Zmieniamy się dla Ciebie! Dla produktów Sissel, skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

Jak polepszyć jakość snu?

Co robić, aby dobrze spać?

Wszyscy wiemy jak ważna jest dobra jakość snu w nocy, to właśnie on zapewnia nam komfort pracy i działania w ciągu dnia. Jak się okazuje dobra jakość dnu, to nie tylko jego ilość, ale sposób w jaki przebiega nasz nocny wypoczynek. Pod pojęciem dobrego snu mamy szybkie zasypianie bez dodatkowych przebudzeń.  I tu wchodzi pojęcie poszczególnych faz snu, które zapewniają nam jego pełen komfort.

Kolejną kwestią jest to, że coraz częściej narzekamy na przemęczenie. W głównej mierze ma to związek z pracą nierzadko od rana do wieczora. To wszystko składa się w jedną całość, mianowicie – nieregularny sen. Tylko my sami jesteśmy w stanie zadbać o nasz zdrowy sen. Wystarczy wprowadzić do stylu życia kilka prostych nawyków. Jakich?

Sissel Deluxe

Dobra dieta – punkt pierwszy 

Kiedy zjeść ostatni posiłek? Minimum dwie godziny przed snem. Zadbaj również o to aby produkty Twojej kolacji były bogate w błonnik, zdecydowanie unikaj potraw tłustych, oraz wysoko słodzonych. Ciekawie sytuacja wygląda w przypadku białka, bo choć to podstawowy budulec naszych mięśni i kości, to w czasie ostatniego posiłku nie powinno go być zbyt wiele. Na kolacje zatem warto zdecydować się na przykład na pełnoziarniste i ciemne pieczywo,  płatki owsiane, warzywa, a także owoce. Wyeliminować należy również potrawy pikantne. 

A co pić? Tu najlepiej postawić na zioła, dlatego herbatę czarną, zawierającą dużą ilość teiny zamieć na zieloną. W przypadku stresującego dnia warto zaparzyć sobie herbatę z melisy. Unikaj kawy, napojów gazowanych, oraz alkoholu.

Książka dobra na wszystko

Większość z nas lubi wieczorem obejrzeć dobry film w telewizji, lub poprzeglądać ulubione strony w internecie. Niestety, zarówno światło telewizora, jak i komputera pobudzają nasz organizm, co powoduje, że nie chce nam się spać. Warto więc film akcji zamienić na lekką książkę, najlepiej przy delikatnym świetle i relaksującej muzyce.

Pamiętaj, by się dotlenić

Świeże powietrze, to obok snu podstawa do tego, aby prawidłowo funkcjonować. Przez snem zatem warto przejść się na choć krótki spacer. Ponadto pomieszczenie w którym śpisz powinno być dokładnie wywietrzone.

Sissel Soft

Nie możesz zasnąć? Wstań!

I zwyczajnie przejdź się po pokoju. Grunt, to traktować łózko wyłącznie do spania. Odradzamy więc, by jeść w nim, czy oglądać telewizje. Tym samym łatwiej i szybciej będziemy w nim zasypiać.

A co z tabletkami nasennymi?

Wielu z nas zażywa je w celu podniesienia jakości snu. Niestety, może to być mylny odbiór, zwłaszcza wtedy, gdy uzależnimy się od danego specyfiku. Dlatego jeśli już musimy z nich skorzystać, to najlepiej wymierzmy te na bazie ziół. Pamiętaj również, aby nie brać ich za długo, gdyż organizm się uzależni i wówczas przestaną już działać.

Ciepła kąpiel

Wieczór, to czas w którym nasze ciało i umysł odreagowuje stres związany z dniem, dlatego ciepła kąpiel to coś co z pewnością odpręży nas całkowicie i choć na moment pozwoli zapomnieć o troskach. Odpowiednia (ciepła) temperatura wody sprawi również, że szybciej będziemy potrafili zasnąć. Pamiętaj jednak, by nie kąpać się w zimnej wodzie – ta zdecydowanie pobudza.


Polecamy również inne poradniki:

Jak podnieść jakość snu?

Która pozycja do spania jest najzdrowsza?

Co to jest poduszka ortopedyczna?

Dlaczego warto zainwestować w poduszki ortopedyczne?

Jaka poduszka do spania na plecach?

Sissel Classic