Zmieniamy się dla Ciebie! Dla produktów Sissel, skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

Co to jest poduszka ortopedyczna?

PODUSZKI ORTOPEDYCZNE

Większość z nas w codziennym życiu narzeka na bóle kręgosłupa szyjnego lub obręczy barkowej. Spowodowane są one najczęściej nieprawidłową postawą podczas siedzenia, chodzenia lub pracy przy komputerze. Dowolna poduszka ortopedyczna z naszej oferty pozwala zmęczonemu w trakcie dnia kręgosłupowi na odpoczynek i regenerację w trakcie snu. Stosowanie tradycyjnej poduszki nie przynosi niestety takiego efektu, ponieważ utrzymuje mięśnie kręgosłupa szyjnego i obręczy barkowej w ciągłym napięciu.

Sissel Classic

Komu przyda się taka poduszka?

Najszybciej i najprościej poduszkę ortopedyczną można określić jako produkt, który zapewnia prawidłowe ułożenie kręgosłupa szyjnego w trakcie snu. Poduszka ortopedyczna jest produktem przeznaczonym dla pacjentów z dolegliwościami takimi jak:

  • zespoły bólowe kręgosłupa,
  • zespoły przeciążeniowe kręgosłupa,
  • dyskopatie,
  • napięciowe oraz migrenowe bóle głowy,
  • zaburzenia snu
  • oraz dla osób dbających o profilaktykę wyżej wymienionych chorób kręgosłupa, a także dla osób pragnących zapewnić sobie komfortowy i zdrowy sen.

Ustawienie kręgosłupa podczas snu

O korzyściach, jakie daje używanie poduszki ortopedycznej, możecie Państwo dowiedzieć się z tego artykułu: Korzyści z stosowania paduszki ortopedycznej

Główne cechy poduszki ortopedycznej

Poduszka ortopedyczna posiada specjalnie wyprofilowane podparcie pod odcinek szyjny kręgosłupa. Ten wyjątkowy kształt, który mogą zobaczyć Państwo tutaj, pozwala odciążyć mięśnie przykręgosłupowe w odcinku szyjnym a w związku z tym umożliwia regenerację tych mięśni w trakcie snu. Opracowanie kształtu poduszki ortopedycznej jest wynikiem wieloletnich prac lekarzy ortopedów, neurologów, fizjoterapeutów oraz specjalistów zajmujących się zaburzeniami snu. Śpiąc na tradycyjnej poduszce nie pozwalamy mięśniom przykręgosłupowym odpoczywać, skazujemy je na stan ciągłego napięcia i pracę. Niewiele osób ma również świadomość, że problemy w jednym odcinku kręgosłupa, mogą istotnie przyczyniać się do powstawania dolegliwości bólowych oraz różnego rodzaju chorób w pozostałych jego odcinkach. Odciążenie kręgosłupa szyjnego podczas stosowania przez pacjentów poduszek ortopedycznych, zapobiega dolegliwościom bólowym całego kręgosłupa, a w szczególności dba o jego górny odcinek. Codzienne korzystanie z takiej poduszki znacząco zmniejsza dyskomfort, ból oraz napięcie kręgosłupa szyjnego, jest także bardzo pomocne przy leczeniu dyskopatii oraz zapewnia relaksujący i zdrowy sen.

Sissel Soft Plus

Dbanie o stan kręgosłupa jest szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, kiedy tak wiele osób prowadzi siedzący tryb życia. Spanie na poduszce ortopedycznej jest jednym z najistotniejszych elementów zapobiegania i leczenia chorób kręgosłupa. Poza ćwiczeniami pod okiem wykwalifikowanych fizjoterapeutów, jest znaczącą częścią rehabilitacji i powrotu do pełnej sprawności. Gwarantuje ona również bardziej komfortowy i zdrowszy sen, zapewnia odpowiedni wypoczynek i pomaga w prawidłowej regeneracji całego organizmu. W ostatnich latach zwiększa się świadomość społeczeństwa i chęć prowadzenia zdrowego stylu życia - stosowanie poduszki ortopedycznej jest jednym z ważniejszych jego elementów. Dzięki temu poduszki ortopedyczne stają się coraz bardziej popularne i cieszą się zaufaniem wielu osób na całym świecie.


Polecamy również inne poradniki:

Korzyści ze stosowania poduszki ortopedycznej

Czy warto kupić poduszkę ortopedyczną?

Czy warto stosować poduszkę ortopedyczną?

Dlaczego powinniśmy używać poduszek ortopedycznych?

Jak dobrać poduszkę ortopedyczną?

Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać?

Sissel Deluxe