Zmieniamy się dla Ciebie! Dla produktów Sissel, skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

Poduszki ergonomiczne, ortopedyczne i medyczne - czym się różnią?

Każdy, kto kupuje dla siebie poduszkę ortopedyczną, staje przed bardzo trudnym wyzwaniem. Współcześnie na rynku do wyboru mamy wiele typów i modeli poduszek, a dodatkowo pojawia się szereg nazw, które mogą być dla potencjalnego odbiorcy po prostu mylące. Znajdziemy tu bowiem poduszki medyczne, ergonomiczne czy ortopedyczne? Co oznaczają owe nazwy? Na którą z poduszek warto się zdecydować, aby spełniła ona wszystkie wymagania, wpłynęła na komfort snu i zdrowie kręgosłupa, a dodatkowo służyła nam długie lata?

Sissel Soft Plus

Różnorodne nazwy poduszek

Wybierając dla siebie poduszkę warto wiedzieć, że obecnie nie istnieją żadne regulacje porządkujące ani też ujednolicające zasady sprzedaży dotyczące nazewnictwa poduszek ortopedycznych. Cechują się one różnym stopniem jakości, właściwościami, są stworzone z różnorodnych materiałów, a także są odmienne pod względem ceny.

Bardzo często w sklepach spotykamy się z pojęciem „poduszki zdrowotnej”. Nazwa ta może być dla potencjalnego klienta bardzo myląca, ponieważ nie dostarcza nam żadnych informacji o właściwościach poduszki. Poduszki zdrowotne to bardzo często używane pojęcie. Niestety często jest to chwyt marketingowy, co oznacza, że produkt może okazać się po zakupie, nic nie wartym bublem.

Czym jest poduszka ergonomiczna?

Często słyszymy określenie – poduszka ergonomiczna. Ten model nazywany jest również pojęciem poduszki profilowanej. Najczęściej oznacza to poduszki wyposażone w dwa garby. Poduszka tego typu pomaga nam zachować właściwą pozycję w czasie snu. Istotne jest, aby poduszka tego typu była idealnie dobrana dla potrzeb osoby, która ją użytkuje. Jeżeli jest przeciwnie wówczas nie tylko nie wpływa zdrowotnie na nasz organizm, a wręcz przynosi odwrotny efekt i powoduje bóle karku i szyi, napięcia mięśni oraz bóle głowy.

Sissel Classic

Poduszki ortopedyczne i medyczne

Poduszki określane mianem ortopedycznych lub medycznych mają znakomite właściwości zdrowotne dla naszego kręgosłupa. Co więcej, zapewniają również komfortowy sen i wypoczynek. Działanie zdrowotne poduszek tego typu są potwierdzone badaniami medycznymi, opiniami lekarskimi oraz specjalistów z zakresu fizjoterapii oraz rehabilitacji. Regularne stosowanie owych poduszek pozwala utrzymać w czasie snu kręgosłup w naturalnej pozycji, a także doskonale podtrzymać głowę. Możemy więc stosować je zarówno profilaktycznie, aby w przyszłości ustrzec się przed schorzeniami a także wspomagać leczenie tych, z którymi się już borykamy.

Poduszka w trosce o zdrowie

Wybierając poduszki tego typu powinniśmy wybrać te najwyższej jakości, które pozytywnie wpłyną zarówno na zdrowie kręgosłupa, jak i na samopoczucie. Ze względu na to, iż wybór nie jest prosty należy wybierać te, które stworzone zostały przez producentów doświadczonych i cieszących się nienaganną opinią na rynku. Zanim wybierzemy daną poduszkę powinniśmy również odszukać informacje które dotyczą skuteczności oferowanych poduszek, lub też badań naukowych potwierdzających ich zdrowotne działanie. Istotne jest również to, czy poduszki które chcemy kupić są wykorzystane w placówkach medycznych.


Polecamy również inne poradniki:

Dlaczego warto zainwestować w poduszkę medyczną?

Korzyści ze stosowania poduszki ortopedycznej

Czy warto kupić poduszkę ortopedyczną?

Czy warto stosować poduszkę ortopedyczną?

Dlaczego powinniśmy używać poduszek ortopedycznych?

Sissel Deluxe