Zmieniamy się dla Ciebie! Dla produktów Sissel, skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

Pianka Memory

Pianka Memory – cechy i właściwości

Wśród nowoczesnych materiałów, z jakich wykonuje się poduszki i materace, na szczególną uwagę zasługuje pianka Memory, znana również jako pianka Viscoelastic.

pianka memoryWłaściwości pianki Viscoelastic

Tworzywo to jest wysokiej jakości pianką poliuretanową o dużej gęstości oraz wysokich właściwościach rozprężnych i termoelastycznych. Oznacza to, że reaguje na temperaturę i nacisk ciała, pozwalając na idealne dopasowanie się do jego kształtu oraz równomierne rozłożenie ciężaru na całą powierzchnię materaca lub poduszki. Co więcej, po zwolnieniu nacisku pianka powoli wraca do swego pierwotnego, oryginalnego kształtu.

Dla jeszcze większej wygody produkty wykonane z pianki Memory świetnie absorbują wibracje i wstrząsy, umożliwiając spokojny sen. To także rozwiązanie zalecane dla alergików – materiał ten jest odporny na bakterie, pleśń, roztocza i inne popularne domowe alergeny. Pianka Viscoelastic charakteryzuje się również wyjątkową trwałością, więc zakupione produkty będą cieszyć swych użytkowników przez długie lata.

Kosmiczna technologia

Pianka Memory to wynik badań zleconych przez ośrodek NASA. W latach 60-tych XX wieku rozpoczęto prace nad odpornym tworzywem, wrażliwym na naciski (występujące zwłaszcza podczas lotów kosmicznych przy gigantycznych przeciążeniach), który mimo ogromnych sił na niego oddziałujących powróci do pierwotnego kształtu. W późniejszym okresie zaczęto wykorzystywać piankę do celów medycznych – przede wszystkim do produkcji łóżek dla osób stale leżących, zmniejszających ryzyko powikłań związanych z występowaniem odleżyn.

Sissel Deluxe

Z czasem pianka zaczęła być wykorzystywana do produkcji materaców i poduszek ortopedycznych, przynoszących ulgę w dolegliwościach kręgosłupa, dbających o zachowanie anatomicznej pozycji podczas snu. I stała się dostępna dla wszystkich odbiorców bez ograniczeń.

Zdrowy i komfortowy sen

Wyjątkowe właściwości tworzywa gwarantują, że produkty wykonane z pianki z pamięcią idealnie dopasowują się do kształtu ciała, podtrzymują je i doskonale rozkładają jego nacisk na całą powierzchnię poduszki lub materaca, nie powodując bolesnych ucisków. Zapewniają rozluźnienie mięśni i odprężenie. Są idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących skutecznego sposobu na wygodny, zdrowy i nieprzerwany sen oraz dla osób zagrożonych występowaniem odleżyn czy cierpiących ze względu na dolegliwości kręgosłupa. Z produktami wykonanymi z pianki Viscoelastic wreszcie poczujesz się w pełni wypoczęty i zrelaksowany!

Sissel Soft

Pozycje w czasie snu, a rodzaje poduszek ortopedycznych

Spanie na plecach – to właśnie tę pozycje specjaliści uważają za najkorzystniejszą dla naszego zdrowia. Zarówno zapobiega bólom pleców i karku, jak i korzystnie wpływa na układ trawienny. Ponadto pozycja dobrze wpływa na wygląd skóry, gdzie zapobiega m.in. przedwczesnym zmarszczkom. Jedyną wadą spania na plecach jest duże prawdopodobieństwo chrapania. W przypadku spania na plecach najlepszą poduszką jest niska, miękka, z lekkim wyprofilowaniem na środku. Dzięki tej poduszce głowa utrzymana jest w jednej pozycji, natomiast kręgosłup szyjny nie zostaje wypchnięty do góry.

Jeśli chodzi o spanie na boku to warto zwrócić uwagę, czy nogi są wyprostowane. Śpiąc na boku, podobnie jak na plecach dobrze działamy dla naszego kręgosłupa (rozluźnia mięśnie) i trawienia. Poprawia się również układ krążenia. Ta pozycja jednak może źle wpływać na kształt piersi i wygląd twarzy. Dla śpiących na boku najlepszym wyborem będzie poduszka z dodatkowym, pełnym wyprofilowaniem w kształcie wałka w okolicy kręgosłupa szyjnego. Tego typu poduszki pozwalają na neutralne ustawienie głowy, jednocześnie gwarantując wypełnienie przestrzeni między kręgosłupem, a barkiem.

pozycje w czasie snu a rodzaje poduszek ortopedycznychZa najmniej korzystną pozycje uważa się spanie na brzuchu. Przede wszystkim trudno jest zachować naturalny kształt kręgosłupa. Z kolei nacisk na kręgi wywołany spaniem w tej pozycji może wywołać bóle, zwłaszcza po przebudzeniu. Szczególnie silne mogą być bóle karku spowodowane ciągłym skręcaniem głowy. Zaletą jednak jest lepsza praca górnych dróg oddechowych. Dla śpiących na brzuchu na rynku pojawiły się więc poduszki dające „mniejsze zło” – poduszki w kształcie gwiazdy. Jest to model płaski pozwalający na maksymalne zmniejszenie szkód spania w tej pozycji.

Co jeszcze warto wiedzieć o poduszkach ortopedycznych?

Poduszki ortopedyczne skierowane są dla osób w każdym wieku. Mogą być używane w celach profilaktycznych, jak i jako dodatkowy element rehabilitacji. Oprócz wyżej wspomnianych pozycji w czasie snu przed zakupem należy wziąć pod uwagę wzrost, wagę, a także szerokość barków mierzoną od podstawy szyi do głowy kości ramiennej. Poduszki są łatwe w utrzymaniu i estetyczne, dzięki czemu dobrze prezentują się w sypialni.


Polecamy również inne poradniki:

Co to jest poduszka ortopedyczna?

Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać?

Poduszki ortopedyczne czy ergonomiczne

Poduszki medyczne – czym są i dlaczego warto?

Poduszki zdrowotne – co to znaczy?

Sissel Bambini