Zmieniamy się dla Ciebie! Dla produktów Sissel, skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

W czym pomoże Ci poduszka do siedzenia w biurze?

Jeżeli wiele godzin spędzasz w pozycji siedzącej, przed komputerem, biurkiem, z całą pewnością cierpi na tym Twój kręgosłup. Każdego dnia osiem godzin siedzimy w pracy przez biurkiem, a do tego dochodzą godziny, które spędzamy w samochodzie, przed telewizorem czy też po prostu odpoczywając. Siedząc spędzamy więc większość naszego życia, a dodatkowo nie angażujemy się w żadną aktywność fizyczną. To wszystko sprawia, że nasz kręgosłup cierpi i pojawiają się różne schorzenia i bóle.

Obciążenie dla kręgosłupa

Pozycja siedząca sprawia, że obciążenie kręgosłupa sięga aż 140 %, mając na uwadze pozycję stojącą. Mała aktywność fizyczna nie poprawia sprawy. Warto wiedzieć, że aby nasz organizm prawidłowo funkcjonował każdy człowiek powinniśmy wykonać od8 do 10 tys. kroków dziennie. Tymczasem wykonujemy jedynie 2-3 tysiące kroków w ciągu dnia.

Sissel Tour

Prowadząc taki tryb życia szybko pojawiają się negatywne dla zdrowia i samopoczucia skutki. To odbiera nam możliwość prawidłowego funkcjonowanie zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Aby uniknąć bólu pleców a także patologii, która zajść może w układzie ruchu zadbać należy o prawidłową postawę ciała. Jeżeli nie zadbamy o ten aspekt pojawić się mogą utrudniające nam codzienne funkcjonowanie dolegliwości ze strony pleców i kręgosłupa.

Najczęstszymi przypadłościami, które są następstwem patologicznego siedzenia są:

  • zaburzenia przepływu krwi - w szczególności w kończynach dolnych,
  • zaburzenia pracy serca i całego układu krwionośnego,
  • zaburzenia trawienia i bóle żołądka,
  • uszkodzenia narządu wzroku,
  • bóle głowy,
  • problemy z koncentracją,
  • też ograniczenia prawidłowego, płynnego oddychania

Poduszka pomoże zadbać o prawidłową postawę ciała

Dolegliwości, które mogą pojawić się ze strony kręgosłupa, alarmują o konieczności przyjmowania prawidłowej pozycji ciała, zawsze, kiedy siedzimy. Pomoże nam w tym poduszka ortopedyczna, która utrzyma postawę ciała a dzięki temu unikniemy bólu, a w późniejszych latach dysplazji czy też innych schorzeń.

Sissel DorsaBack

Współcześnie na rynku kupić możemy nabyć poduszki sensomotoryczne. Zwane są one jako dynamiczne i zapewniają nam po prostu zdrowe siedzenie. Najczęściej są to poduszki wypełnione powietrzem, zaś ich naprężenie podlega indywidualnej regulacji, co zależy od potrzeb i wymagań potencjalnego użytkownika.

Poduszki do siedzenia wymuszają nieustanną pracę mięśni w czasie czynności z pozoru biernej, jaką jest siedzenie. Korzystając z poduszki wszelkie naturalne ruchy ciała, nie pozostają ograniczone, lecz przeciwnie przebiegają w naturalnym rytmie i w płynny sposób.

Jeżeli regularnie stosujemy poduszki ortopedyczne pracujemy nad trwałym nawykiem utrzymywania prawidłowej pozycji podczas siedzenia. Na poduszkach nie możemy bowiem siedzieć w postawie krzywej. Siedząc na poduszce ortopedycznej, siedzimy dynamicznie, odciążamy mięśnie i unikamy napięcia statycznego. Zakres pracy naszych mięśni możemy również regulować z pomocą stopnia naprężenia poduszki, dzięki czemu możemy dopasować poduszkę do naszych potrzeb. Poduszka ortopedyczna do siedzenia to ratunek dla naszego kręgosłupa oraz całego aparatu ruchowego.


Polecamy również inne poradniki:

Dynamiczne siedzenie - poradnik

Ból pleców a siedzący tryb pracy

Poduszka ortopedyczna dobra dla kręgosłupa szyjnego

Praca przy komputerze - optymalna pozycja

Jak poprawić komfort jazdy samochodem podczas długiej podróży?

Sissel Myofascia Roller