Zmieniamy się dla Ciebie! Dla produktów Sissel, skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

Dlaczego warto zainwestować w poduszkę medyczną?

Poduszki medyczne - dlaczego warto?

Ból, dyskomfort i problemy z kręgosłupem odczuwają coraz młodsze osoby. Przyczyną jest siedzący tryb życia, praca przy komputerze, brak ruchu. Kręgi są wciąż obciążone i powstaje napięcie mięśni przykręgosłupowych. Dbając o kręgosłup, a przede wszystkim chcąc zapobiec bólom i rozwijającym się schorzeniom, warto wybrać certyfikowane poduszki medyczne.

Sissel Classic

Poduszka medyczna w trosce o kręgosłup

Profesjonale poduszki medyczne dbają o zachowanie w czasie snu naturalnej krzywizny kręgosłupa. Cechują się specjalistycznym kształtem, anatomicznym wyprofilowaniem, dzięki czemu są wsparciem dla głowy i szyi, zaś ich zadaniem jest odciążenie mięśni i kręgów. Poduszki medyczne zapobiegają powstawaniu schorzeń kręgosłupa, eliminują bóle, a także dbają abyśmy rano budzili się wypoczęci i pełni energii. Zaletą jest również to, że pomagają w leczeniu już istniejących chorób kręgosłupa m.in. dyskopatii. 

Jak podjąć decyzję o wyborze poduszki?

Dbając o zdrowie, pragnąc uniknąć chorób kręgosłupa bądź wyeliminować już istniejące, nie można wybrać poduszki medycznej pochopnie. Decydując się na kuszącą niską ceną poduszkę np. z marketu czy sklepu meblowego, musimy wiedzieć, że jest ona zwykle produktem niskiej jakości. Tanie poduszki dostępne w wielu popularnych sklepach na rynku nie muszą spełniać żadnych norm przed dopuszczeniem do sprzedaży. Niska cena idzie w parze z niską jakością i brakiem skuteczności poduszki, która nie ma żadnej wartości dla naszego zdrowia, a niekiedy jej stosowanie może nawet pogorszyć stan użytkownika i nasilić jego dolegliwości.

Profesjonalna poduszka medyczna

Zupełnie inaczej jest w przypadku poduszek ortopedycznych, które są wyrobami medycznymi. Każda z nich musi spełnić wymogi dyrektywy unijnej 93/42/EWG. Wedle wymienionej dyrektywy, aby poduszka spełniała rolę medyczną, musi być właściwie projektowana i wykonana. Poduszka medyczna dba o właściwe ułożenie kręgosłupa podczas snu, eliminuje napięcie mięśni, zmniejsza ból, zapobiega schorzeniom i chorobom.

Istotne jest również to, że produkcja poduszek z certyfikatem opiera się na testach, które potwierdzają ich skuteczność działania. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów i spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Poprawiają stan zdrowia użytkownika, a nie pogarszają go, jak to może mieć miejsce w przypadku wybrania poduszki z marketu. Jakość każdej poduszki medycznej potwierdzona jest certyfikatem CE, który znaleźć można na opakowaniu.

Sissel Deluxe

Dlaczego warto wybrać certyfikowaną poduszkę medyczną?

Poduszki bez certyfikatu nie są wyrobami medycznymi. Produkowane są z niskiej jakości materiałów i nie spełniają norm dyrektywy. Nie tylko nie leczą, ale wręcz wpływają na niską jakość snu i powodują, że problemy z kręgosłupem mogą narastać. Warto więc rozsądnie podchodzić do zakupu poduszki w niskiej cenie, którą oferują sklepy meblowe, markety. Często przedstawiają one asortyment jako „specjalistyczny”, jednak uznać można to jedynie za chwyt marketingowy.

Certyfikowane poduszki medyczne tworzone są w warunkach kontrolowanych i sprzedawane w wyspecjalizowanych sklepach. Do ich wykonania używa się materiałów antyalergicznych, bezpiecznych i trwałych, dzięki czemu mogą służyć wiele lat. Okres gwarancji w tego typu poduszkach wynosi często nawet pięć lat. Właściwy kształt i wypełnienie zapewniają również ich skuteczność, dzięki czemu poduszki medyczne polecane są przez lekarzy oraz rehabilitantów.

Decydując się na zakup poduszki ortopedycznej warto wybrać specjalistyczny sklep, zarówno na tradycyjnym rynku, jak i w Internecie. Produkt powinien być sprawdzony, pewny i zaufany. Inwestycja w profesjonalną poduszkę medyczną zapewni nam komfortowy sen i zdrowy kręgosłup.


Polecamy również inne poradniki:

Co to jest poduszka ortopedyczna?

Korzyści ze stosowania poduszki ortopedycznej

Dlaczego powinniśmy używać poduszek ortopedycznych?

Jak dobrać poduszkę ortopedyczną?

Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać?

Sissel Soft Plus