Zmieniamy się dla Ciebie! Dla produktów Sissel, skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

Poduszki zdrowotne – co to znaczy?

Poduszki zdrowotne do spania i siedzenia

Dolegliwości, schorzenia kręgosłupa to problem z którym zmagają cię coraz młodsi pacjenci. Zła dieta, nieregularny tryb życia, czy silny stres – to tylko niektóre przyczyny schorzeń kręgosłupa u młodych ludzi. Równie częstym powodem jest też zła jakość snu. Dziś mamy coraz mniej czasu, żeby się leczyć, a co dopiero, by działać profilaktycznie. W odpowiedzi na ten problem na rynku pojawiły się poduszki zdrowotne. Czym są i jakie mają właściwości?

Sissel - zdrowe spanie

Poduszki zdrowotne – co to jest?

Poduszki zdrowotne można określić jako grupę poduszek w skład których wchodzą m.in. poduszki ortopedyczne, poduszki ergonomiczne, kliny lędźwiowe, czy gumowe poduszki do siedzenia. Celem tych poduszek jest przede wszystkim ochrona kręgosłupa, w tym minimalizowanie schorzeń kręgosłupa i wad postawy. My dziś powiemy nieco więcej na temat poduszek medycznych do spania, które pozwalają na zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa bez względu na ułożenie ciała w czasie snu. Ponadto redukują napięcie mięśni, szczególnie w okolicach pleców, szyi i karku. Poduszki zdrowotne poprzez gwarancje wysokiej jakości snu poprawiają ogólne samopoczucie, jak i wydajność i odporność organizmu.

Sissel Deluxe

Dla kogo przeznaczone są poduszki zdrowotne?

Z poduszek zdrowotnych mogą korzystać osoby praktycznie w każdym wieku. Dowodem może być chociażby niewielka ilość przeciwwskazań jakimi są np. najmłodsze dzieci (poniżej 2 roku życia), oraz pacjenci po ciężkich wypadkach. Poduszki zdrowotne są doskonałą formą profilaktyki. Często też rekomendowane przez specjalistów jako dodatkowy element rehabilitacji.

Pianki w poduszkach zdrowotnych

Na rynku mamy kilka typów pianek. Do tych najczęściej stosowanych zaliczyć można piankę poliuretanową, wykorzystywana do używania w ramach profilaktyki. Pianka nie wymaga dopasowania do kształtu szyi, doskonale jednak zachowuje wentylacje. Kolejny typ to pianka memory. Inaczej może być określana jako pianka termoplastyczna, visco elastic, lub pianka z pamięcią. Tego typu pianki skierowane są do osób mających problem ze schorzeniami kręgosłupa, w tym odczuwające bóle w okolicach pleców, szyi i karku. Pianka gwarantuje pełne podparcie głowy z równomiernym rozłożeniem sił nacisku na poduszkę. Dopasowuje się również do temperatury i ułożenia ciała w czasie snu. Dobrej jakości pianka powoduje, że poduszka nie odkształca się pod wpływem nacisku, dzięki czemu z poduszki można korzystać przez długi okres czasu.

Sissel Classic

Zanim kupisz poduszkę zdrowotną

Przed zakupem poduszki należy wziąć pod uwagę wzrost, wagę, a także szerokość barków mierzoną od podstawy szyi do głowy kości ramiennej. Kształt poduszki dopasowywany jest jednak pod ułożenie ciała w czasie snu.

Kształty poduszek zdrowotnych

Jeśli spisz na boku to najlepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie poduszka z dodatkowym, pełnym wyprofilowaniem w kształcie wałka. Poduszka utrzymuje neutralne ułożenie głowy, ponadto doskonale wypełnia przestrzeń pomiędzy kręgosłupem, a barkiem. W przypadku spania na plecach zalecana jest poduszka niższa, z lekkim wyprofilowaniem na środku. Podobnie jak poduszka dla śpiących na boku również zachowuje naturalne ułożenie głowy, a przy tym kręgosłup szyjny nie zostaje wypchnięty go góry. Za najmniej korzystną pozycje uważa się spanie na brzuchu. W tym wypadku poduszka medyczna potocznie określana jest jako „mniejsze zło”. Zalecany jest model płaski – poduszka w kształcie gwiazdy. Jeśli chodzi o twardość poduszki to powinna być ona dostosowana pod indywidualne potrzeby klienta.

Poduszki zdrowotne – dodatkowe zalety

Zdrowotne poduszki medyczne z wyglądu niczym nie różnią się od tradycyjnych poduszek. Są estetyczne, dzięki czemu dobrze prezentują się w każdej sypialni. Jeśli chodzi o wygodę poduszek to początkowo można odczuwać dyskomfort jej użytkowania ze względu na przystosowanie się ciała do nowego ułożenia. Po krótkim czasie jednak zwykle odczuwa się znaczącą poprawę. Poduszki medyczne są też łatwe w utrzymaniu.

Gdzie kupić?

Przede wszystkim w każdym sklepie z asortymentem do rehabilitacji. Ponadto wiele firm (działających w internecie, jak i stacjonarnie) specjalizuje się w dystrybucją zdrowotnych poduszek medycznych. Poduszki medyczne warto kupować od zaufanego producenta. Szczególnie należy uważać na podróbki oferowane w marketach, które pod względem właściwości w niczym nie różnią się od zwykłych poduszek i nie przynoszą żadnych korzyści zdrowotnych.


Polecamy również inne poradniki:

Poduszki medyczne – czym są i dlaczego warto?

Poduszki ortopedyczne czy ergonomiczne

Co to jest poduszka ortopedyczna?

Poduszka ortopedyczna dobra dla kręgosłupa szyjnego

Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać?

 Sissel Soft Plus