Zmieniamy się dla Ciebie! Dla produktów Sissel, skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

Czy warto stosować poduszkę ortopedyczną?

Porównanie poduszki ortopedycznej ze zwykłą poduszką

Planując zakup poduszki ortopedycznej klienci często zastanawiają się nad ich przewagą w stosunku do poduszek tradycyjnych i ich właściwościami. Nie bez znaczenia jest fakt, że poduszki ortopedyczne niejednokrotnie są produktami droższymi niż poduszki tradycyjne. Jednak ich oddziaływanie na nasz organizm oraz skuteczność działania warte są poniesienia jednorazowo większego wydatku - więcej na ten temat w artykule Czy warto kupić poduszkę ortopedyczną.

Sissel Classic

W trakcie codziennych czynności oraz pracy skazujemy nasz kręgosłup, mięśnie karku i obręczy barkowej na duże napięcia, brak zalecanej aktywności i ruchu. Siedzący tryb życia, jazda samochodem czy praca przy komputerze powodują, że nasz kręgosłup i mięśnie wokół niego całymi godzinami znajdują się w stanie silnego napięcia. Te czynniki powodują, że wiele osób skarży się coraz częściej na bóle szyi, karku, głowy, drętwienia Sissel Deluxerąk i zaburzenia snu. Niestety tradycyjna poduszka nie rozwiąże tych problemów. Z pomocą naszemu kręgosłupowi przychodzi dopiero poduszka ortopedyczna.

Poduszka ortopedyczna z pomocą dla kręgosłupa

Jej specjalnie wyprofilowany kształt - efekt wieloletnich badań - pozwala na rozluźnienie mięśni w trakcie snu, co przekłada się na regenerację całych struktur wokół szyi i karku, na skorygowanie całej postawy ciała oraz na zdrowszy i wygodniejszy sen.

Spanie na tradycyjnej poduszce nie daje takich możliwości, ponieważ nie posiada specjalnego wyprofilowania podtrzymującego szyję. Bez niego mięśnie w ciągu nocy pozostają napięte i nie odpoczywają.

Argumentem na korzyść stosowania poduszek ortopedycznych jest także materiał, z jakiego są one produkowane. Jakość użytych do wytworzenia poduszek pianek jest wielokrotnie wyższa od jakości materiałów w tradycyjnych poduszkach. Pianki stosowane w poduszkach ortopedycznych są zazwyczaj termoplastyczne, tzw. "z pamięcią" (memory foam), dzięki czemu tworzą wokół naszej szyi delikatny i świetnie dopasowany kołnierz, doskonale regenerujący zmęczone i napięte mięśnie.

Sissel Deluxe

Optymalna pomoc przy schorzeniach kręgosłupa

Skorygowane ułożenie kręgosłupa i rozluźnione mięśnie stają się elementem rehabilitacji, którą każdy z nas może zastosować we własnym domu, bez nadzoru fizjoterapeuty i bez wysiłku fizycznego. Oczywiście optymalne efekty leczenia i profilaktyki chorób kręgosłupa osiągniemy łącząc stosowanie poduszki ortopedycznej z odpowiednimi ćwiczeniami. Natomiast wykonywanie ćwiczeń na niewiele się zda, jeśli co noc będziemy skazywać nasz kręgosłup na zbędne napięcia i brak możliwości regeneracji.

Gdy już zdecydujemy się dokonać zakupu poduszki ortopedycznej, wybierajmy producentów specjalizujących się w tej dziedzinie, np. reprezentowaną przez nas markę Sissel. Wyroby ze sklepów meblowych czy hipermarketów niejednokrotnie nie mają nic wspólnego z poduszką ortopedyczną, nie posiadają żadnych jej właściwości, a jedynie tak są nazywane.


Polecamy również inne poradniki:

Co to jest poduszka ortopedyczna?

Korzyści ze stosowania poduszki ortopedycznej

Dlaczego powinniśmy używać poduszek ortopedycznych?

Jak dobrać poduszkę ortopedyczną?

Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać?

Sissel Soft Plus