Zmieniamy się dla Ciebie! Dla produktów Sissel, skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

Poduszka sensomotoryczna dla dziecka - czy warto?

Poduszka sensomotoryczna (podkładka korekcyjna) to nie tylko narzędzie rehabilitacyjne służące do siedzenia dynamicznego i utrzymania prawidłowej postawy kręgosłupa, ale również przyrząd przydatny do wykonywania różnorodnych ćwiczeń. Polecana jest zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom. Warto stosować ją profilaktycznie w trosce o zdrowie malucha, starając się jak najlepiej chronić go przed problemami z kręgosłupem, wadami postawy i dolegliwościami bólowymi w przyszłości.

Czym jest poduszka sensomotoryczna?

Poduszka sensomotorycznaZmiany cywilizacyjne wpłynęły istotnie na sposób spędzania czasu przez najmłodszych. Ich długotrwałe siedzenie w szkole czy przed ekranami komputerów sprawia, że coraz większa ich liczba miewa problemy z kręgosłupem - wady postawy, a nawet bóle pleców, karku i szyi. Nie bez znaczenia jest zatem podjęcie jak najszybszych działań profilaktycznych, które zapobiegną powstawaniu dolegliwości lub zredukują już istniejące. Jednym z nich jest stosowanie poduszki sensomotorycznej, zwanej również jeżykiem, beretem lub dyskiem rehabilitacyjnym. To doskonałe uzupełnienie codziennej aktywności ruchowej i ćwiczeń. Poduszka sensomotoryczna zapewnia jednak również możliwość siedzenia dynamicznego – wymuszającego stały ruch mięśni pleców i kręgosłupa oraz prawidłową pozycję ciała, wzmacniającego koordynację ruchową, a także usprawniającą sensomotorykę całego ciała.

Poduszki sensomotoryczne cechują się antypoślizgową powierzchnią oraz charakterystycznymi wypustkami, pobudzającymi receptory nerwowe. Wypełnione są powietrzem, którego ilość można dowolnie regulować w zależności potrzeb i wagi dziecka.

Wysokiej jakości dyski sensomotoryczne produkowane są z bezpiecznych, przebadanych materiałów, które nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych i mogą być stosowane nawet przez dzieci z alergią czy wrażliwą skórą.

Dlaczego dziecko powinno korzystać z dysków sensomotorycznych?

Sissel Tour

Korzystanie z poduszki sensomotorycznej do siedzenia wymusza naturalną, anatomiczną postawę ciała. Dzięki temu ich użytkownicy, zwłaszcza ci stosujący dysk od najmłodszych lat, mają szansę w przyszłości uniknąć problemów i bólu kręgosłupa. Siedzenie dynamiczne na poduszce sensorycznej aktywizuje mięśnie pleców i zmusza do przyjęcia zdrowej, anatomicznej pozycji. Mimo wrażenia biernego i statycznego siedzenia, pracują wówczas mięśnie, kręgosłup jest odciążony i prawidłowo ułożony, a krążenie krwi w organizmie jeszcze lepsze.

Poduszka sensomotoryczna jest także wskazana dla dzieci nadpobudliwych (ADHD). Może być ona także przydatna podczas zabaw ruchowych dziecka.

Jak dziecko powinno korzystać z poduszki sensomotorycznej?

Dysk do siedzenia dynamicznego może być z łatwością stosowany w domu oraz podczas zajęć szkolnych, na dowolnych krzesłach. Tym samym każdego dnia kształtowana może być prawidłowa postawa ciała i wdrażane zdrowe nawyki u dziecka. Korzystanie z tych przyrządów wzmacnia mięśnie przykręgosłupowe i poprawia balans ciała.

Poduszkę można również wykorzystywać jako przyrząd do ćwiczeń ogólnorozwojowych, rozwijających czucie głębokie, koordynację ciała, refleks, wspomagających krążenie krwi i poprawiających samopoczucie.


Polecamy również inne poradniki:

Ból pleców a siedzący tryb pracy

Praca biurowa, a schorzenia kręgosłupa

Dynamiczne siedzenie

Poduszki ergonomiczne, ortopedyczne i medyczne - czym się różnią?

W czym pomoże Ci poduszka do siedzenia w biurze?

Sissel Bambini