Zmieniamy się dla Ciebie! Dla produktów Sissel, skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

Jak dobrać poduszkę ortopedyczną?

Wszytko co musisz wiedzieć przed dokonaniem zakupu poduszki

Istnieje wiele rodzajów poduszek ortopedycznych. Różnią się one między sobą:

Odpowiedni wybór poduszki ortopedycznej jest bardzo istotnym elementem. Źle dobrana poduszka może być powodem nasilenia się dolegliwości bólowych! Nie wiesz dlaczego powinieneś kupić poduszkę ortopedyczną? Sprawdź tutaj.

Wybór poduszki Sissel

Skorzystaj z pomocy specjalisty

Jeśli istnieje taka możliwość, poduszkę ortopedyczną powinno dobierać się pod okiem specjalisty (fizjoterapeuty lub profesjonalnego personelu sklepu rehabilitacyjnego). Bardzo dobrą alternatywą jest kontakt telefoniczny z biurami obsługi klienta firm, zajmujących się sprzedażą poduszek ortopedycznych, gdzie wykwalifikowani konsultanci pomogą w doborze. Gdy jednak nie mamy takiej możliwości, brakuje nam czasu na wizytę w sklepie lub chcemy poduszkę ortopedyczną kupić komuś bliskiemu, możemy takiego wyboru dokonać sami, bazując na kilku istotnych wskazówkach:

  • Ocena budowy anatomicznej ciała - dobieranie rozmiaru poduszki ortopedycznej

Bardzo często producenci, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów, produkują poduszki w kilku różnych rozmiarach (o różnych wysokościach).

Sissel Deluxe

Wybierając wielkość poduszki ortopedycznej powinniśmy zwrócić uwagę na budowę anatomiczną naszego ciała. Największe znaczenie ma szerokość barków. Dla osób w szerokimi barkami, postawną budową i dużą masą ciała, wybierajmy poduszki największe (o największej wysokości) - zazwyczaj w granicach 13-15 cm.

Natomiast dla osób o mniejszej szerokości barków, o drobnej budowie ciała oraz mniejszej masie, wybierajmy poduszki w dolnych granicach wielkości (najniższe). Rozmiar takiej poduszki to zazwyczaj około 10-11 cm.

Niektórzy producenci oferują bardzo ciekawe rozwiązanie - poduszki o regulowanej wysokości. Pozwala to na zakup jednej poduszki i regulację jej wielkości w zależności od potrzeb. Poduszka taka posiada wkładkę, którą można wyjmować lub umieszczać w poszewce, w zależności od indywidualnych odczuć.

  • Ocena wrażliwości oraz siły nacisku - wybieranie wypełnienia poduszki ortopedycznej

Niemal wszystkie poduszki ortopedyczne możemy podzielić na wykonane z pianki poliuretanowej lub z pianki visco-elastic. Oba materiały są wypełnieniami najwyższej jakości, idealnie podpierającymi szyję i głowę podczas snu. W zależności od naszych indywidualnych upodobań oraz wrażliwości tkankowej, należy dokonać wyboru pomiędzy tymi dwoma typami wypełnień.

Sissel Soft Plus

Pianka poliuretanowa jest materiałem o doskonałych właściwościach wentylacyjnych. Jednocześnie, podobnie do wypełnień naturalnych, dopasowuje się do kształtu ciała. Zachowuje przy tym sprężystość i nie odkształca się. Przeznaczona jest dla osób o większej potliwości okolic głowy i szyi, lubiących poduszki elastyczne i twardsze.

Pianka termoplastyczna (visco-elastic) jest z kolei materiałem o właściwościach pozwalających na równomierne rozłożenie sił nacisku na poduszkę przy jednoczesnym zachowaniu optymalnego stopnia podtrzymania szyi. Pianka reaguje na temperaturę ciała, dopasowując się jednocześnie do pozycji podczas snu. Wysokiej jakości poduszki z pianki termoplastycznej, zapewniają komfortowy wypoczynek, likwidują napięcia ramion i szyi. Przeznaczona jest dla osób o większej wrażliwości okolic szyi i głowy, dbających o komfort snu, wybierających poduszki plastyczne, dopasowujące się do kształtu ciała.

Polecamy również inne poradniki:

Co to jest poduszka ortopedyczna?

Korzyści ze stosowania poduszki ortopedycznej

Czy warto stosować poduszkę ortopedyczną?

Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać?

Dlaczego powinniśmy używać poduszek ortopedycznych?

Sissel Classic