Zmieniamy się dla Ciebie! Dla produktów Sissel, skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

Czy warto kupić poduszkę ortopedyczną?

Poduszka ortopedyczna to świetna inwestycja

Sissel Soft

Coraz więcej osób zgłasza się do lekarza z uciążliwymi dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, uczuciem napięcia mięśni szyi, bólami barku, głowy, a także zaburzeniami snu.

Większość tych przypadłości związana jest z nieprawidłową postawą naszego ciała. Głównym powodem problemów i dyskomfortu jest kręgosłup, który niemal przez całą dobę jest nadmiernie napięty i znajduje się w nieanatomicznym ustawieniu.

Sissel Bambini

Kiedy kupić poduszkę ortopedyczną?

Naturalnym stabilizatorem naszego kręgosłupa są otaczające go mięśnie. To one odpowiadają za prawidłowe działanie oraz zapobiegają jego dysfunkcjom. Niestety większość z nas nie ma czasu na odpowiednią rehabilitację, a ćwiczenia wykonywane na siłowni często nie mają nic wspólnego z dbaniem o nasz kręgosłup.

Gdy pojawiają się dolegliwości takie jak:

  • dyskopatia,
  • zespoły bólowe kręgosłupa i barku,
  • bolesne napięcia mięśni szyi i karku,
  • drętwienia rąk,
  • bóle głowy,
  • kłopoty ze snem,

powinniśmy udać się do specjalisty - lekarza ortopedy, neurologa lub fizjoterapeuty. Fachowo dobrane przez niego ćwiczenia wzmocnią odpowiednie mięśnie, co jest niezwykle ważną częścią leczenia wyżej wymienionych dolegliwości oraz zapobiegania ich rozwojowi.

Sissel Classic

Stosowanie poduszki ortopedycznej SisselWspomagaj leczenie i rehabilitację!

Poza wizytą u wykwalifikowanego fizjoterapeuty, możemy w prosty sposób wspomagać leczenie i rehabilitację. Nie bez znaczenia jest prawidłowa pozycja podczas nocnego odpoczynku. Aby zapobiegać rozwojowi oraz leczyć dolegliwości mięśniowo-kręgosłupowe, zaleca się podparcie mięśni szyi w trakcie snu, tak aby je odpowiednio odciążyć i rozluźnić. W tym celu można korzystać ze zrolowanego ręcznika, jednak z praktycznego punktu widzenia jest to bardzo uciążliwe rozwiązanie. Dużo wygodniejszym i profesjonalnym sposobem jest stosowanie poduszki ortopedycznej. Jest to specjalnie wyprofilowana poduszka, która pozwala przyjąć prawidłową pozycję podczas snu i odciąża mięśnie kręgosłupa szyjnego, przynosząc tym samym ulgę w bólu (więcej na ten temat można przeczytać w artykule Czym jest poduszka ortopedyczna). Niestety tradycyjne poduszki nie dają takich możliwości. Śpiąc na zwykłej poduszce skazujemy mięśnie na ciągłą pracę, napięcie, a co za tym idzie - na rozwój dolegliwości bólowe.

Poduszki ortopedyczne stają się obecnie nieodłącznym elementem rehabilitacji. Ich stosowanie, w połączeniu z odpowiednio dobranymi ćwiczeniami, daje znakomite rezultaty w zwalczaniu problemów zdrowotnych związanych z kręgosłupem szyjnym. Wprowadzenie na polski rynek znanych na całym świecie i polecanych przez ekspertów poduszek ortopedycznych, pozwala szybko i bez wysiłku zadbać o swój stan zdrowia. Przy wyborze proszę się jednak kierować doświadczeniem i fachowością danego producenta i nie wybierać produktów z hipermarketów czy sklepów meblowych. Nie mają one nic wspólnego z opisanymi zasadami działania poduszki ortopedycznej i nie przynoszą oczekiwanych efektów.


Polecamy również inne poradniki:

Co to jest poduszka ortopedyczna?

Korzyści ze stosowania poduszki ortopedycznej

Czy warto stosować poduszkę ortopedyczną?

Dlaczego powinniśmy używać poduszek ortopedycznych?

Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać?

Sissel Deluxe