Zmieniamy się dla Ciebie! Dla produktów Sissel, skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

Czy warto spać z nogami w górze?

Współcześnie siedzący tryb życia, stres, zbyt duża ilość obowiązków sprawiają, że wielu z nas boryka się z problemami kręgosłupa. Negatywne elementy, które towarzyszą nam każdego dnia, bardzo szybko i niezauważalnie odbijają się na naszym zdrowiu, zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Długotrwałe siedzenie w pracy, spędzanie czasu przed komputerem czy telewizorem negatywnie wpływa zarówno na nasz kręgosłup jak i na układ trawienia, czy też krążenia.

Negatywne oddziaływanie pozycji siedzącej na układ krążenia

Układ krążenia bardzo nie lubi pozycji siedzącej. Długotrwałe siedzenie sprawia, że znacznie gorzej pracuje, powstają

zatory, zakrzepy, na nogach widać nieestetyczne żyły zmieniające się w żylaki. Taka sytuacja jeżeli trwa przez długi czas, może być przyczyną bardzo wielu groźnych chorób, a niekiedy nawet śmierci. Jak radzić sobie w takiej sytuacji? Jak uniknąć groźnych powikłań wynikających z nieprawidłowej pracy układu krążenia, zwłaszcza jeżeli nie możemy zmienić swych nawyków w ciągu dnia? Odpowiedz jest prosta. Jeżeli nie możemy więcej czasu spędzać aktywnie, wówczas warto zadbać o układ krążenia w nocy. Dokonać można tego w bardzo łatwy sposób, albowiem wystarczy spać z nogami uniesionymi do góry.

Dlaczego warto spać z nogami w górze?

Spanie z nogami lekko uniesionymi ku górze ma dla naszego zdrowia i samopoczucia bardzo wiele korzyści. Początkowo, możemy uznać, że pozycja ta jest mało wygodna, jednak okazuje się, że bardzo łatwo i szybko można się do niej przyzwyczaić a nawet ją polubić.

Jeżeli śpimy z nogami ułożonymi nieco wyżej aniżeli reszta ciała wówczas szybko zauważymy pozytywne elementy takiego snu. Przede wszystkim okaże się, że sen stał się bardziej komfortowy, a dzięki temu w ciągu dnia poprawia się nasze samopoczucie. W praktyce można użyć do podparcia koca jednakże łatwo może on ulec zniekształceniu w czasie snu, dlatego warto wyposażyć się w specjalistyczną poduszkę, zwaną również wałkiem.

Sissel Venosoft

Kiedy regularnie śpimy z nogami w górze, wówczas możemy z łatwością zachować prawidłową postawę naszego ciała.

Przede wszystkim na tej pozycji snu zyskuje nasza sylwetka. Nogi przestają być opuchnięte, wyglądają szczuplej. Co ważne, pozycja z nogami w górze pozwala również odpocząć naszemu kręgosłupowi. Rozluźniają się mięśnie i kręgi, a tym samym w ciągu dnia nie odczuwamy bólu ani dyskomfortu. W tej pozycji wypoczywają nogi ale również całe ciało. Tym samym w ciągu dnia możemy czuć się lepiej i cieszyć się z lepszej kondycji i większej energii.

Najbardziej na pozycji snu z nogami uniesionymi do góry zyskuje jednak układ krwionośny. Krew krąży w całym organizmie, cechuje się lepszym i sprawniejszym obiegiem. Dzięki temu nie powstają zatory, zakrzepy i nie musimy martwić się, czy krew we właściwej ilości dopływa do serca i mózgu.

Jeżeli chcemy spać z nogami uniesionymi ku górze, należy zasypiać na plecach. Jest to najlepsza i najdogodniejsza pozycja aby ciało mogło się zrelaksować, a umysł odprężyć. Warto pamiętać, że nie można spać z nogami w górze w pozycji na boku czy też na brzuchu.

Poduszka do spania z nogami w górze

venosoft poduszka pod nogiNa rynku istnieje ogromna ilość poduszek, które mogą posłużyć nam do uniesienia nóg. Jednakże jeżeli chcemy dbać właściwie o własne zdrowie i samopoczucie, warto wybrać wałek wysokiej jakości, który cechuje się odpowiednim wyprofilowaniem, a także stworzony jest z bezpiecznych materiałów.

Poduszka do spania z nogami w górze może mieć zastosowanie profilaktyczne, ale również świetnie sprawdza się w leczeniu schorzeń układu żylnego, czy też przy zapaleniach zakrzepicach żył kończyn dolnych. Dodatkowo może być również zastosowana w celu odciążenia nóg po całym dniu, kiedy odczuwamy uczucie ciężkości nóg. Polecana jest osobom, które przez wiele godzin przebywają w pozycji siedzącej. Dzięki temu, że wyróżnia się anatomicznym kształtem, umożliwia wygodne ułożenie nóg, a tym samym ich odpoczynek i poprawę pracy układu krążenia.

Warto zastosować wałek pod nogi jeżeli borykamy się z:

  • Chorobami układu żylnego
  • Zapaleniem i zakrzepicą żył kończyn dolnych
  • Skurczami mięśni
  • Przeciążeniami nóg
  • Bólami i obrzękami nóg
  • Schorzeniami kręgosłupa
  • Żylakami
  • Zimnymi stopami
  • Zmęczeniem nóg

Wybierając i regularnie stosując wałek pod nogi poprawiamy zarówno pracę układu krążenia, lepiej odpoczywamy i ogólnie dbamy o lepsze samopoczucie i zdrowie.


Polecamy również inne poradniki:

Dlaczego warto zainwestować w poduszkę medyczną?

Poznaj korzyści ze stosowania poduszek medycznych

Czy warto kupić poduszkę ortopedyczną?

Czy warto stosować poduszkę ortopedyczną?

Sen polifazowy – czyli nie tylko długość, ale i jakość snu

Sissel Deluxe