Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać?

Czym kierować się kupując poduszkę ortopedyczną?

Decydując się na zakup poduszki ortopedycznej możemy napotkać na pewne trudności ze względu na ogromną różnorodność i bardzo szeroki asortyment proponowanych nam wyrobów. Odkąd stosowanie poduszki ortopedycznej w ramach zdrowego stylu życia stało się modne, firmy prześcigają się w produkowaniu kolejnych modeli poduszek. Jednak mimo ogromnego wyboru, niewiele z nich zasługuję na uwagę.

Sissel Classic

Inny ciekawy artykuł na ten temat: Jak dobrać poduszkę ortopedyczną

Dokonując wyboru poduszki ortopedycznej należy zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów:

Ortopedyczne poduszki marki Sissel

Forma oraz miejsce zakupu

Najlepiej jeśli wybieramy do tego typu zakupów specjalistyczne sklepy rehabilitacyjne lub medyczne. Wykwalifikowany personel pomoże nam w doborze odpowiedniej poduszki oraz wskaże producentów godnych zaufania. Jeśli nie mamy takiej możliwości, to nic straconego. Profesjonalne firmy zajmujące się dystrybucją poduszek ortopedycznych posiadają swoje telefoniczne biura obsługi klienta oraz strony internetowe. Znajdziemy tam wszystkie niezbędne informacje, a jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, możemy skorzystać z porady telefonicznej. Konsultanci zatrudnieni w takich firmach to osoby doskonale znające produkty i potrafiące wskazać nam, na co powinniśmy zwrócić uwagę i pomóc w wyborze produktu, który do naszych potrzeb pasuje najbardziej. Sprawdź poduszki ortopedyczne dostępne w naszej ofercie.

Sissel Deluxe

Wybór producenta

Najbezpieczniej jest wybierać firmy o wieloletnim doświadczeniu na rynku polskim, a najlepiej na światowym. Mamy wówczas gwarancję, że produkty jakie oferują sprawdziły się niejednokrotnie i cieszą się zaufaniem klientów. Zdecydowanie należy skupić się na producentach, zajmujących się wytwarzaniem i sprzedażą sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego. To pozwala nam mieć pewność, że mamy do czynienia z wyrobem medycznym, który posiada odpowiednie atesty i jest produktem sprawdzonym. Wybór poduszki ortopedycznej w sklepie meblowym, hipermarkecie czy niewyspecjalizowanym punkcie najczęściej kończy się zakupem produktu, który nie jest poduszką ortopedyczną, a ma ją jedynie imitować.

Okres gwarancji

Gwarancja SisselW tej dziedzinie natrafimy na bardzo duże rozbieżności. Możemy bowiem znaleźć produkty o okresach gwarancji od pół roku do nawet 5 lat. Największym zaufaniem możemy obdarzyć firmy oferujące długi okres gwarancji, ponieważ mamy pewność, że producent jest pewien jakości swoich wyrobów. Najczęściej poduszki ortopedyczne z najdłuższym okresem gwarancji są wykonane z doskonałej jakości pianek, co dla ma dla odbiorców ogromne znaczenie i przekłada się na okres trwałości i użytkowania produktu.


Polecamy również inne poradniki:

Co to jest poduszka ortopedyczna?

Korzyści ze stosowania poduszki ortopedycznej

Czy warto kupić poduszkę ortopedyczną?

Czy warto stosować poduszkę ortopedyczną?

Dlaczego powinniśmy używać poduszek ortopedycznych?

Sissel Soft Plus