Zmieniamy się dla Ciebie! Dla produktów Sissel, skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

Poduszki ortopedyczne i ergonomiczne

Mylące nazwy poduszek ortopedycznych

Klienci planujący zakup poduszki ortopedycznej stają przed nie lada wyzwaniem. Na polskim rynku znajdują się bowiem poduszki profilowane, ortopedyczne, ergonomiczne i wiele innych. Co oznaczają te nazwy i jaką poduszkę wybrać, aby spełniała oczekiwania użytkowników i służyła im przez długie lata?

Sissel Deluxe

Mylące nazwy poduszek

Nie istnieją żadne regulacje porządkujące i ujednolicające zasady sprzedaży i nazewnictwa poduszek ortopedycznych. W związku z tym na rynku można znaleźć poduszki pod wielorakimi nazwami, o różnych właściwościach, wykonane z najrozmaitszych materiałów i różniące się diametralnie ceną.

Co możemy znaleźć w sklepach?

Najbardziej ogólna i niejednokrotnie myląca nazwa z jaką można się spotkać to „poduszka zdrowotna”. Termin ten jest bardzo obszerny i nie dostarcza klientowi żadnych szczegółowych informacji dotyczących właściwości poduszki. Często więc wykorzystywany jest jako hasło marketingowe, mające zachęcać do kupienia produktu, który może okazać się bublem.

Poduszki ortopedyczne schemat

Nieustannie pojawiają się też określenia „poduszka ergonomiczna” lub „poduszka profilowana”. Zwykle oznaczają one poduszki wyposażone w dwa garby o różnej wielkości, mające pomóc w uzyskaniu prawidłowej pozycji podczas snu. Niestety bardzo często ich kształt jest zupełnie przypadkowy, a poduszka nie dość że wcale nie spełnia swoich zadań, to jeszcze nieprawidłowe wyprofilowanie może przynieść efekt odwrotny od oczekiwanego i powodować bóle karku i szyi, napięcia mięśni oraz bóle głowy.

Sissel Soft

Właściwości zdrowotne i działanie lecznicze zwykle zapewniają poduszki określane jako „rehabilitacyjne” lub „ortopedyczne”. Ich działanie powinno być potwierdzone badaniami, opiniami placówek medycznych, lekarzy i specjalistów z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii. Wciąż jednak należy pamiętać, że brak regulacji nazewnictwa tego rodzaju produktów umożliwia rozpowszechnianie poduszek pozbawionych jakichkolwiek właściwości leczniczych pod tymi nazwami. Klienci mogą także spotkać się z terminami „poduszka z pianki wysokoelastycznej” lub „poduszka memory”, „poduszka viscoelastic” czy „poduszka z pamięcią”. Nazwy te odnoszą się do rodzaju materiału z jakiego produkt został wykonany.

Nie dajmy się oszukać

poduszki ortopedyczneZe względu na mylące nazwy stosowane przez producentów i sklepy, decydując się na zakup poduszki ortopedycznej, która ma zapewnić właściwe podparcie odcinka szyjnego kręgosłupa i pomóc w osiągnięciu anatomicznej pozycji podczas snu, należy kierować się kilkoma zasadami. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy przede wszystkim znaleźć informacje dotyczące skuteczności oferowanych poduszek, badań naukowych potwierdzających ich zdrowotne działanie oraz ich wykorzystania w placówkach medycznych. Można również zasięgnąć opinii dotychczasowych użytkowników, lekarzy i specjalistów. Warto także kupować poduszki od pewnego i doświadczonego producenta, specjalizującego się w produkcji i dystrybucji tego rodzaju produktów, dla którego ich tworzenie nie jest przypadkową, lecz podstawową działalnością.


Polecamy również inne poradniki:

Co to jest poduszka ortopedyczna?

Jak dobrać poduszkę ortopedyczną?

Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać?

Poduszki medyczne – czym są i dlaczego warto?

Poduszki zdrowotne – co to znaczy?

Sissel Classic