Zmieniamy się dla Ciebie! Dla produktów Sissel, skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

Jaką poduszkę wybrać do spania na plecach?

Sen jest nieodłączną częścią naszego życia. Odpowiednio długi, regenerujący odpoczynek pozwala cieszyć się w ciągu dnia doskonałym samopoczuciem, energią, ochotą do wykonywania swoich obowiązków i zadań. Jednakże coraz częściej współczesny człowiek boryka się z problemem bezsenności lub snu niskiej jakości. Przyczyną tego jest zapracowanie, stres, niezdrowy tryb życia, a wreszcie nieodpowiednia pozycja ciała w czasie snu. Okazuje się, że właściwy dobór poduszki ma tutaj ogromne znaczenie. Coraz częściej zamiast klasycznej, wypełnionej pierzem, użytkownicy decydują się na optymalnie wyprofilowaną i odpowiednio dopasowaną poduszkę ortopedyczną, która gwarantuje komfortowy sen, a dodatkowo pomaga zadbać o zdrowy kręgosłup. Na rynku dostępnych jest jednak wiele ich rodzajów i modeli, co może utrudniać podjęcie decyzji o zakupie. Jak więc wybrać idealną poduszkę ortopedyczną, zwłaszcza jeśli śpimy na plecach?

Sissel Deluxe

Poduszka ortopedyczna – komfortowy wypoczynek

Poduszka ortopedyczna, zwana również medyczną czy rehabilitacyjną, ma za zadanie utrzymanie kręgosłupa szyjnego w jego naturalnej, anatomicznej pozycji oraz odpowiednie wsparcie głowy i szyi i odciążenie mięśni. Poduszka może być stosowana jako uzupełnienie masaży i ćwiczeń rehabilitacyjnych przez osoby cierpiące na dolegliwości kręgosłupa (o ile nie istnieją przeciwwskazania medyczne), jak również profilaktycznie, przez użytkowników chcących zadbać o swoje zdrowie i zapobiegać występowaniu bólów. Nowoczesne i innowacyjne poduszki ortopedyczne często dopasowane są do pozycji snu – są odpowiednio zaprojektowane i wyprofilowane, aby zapewnić właściwe podparcie osobom śpiącym na boku lub na plecach. Dodatkowo wykonane są z komfortowych, a także bezpiecznych, antyalergicznych materiałów, dlatego nawet osoby borykające się z uczuleniami mogą je stosować bez obaw. Stosując regularnie poduszkę ortopedyczną, która jest idealnie dobrana do pozycji naszego ciała w czasie odpoczynku, zyskujemy komfortowy, niczym nieprzerwany sen, zaś rano budzimy się wypoczęci i pełni energii.

Jak wybrać idealną poduszkę?

Decyzja o zakupie poduszki ortopedycznej nie może być zbyt pochopna. Należy pamiętać o jej właściwym wyborze, dopasowanym do potrzeb i wymagań użytkownika – najczęściej przyjmowanej przez niego pozycji snu, budowy ciała, szerokości barków (w przypadku poduszek do spania na boku) czy występującymi alergiami. Tylko odpowiednia poduszka będzie spełniała funkcję zdrowotną, zapobiegała bólom i uczuciu dyskomfortu.

Samodzielny wybór poduszki ortopedycznej może okazać się niezwykle trudny – warto wówczas skonsultować się z lekarzem, fizjoterapeutą lub profesjonalnym sprzedawcą.

Sissel Classic

Poduszka do spania na plecach – najlepszy wybór

Jedną z najczęstszych pozycji snu jest ułożenie na plecach (na wznak). Umożliwia ona całkowitą relaksację oraz odciążenie kręgosłupa i rozluźnienie mięśni karku, szyi i ramion. Spanie na wznak pozwala wyspać się zdrowo i wygodnie, jednak nie bez znaczenia jest tu dobór materaca i poduszki. Warto wybrać poduszkę ortopedyczną do spania na plecach, która zagwarantuje utrzymanie kręgosłupa w naturalnej pozycji oraz zapobiegnie bólom wynikającym z napięcia mięśni i nieprawidłowego ułożenia ciała.

Dobrym wyborem są poduszki Sissel, przeznaczone do spania na boku oraz na plecach. Podczas snu na wznak zapewniają one optymalne ułożenie kręgosłupa oraz podparcie szyi. Unikalny kształt pozwala odciążyć mięśnie i kręgi, a wysokiej jakości pianka (zwłaszcza stosowana w niektórych modelach pianka z pamięcią) zapewnia maksymalny relaks. Poduszki ortopedyczne Sissel produkowane są w Szwecji z użyciem materiałów najwyższej jakości, w pełni bezpiecznych i antyalergicznych, cechujących się dużą trwałością oraz zachowaniem pierwotnego kształtu przez wiele lat.

Poduszka ortopedyczna odpowiednio dobrana do pozycji ciała w czasie snu jest kluczem do komfortowego odpoczynku, zdrowego i spokojnego snu oraz doskonałego samopoczucia i energii.


Polecamy również inne poradniki:

Dlaczego warto zainwestować w poduszkę medyczną?

Poznaj korzyści ze stosowania poduszek medycznych

Czy warto kupić poduszkę ortopedyczną?

Czy warto stosować poduszkę ortopedyczną?

Sissel Soft Plus