naturalne materiały, np. bawełna. Tu również warto inwestować w gładkie tkaniny, które nie będą niepotrzebnie podrażniać skóry, np. satyna bawełniana.

Wybierając poszewkę zapobiegającą alergii, weź również pod uwagę łatwość jej czyszczenia. Alergicy powinni często zmieniać i prać poszewki, aby nie gromadziły one w sobie kurzu i innych drobinek, które mogłyby uczulać. Najłatwiejsze w obsłudze są poszewki, które można prać w pralce i wyposażone w suwak, przyspieszający wymianę i ułatwiający utrzymanie właściwej higieny.

Jak widzisz, rodzaj materiału, z którego wykonana jest poszewka, może mieć wpływ na kondycję i zdrowie skóry. Zwracaj uwagę przede wszystkim na skład i strukturę materiału. Miękkie i gładkie poszewki z pewnością nie będą przyspieszać powstawania zmarszczek tak, jak te wykonane z szorstkiego materiału. Pamiętaj również o regularnym zmienianiu pościeli i codziennej wieczornej pielęgnacji skóry, a będziesz cieszyć się piękną cerą przez długie lata!


Polecamy również inne poradniki:

Dlaczego warto zainwestować w poduszki ortopedyczne?

Medytacja, relaksacja, autohipnoza - alternatywne sposoby na relaks i lepszy sen

Czy spanie w skarpetkach uciskowych jest zdrowe?

Jak walczyć z bólami kręgosłupa? Domowe sposoby na masaż

Plastry na ból kręgosłupa - kinesiotaping