Zmieniamy się dla Ciebie! Dla produktów Sissel, skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

Zakup poduszki ortopedycznej do spania na plecach

Jaka poduszka do spania na plecach?

Statystyczny człowiek przesypia 1/3 czasu życia. Dlatego tak ważne jest aby spać nie tylko wygodnie, ale również zdrowo. Badania medyczne wykazują, że dla organizmu najbardziej zdrowe jest spanie na plecach. Wybór tej właśnie pozycji pozwala na całkowity relaks kręgosłupa i narządów wewnętrznych. Nocny wypoczynek na plecach pozwala także ustrzec się koszmarów.
poduszka ortopedyczna

Po co poduszka?

Poduszka ortopedyczna to taka, dzięki której kręgosłup szyjny utrzymuje swoją naturalną pozycję. Zasadniczo nie istnieją przeciwwskazania dla osób dorosłych do używania takich poduszek. Na pewno powinny z nich korzystać osoby skarżące się na bóle kręgosłupa, a także profilaktycznie osoby spędzające wiele godzin w ciągu dnia w pozycji siedzącej. Korzystanie z poduszki jest bardzo ważne, jednak nie zastąpi zdrowego trybu życia ani okresowych konsultacji lekarskich.

Sissel Soft Plus

Jaka poduszka?

Wybierając poduszkę ortopedyczną do spania weźmy pod uwagę wagę, wzrost oraz szerokość barków osoby z niej korzystającej, mierzoną od podstawy szyi do głowy kości ramiennej. Nie ma uniwersalnej poduszki ortopedycznej, dlatego przy jej wyborze powinniśmy także przypomnieć sobie, w jakiej pozycji zmierzamy w objęcia Morfeusza. Osobom śpiącym na plecach polecamy poduszki średnio twarde i stosunkowo niskie. Dzięki dodatkowemu wcięciu w profilowaniu głowa utrzymuje się w jednej pozycji, a kręgosłup szyjny nie jest wypychany do góry.

Uwadze osób śpiących na plecach z pełnym przekonaniem polecamy poduszkę Sissel Soft Plus. Światowej klasy szwedzki producent przygotował model wykorzystujący właściwości tzw. pianki z pamięcią, czyli optymalny rozkład siły nacisku, dopasowanie się do kształtu i temperatury ciała. poduszka ortopedyczna na plecachProdukt wyposażono we wkładkę umożliwiającą indywidualną regulację jego wysokości. Poduszkę wyprodukowano z materiałów testowanych alergologicznie, a gwarancja na produkt trwa aż 5 lat. Lepiej zainwestować w taki produkt niż kupować „byle co” ponieważ źle dobrana poduszka może jeszcze wzmóc doskwierający nam ból pleców. Produkty Sissel można zamówić… nie wstając z łóżka, poprzez stronę internetową http://www.sissel.com.pl .

Sissel Clasic – pełen komfort snu

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że odpowiedni dobór poduszki jest bardzo ważny. W przeciwnym razie już po krótkim czasie możemy zacząć odczuwać uczucie sztywności, a następnie bóle kręgosłupa. Odbiera to przede wszystkim komfort snu i prawidłowego wypoczynku, ale co gorsze może stać się przyczyną poważniejszych dolegliwości. Grunt więc, by do tego nie dopuścić. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie powstała poduszka ortopedyczna Sissel Classic.

Sissel Classic

Jako ciekawostkę warto dodać, że właśnie ten rodzaj poduszek jest najpopularniejszym modelem Sissel i to od niego zaczął się sukces naszej marki. Ceniona jest przede wszystkim za swoje liczne właściwości ortopedyczne - zapewnia optymalne wsparcie kręgosłupa w czasie snu, niezależnie od pozycji w której śpimy. Wyjątkowy profil i krawędź tej poduszki idealnie dopasowuje się do kształtu ramion, szyi oraz głowy. Poduszka pozwala delikatnie naciągać szyję, odciąża odcinek szyjny kręgosłupa, rozluźniając przy tym mięśnie oraz kręgi.

Swoje właściwości poduszka ortopedyczna Sissel Classic zawdzięcza w głównej mierze sprężystej i komfortowej piance poliuretanowej, charakteryzującej się długotrwałą wytrzymałością na odkształcenia.

Poszewka Sissel Classic wykonana jest z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu jest łatwa w utrzymaniu oraz estetyczna i może stanowić idealne uzupełnienie Twojej sypialni. Nie bez znaczenia jest fakt, że również samą poduszkę (piankę) można prać ręcznie w letniej wodzie.

W przypadku poduszki Sissel Classic ogromnie ważne jest odpowiednie dobranie rozmiaru, dlatego warto zapoznać się szczegółowo z naszą ofertą.

Sama poduszka oprócz wspomnianego wsparcia ortopedycznego zapewnia również wygodę – tym bardziej warto więc z niej skorzystać.

Polecamy również inne poradniki:


Co to jest poduszka ortopedyczna?

Jak dobrać poduszkę ortopedyczną?

Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać?

Dlaczego powinniśmy używać poduszek ortopedycznych?

Dlaczego warto zainwestować w poduszki ortopedyczne?

Sissel Deluxe