Zmieniamy się dla Ciebie! Dla produktów Sissel, skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

Dlaczego powinniśmy używać poduszek ortopedycznych?

Poznaj wszystkie korzyści z używania ortopedycznych poduszek zdrowotnych

Słysząc o poduszkach ortopedycznych od lekarzy, rehabilitantów czy znajomych, zastanawiamy się często czy istnieje potrzeba ich używania i czy powinniśmy również zacząć z nich korzystać. Nie mamy świadomości jak wiele ten nieduży przedmiot może zmienić w naszym życiu, jak wpłynąć na samopoczucie i stan zdrowia.

Sissel Classic

Co możesz zyskać?

Używanie poduszek ortopedycznych wiąże się z ogromnymi korzyściami dla naszego organizmu. Jest bardzo pomocne w dolegliwościach, z jakimi borykamy się prowadząc siedzący i nieaktywny tryb życia. Godziny spędzone przy komputerze, w samochodzie oraz brak ruchu sprawiają, że nasze mięśnie stają się napięte, sztywne i rozleniwione. Coraz częściej taki tryb życia i pracy prowadzi do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Wynikiem utrzymywania stałego przeciążenia mięśni i nadmiernych napięć są wady postawy, dyskopatie oraz kłopoty ze snem. Więcej na ten temat piszemy w tekście Czy warto stosować poduszki ortopedyczne.

Sissel - wygodne spanie i zdrowy kręgosłup

Poduszki ortopedyczne w profilaktyce schorzeń kręgosłupa

Bardzo ważne dla jakości naszego życia i samopoczucia staje się zatem dbanie o stan naszego kręgosłupa i otaczających go mięśni.

Najbardziej narażonym na przeciążenia jest kręgosłup szyjny. Ten delikatny i niezmiernie ważny odcinek zwykle jest pomijany w codziennej aktywności ruchowej. A to właśnie on zostaje poddany najcięższym próbom w trakcie dnia.

Poduszka ortopedyczna to doskonałe uzupełnienie ćwiczeń. Obecnie najlepszą i najszybszą metodą skorygowania postawy i zapobiegania chorobom kręgosłupa szyjnego jest połączenie ćwiczeń fizycznych ze stosowaniem poduszki ortopedycznej.

Właściwe ćwiczenia przygotuje dla nas fizjoterapeuta, natomiast poduszkę ortopedyczną możemy zakupić sami w sklepie rehabilitacyjnym lub przez Internet.

Sissel Soft

Podparcie dla odcinka szyjnego kręgosłupa

Wszystkie poduszki ortopedyczne z naszej oferty, dzięki swojemu wyprofilowaniu, zapobiegają przeciążeniom i napięciom w odcinku szyjnym kręgosłupa, niwelują dolegliwości bólowe, wspomagają leczenie dyskopatii szyjnej, redukują napięciowe i migrenowe bóle głowy. Odpowiedni ich kształt koryguje ułożenie całej linii kręgosłupa w trakcie snu. Natomiast użycie odpowiednich materiałów do wykonania poduszki, takich jak pianka termoplastyczna, powoduje zwiększenie komfortu snu oraz bardziej regenerujący wypoczynek, a co za tym idzie zmniejszenie dolegliwości napięciowych i bólowych. Zdrowy sen jest doskonałym, ogólnoustrojowym lekarstwem.

Poduszki ortopedycznej powinniśmy używać nawet wtedy, gdy nie borykamy się z problemami zdrowotnymi kręgosłupa ani głowy. Jest ona bowiem doskonałym narzędziem profilaktyki chorób i dolegliwości bólowych okolic karku i szyi.

Stosowanie poduszek ortopedycznych na całym świecie stało się już powszechne i jest elementem zdrowego stylu życia. Śpimy około 8 godzin na dobę - śpijmy więc zdrowo i odpowiedzialnie!


Polecamy również inne poradniki:

Co to jest poduszka ortopedyczna?

Korzyści ze stosowania poduszki ortopedycznej

Czy warto kupić poduszkę ortopedyczną?

Jak dobrać poduszkę ortopedyczną?

Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać?

Sissel Deluxe