Zmieniamy się dla Ciebie! Dla produktów Sissel, skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

Najlepsza poduszka ortopedyczna i rehabilitacyjna do spania

Sen jest jedną z najważniejszych, podstawowych czynności życiowych, ponieważ pozwala prawidłowo funkcjonować, wypocząć i nabrać sił; sprawia również dużą przyjemność. Aby móc w pełni odpocząć, zrelaksować się i zregenerować swoje ciało, należy spać około siedmiu godzin dziennie. Żeby jednak sen przynosił rzeczywiste ukojenie warto zadbać o jego jakość i skorzystać z poduszki ortopedycznej, która będzie idealnie dopasowana do naszych potrzeb.

Sissel Deluxe

Poduszka ortopedyczna dla idealnego komfortu snu

Właściwie dobrana poduszka ortopedyczna sprawia, że kręgosłup szyjny zachowuje w czasie snu neutralną i w pełni naturalną krzywiznę. Dzięki takiemu ustawieniu kręgosłup jest odciążony, optymalnie podparty i po całym dniu ma szansę odpocząć.

Poduszka ortopedyczna sprawia również, że krążki międzykręgowe, zwane również dyskami, nie są podczas snu obciążane, lepiej się uwadniają, zaś mięśnie i więzadła relaksują się i rozluźniają. Rano budzimy się wypoczęci, a przede wszystkim nie towarzyszy nam ból kręgosłupa, szyi, karku czy głowy.  

Dla kogo polecana jest poduszka ortopedyczna?

Z poduszki ortopedycznej może korzystać każdy, o ile nie istnieją wyraźne przeciwwskazania (np. występowanie urazów, noszenie gorsetu szyjnego). Oczywiście wybrany model powinien być właściwie dobrany, aby w pełni odpowiadał potrzebom i oczekiwaniom użytkownikom. Poduszkę medyczną mogą używać zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe.

Bez wątpienia poduszki rehabilitacyjne powinny być stosowane przez osoby, które odczuwają ból i dyskomfort górnego odcinka kręgosłupa, napięcia mięśniowe szyi, ramion i karku oraz napięciowe bóle głowy. Spanie na nich pomaga przynieść ulgę w odczuwanych dolegliwościach, ale również wspomaga leczenie schorzeń kręgosłupa. Dzięki nim odpoczynek stanie się o wiele bardziej efektywny i zdrowszy.

Sissel Soft

Warto jednak podkreślić, że stosowanie poduszek medycznych zalecane jest nie tylko osobom borykającym się z problemami z kręgosłupem, ale również profilaktycznie, w celu zapobiegania w przyszłości uciążliwym dolegliwościom oraz wspomagania zdrowego i regenerującego snu.

Odpowiedni dobór poduszki medycznej

Przed wyborem poduszki medycznej należy wziąć pod uwagę kilka kryteriów. Ważna jest pozycja snu użytkownika, budowa jego ciała, niekiedy waga, a także szerokość barków. Dzięki tym informacjom bez trudu można dobrać poduszkę idealnie dopasowaną do własnych preferencji.  

Poduszka dla osób kochających spać na boku

Na rynku istnieje wiele modeli poduszek, które polecane są osobom lubiącym wypoczywać w pozycji na boku (najczęściej wybieranej pozycji snu) lub na plecach. Przykładem mogą być poduszki medyczne Sissel. Cechują się one unikalnym wyprofilowaniem, które powoduje odpowiednie podparcie głowy i wypełnienie przestrzeni pod szyją, zachowując naturalną krzywiznę ciała i kręgosłupa szyjnego.

Poduszki do spania Sissel warto wybrać również z innego powodu. To nowoczesne produkty, do produkcji których stosowane są trwałe, komfortowe, bezpieczne i innowacyjne materiały. Wytrzymałe pianki nie odkształcają się, stanowią doskonałe podparcie dla głowy i szyi oraz gwarantują komfort. To doskonały wybór dla osób, które chcą dbać o kręgosłup oraz jakość swojego snu.


Polecamy również inne poradniki:

Co to jest poduszka ortopedyczna?

Jak dobrać poduszkę ortopedyczną?

Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać?

Poduszki medyczne – czym są i dlaczego warto?

Poduszki zdrowotne – co to znaczy?

Sissel Classic