Zmieniamy się dla Ciebie! Dla produktów Sissel, skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

Poznaj korzyści ze stosowania poduszek medycznych

Czy istnieje potrzeba stosowania poduszek ortopedycznych, o których mówią nam lekarze i rehabilitanci? Czy warto je regularnie stosować w czasie nocnego wypoczynku? Jak bardzo poduszka medyczna może wpłynąć na stan naszego zdrowia oraz codziennego samopoczucia? Poznaj najważniejsze zalety stosowania certyfikowanych poduszek medycznych.

Sissel Classic

Co zyskujesz stosując poduszkę medyczną?

Regularne używanie poduszek ortopedycznych sprawia, że korzyści zdrowotne dla całego organizmu są ogromne. Prowadząc siedzący tryb życia negatywnie wpływamy na kręgosłup oraz mięśnie. Stają się one napięte, sztywne, a z czasem pojawiają się dolegliwości bólowe i poważne konsekwencje zdrowotne. Stałe przeciążenie kręgosłupa i mięśni prowadzi do dyskopatii, wad postawy, a nawet kłopotów ze snem. Ratunkiem są poduszki ortopedyczne, które dbają zarówno o szkielet, jak i otaczające go mięśnie.

Profilaktycznie zadbaj o swój kręgosłup

Poduszki ortopedyczne świetnie sprawdzają się w profilaktyce schorzeń kręgosłupa. Powinniśmy je stosować nie tylko jeśli towarzyszą nam bóle i problemy zdrowotne kręgosłupa, ale również jako narzędzie przeciwdziałające chorobom, zwyrodnieniom oraz bólom w okolicach karku i szyi.

Wielogodzinna siedząca pozycja ciała sprawia, że na przeciążenia szczególnie narażona jest część szyjna kręgosłupa. Na ogół ten odcinek pomijamy w naszej aktywności fizycznej, mimo że w czasie dnia jest on poddany bardzo ciężkim próbom i ogromnej pracy. Poduszka ortopedyczna jest najlepszą i nie wymagającą wysiłku metodą, aby skorygować postawę ciała w czasie odpoczynku, a tym samym zapobiec chorobom kręgosłupa w odcinku szyjnym lub łagodzić już istniejące dolegliwości.

Poduszka ortopedyczna wsparciem dla kręgosłupa

Profesjonalne i wysokiej jakości poduszki ortopedyczne są właściwie wyprofilowane, a tym samym zapobiegają powstawaniu napięć i przeciążeń, zwłaszcza w odcinku szyjnym. Niwelują dolegliwości bólowe, pomagają leczyć dyskopatię szyjną, a także zapobiegają bólom głowy. W trakcie snu zapewniają właściwe ułożenie całej linii kręgosłupa.

Poduszki medyczne stworzone są z wysokiej jakości materiałów, między innymi pianki termoplastycznej, które sprawiają, że sen jest komfortowy. Rankiem nie tylko jesteśmy lepiej wypoczęci, ale również nie odczuwamy napięcia i bólu.

Sissel Soft Plus

Lepszy sen z poduszką ortopedyczną

Regularne stosowanie poduszki ortopedycznej wpływa nie tylko na profilaktykę i leczenie chorób kręgosłupa, ale także eliminuje zaburzenia snu. Dzięki swemu anatomicznemu kształtowi i właściwemu dobraniu do potrzeb użytkownika poduszka pozwala:

  • Rozluźnić mięśnie znajdujące się wokół karku i szyi
  • Odciążyć i rozluźnić kręgi szyjne
  • Poprawnie skorygować ustawienie obręczy barkowej
  • Zapewnić odpowiednie ułożenie kręgosłupa w czasie snu
  • Zagwarantować odpowiednią ergonomię snu

Współcześnie stosowanie poduszki medycznej uznaje się za standard w leczeniu dolegliwości bólowych głowy, szyi, karku oraz kręgosłupa. Ale badania dowodzą, że pozytywnie wpływają one również na zwalczanie zaburzeń snu, ułatwiają zasypianie i sprawiają, że w nocy lepiej wypoczywamy. Udowodniono, że stan naszego zdrowia uzależniony jest od tego jak śpimy, zaś poduszka ortopedyczna zapewnia nam zdrowy i komfortowy sen

Polecamy również inne poradniki:

Dlaczego warto zainwestować w poduszkę medyczną?

Korzyści ze stosowania poduszki ortopedycznej

Czy warto kupić poduszkę ortopedyczną?

Czy warto stosować poduszkę ortopedyczną?

Dlaczego powinniśmy używać poduszek ortopedycznych?

Sissel Deluxe