Zmieniamy się dla Ciebie! Dla produktów Sissel, skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać?

Czym kierować się kupując poduszkę ortopedyczną?

Decydując się na zakup poduszki ortopedycznej możemy napotkać na pewne trudności ze względu na ogromną różnorodność i bardzo szeroki asortyment proponowanych nam wyrobów. Odkąd stosowanie poduszki ortopedycznej w ramach zdrowego stylu życia stało się modne, firmy prześcigają się w produkowaniu kolejnych modeli poduszek. Jednak mimo ogromnego wyboru, niewiele z nich zasługuję na uwagę.

Sissel Classic

Inny ciekawy artykuł na ten temat: Jak dobrać poduszkę ortopedyczną?

Dokonując wyboru poduszki ortopedycznej należy zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów:

Ortopedyczne poduszki marki Sissel

Forma oraz miejsce zakupu

Najlepiej jeśli wybieramy do tego typu zakupów specjalistyczne sklepy rehabilitacyjne lub medyczne. Wykwalifikowany personel pomoże nam w doborze odpowiedniej poduszki oraz wskaże producentów godnych zaufania. Jeśli nie mamy takiej możliwości, to nic straconego. Profesjonalne firmy zajmujące się dystrybucją poduszek ortopedycznych posiadają swoje telefoniczne biura obsługi klienta oraz strony internetowe. Znajdziemy tam wszystkie niezbędne informacje, a jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości jaka poduszka ortopedyczna będzie dla nas najlepsza, możemy skorzystać z porady telefonicznej. Konsultanci zatrudnieni w takich firmach to osoby doskonale znające produkty i potrafiące wskazać nam, na co powinniśmy zwrócić uwagę i pomóc w wyborze produktu, który do naszych potrzeb pasuje najbardziej. Sprawdź poduszki ortopedyczne dostępne w naszej ofercie.

Sissel Deluxe

Wybór producenta

Najbezpieczniej jest wybierać firmy o wieloletnim doświadczeniu na rynku polskim, a najlepiej na światowym. Mamy wówczas gwarancję, że produkty jakie oferują sprawdziły się wielokrotnie i cieszą się zaufaniem klientów. Zdecydowanie należy skupić się na producentach zajmujących się wytwarzaniem i sprzedażą sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego. To pozwala nam mieć większą pewność, że mamy do czynienia z produktem wysokiej jakości, który posłuży nam długie lata. Warto również sprawdzić, czy poduszka ortopedyczna jest wyrobem medycznym oznaczonym znakiem CE, posiadającym odpowiednie atesty, którego skuteczność działania opiera się na badaniach i który poddawany jest stałej kontroli jakości. Wybór poduszki ortopedycznej w sklepie meblowym, hipermarkecie czy niewyspecjalizowanym punkcie najczęściej kończy się zakupem produktu, który nie jest poduszką ortopedyczną a ma ją jedynie imitować, i który może nie tylko nam nie pomóc, ale nawet zaszkodzić.

Okres gwarancji

Gwarancja SisselW tej dziedzinie natrafimy na bardzo duże rozbieżności. Możemy bowiem znaleźć produkty o okresach gwarancji od pół roku do nawet 5 lat. Największym zaufaniem możemy obdarzyć firmy oferujące długi okres gwarancji, ponieważ mamy pewność, że producent jest pewien jakości swoich wyrobów. Najczęściej poduszki ortopedyczne z najdłuższym okresem gwarancji są wykonane z doskonałej jakości pianek, co dla ma dla odbiorców ogromne znaczenie i przekłada się na okres trwałości i użytkowania produktu.

Indywidualne dopasowanie

Najważniejszym jednak kryterium wyboru modelu poduszki ortopedycznej jest jej idealne dopasowanie do użytkownika. Produkty te mogą różnić się między sobą wielkością, materiałami wykorzystanymi do produkcji i dodatkowymi właściwościami. Osoby, które ze względu na swoje schorzenia lub dolegliwości wymagają zdecydowanego, mocnego wsparcia szyi i karku podczas snu, powinny wybierać poduszki wykonane z tradycyjnej, sprężystej pianki poliuretanowej, odpornej na nacisk i odkształcenia. Użytkownicy o wrażliwej na ucisk okolicy szyi i twarzy powinni raczej zdecydować się na piankę z pamięcią (visco-elastic), która jest bardziej miękka, delikatniejsza, równomiernie rozkłada siłę nacisku na większą powierzchnię poduszki, zapewniając większy komfort.

W przypadku poduszek ortopedycznych najistotniejszym jest jednak dobór odpowiedniego rozmiaru poduszki, tzn. jej wysokości, zwłaszcza w przypadku snu w pozycji na boku. Aby poduszka medyczna spełniała swoją rolę, jej wyprofilowana krawędź powinna idealnie wypełnić przestrzeń między ramieniem a szyją, gwarantując optymalne podparcie dla odcinka szyjnego kręgosłupa i zapewniając zdrowe, anatomiczne ułożenie ciała w czasie odpoczynku. Źle dobrana wielkość poduszki może bowiem powodować skutki odwrotne od oczekiwanych -  odczuwanie przykrych dolegliwości (drętwienie i sztywnienie karku i szyi, bóle głowy, napięcia mięśni), a w dłuższej perspektywie nawet spowodowanie poważniejszych schorzeń. Osoby o szerszych ramionach lub śpiące na miękkim materacu powinny zdecydować się na wyższą poduszkę w rozmiarze L, osoby o drobniejszej budowie ciała i wąskich ramionach – niższą, w rozmiarze M. Dobór odpowiedniego rozmiaru poduszki może nastręczać pewnych problemów lub budzić wątpliwości, dlatego producenci poduszek najwyższej jakości zapewniają też możliwość regulacji wysokości w niektórych oferowanych przez siebie modelach. Zwykle wyposażone są one w dodatkową wkładkę z pianki, która umożliwia łatwą i szybką zmianę rozmiaru poduszki.

Wiele modeli poduszek ortopedycznych ma dodatkowe właściwości, które mogą mieć decydujące znaczenie dla użytkowników. Wewnętrzny system kanalików wentylacyjnych, ułatwiający wymianę powietrza podczas leżenia, może być niezbędnym wyposażeniem dla osób o nadmiernej potliwości lub spędzających wiele czasu w pozycji leżącej. Z kolei większą od standardowej szerokość poduszki ortopedycznej docenią użytkownicy dbający o  maksymalną wygodę podczas snu lub często zmieniający pozycję. Należy również zwrócić uwagę na specjalne modele poduszek leczniczych, przeznaczonych dla dzieci, którym już od najmłodszych lat warto wpajać zdrowe nawyki, które mogą mieć znaczenie na ich kondycję i samopoczucie w przyszłości.


Polecamy również inne poradniki:

Co to jest poduszka ortopedyczna?

Korzyści ze stosowania poduszki ortopedycznej

Czy warto kupić poduszkę ortopedyczną?

Czy warto stosować poduszkę ortopedyczną?

Dlaczego powinniśmy używać poduszek ortopedycznych?

Sissel Soft Plus