Zmieniamy się dla Ciebie! Dla produktów Sissel, skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

Poduszki do spania na boku

poduszka do spania na boku

Właściwa, anatomiczna pozycja ciała w trakcie snu ma bardzo duże znaczenie. Dzięki niej można uzyskać nie tylko pełen komfort w czasie odpoczynku, ale również uniknąć bólu pleców oraz nieprawidłowego ułożenia kręgosłupa. Zalecaną przez specjalistów i najczęściej przyjmowaną przez śpiących pozycją jest spanie na boku. Niestety klasyczne poduszki nie są w stanie zapewnić odpowiedniego wsparcia dla głowy, szyi i górnego odcinka kręgosłupa, powodując jego nienaturalne wygięcie oraz napięcie mięśni skutkujące uciążliwymi bólami karku, szyi, pleców a nawet głowy oraz uczuciem niewyspania. Odpowiedzią na potrzeby osób śpiących w tej pozycji są wysokiej jakości poduszki ortopedyczne do spania na boku. Jednym z liderów w ich produkcji jest firma Sissel, której produkty, cieszące się od wielu lat zaufaniem lekarzy i fizjoterapeutów na całym świecie, powstały w oparciu o profesjonalne badania i testy. Wszystkie modele poduszek Sissel posiadają taki sam unikalny kształt i przeznaczone są do spania na boku. Wyróżniają się one specjalnie wyprofilowaną krawędzią, dzięki której poduszka doskonale wypełnia przestrzeń powstałą pomiędzy ramieniem oraz szyją podczas leżenia na boku, wspierając i odciążając szyjny odcinek kręgosłupa podczas snu.

Rozmiary poduszek ortopedycznych do spania na boku

Bardzo istotnym elementem jest wybór właściwego rozmiaru poduszki do spania na boku. Nie może być ona zbyt wysoka lub zbyt niska - nie będzie wówczas spełniać swojej najistotniejszej roli, czyli optymalnie wypełniać przestrzeń między ramieniem a szyją, a co za tym idzie – zapewniać prawidłową pozycję kręgosłupa podczas leżenia i chronić przed jego nienaturalnym wyginaniem. Przy wyborze poduszki do spania należy wziąć pod uwagę budowę ciała – użytkownicy o węższych lub średnich barkach powinni wybrać poduszkę niższą, w rozmiarze M, zaś osobom o szerokich ramionach zalecane są poduszki wyższe, w rozmiarze L (np. Sissel Classic, Sissel Soft).

Sissel Soft

W przypadku wątpliwości dotyczących wyboru odpowiedniej wielkości poduszki do spania na boku warto zdecydować się na taką, która zapewnia możliwość regulacji wysokości (np. Sissel Soft Plus, Sissel Plus, Sissel Deluxe). Wyposażone są one w dodatkową wkładkę z pianki, która w razie potrzeby może w łatwy sposób zostać usunięta, umożliwiając zmianę wysokości poduszki o kilka centymetrów.

Wypełnienie poduszek medycznych do spania na boku

Bardzo istotnym elementem jest również wypełnienie poduszki do spania na boku. W ofercie firmy Sissel można między innymi zetknąć się z wypełnieniem z poliuretanowej sprężystej pianki o wysokiej gęstości. Ten materiał zapewnia mocne, zdecydowane podparcie, gwarantując właściwe podparcie kręgosłupa. Znajdziemy ją chociażby w modelach Classic oraz Plus.

Jeśli jednak osoba decydująca się na poduszkę ortopedyczną do spania na boku odznacza się wrażliwą szyją oraz twarzą, to warto sięgnąć po poduszki z wypełnieniem z pianki z pamięcią - visco elastic. Mamy tu do czynienia z delikatniejszym wypełnieniem, bardziej miękkim i dopasowującym się do kształtu ciała, które rozkłada siłę nacisku oraz nie powoduje nieprzyjemnego ucisku, jednocześnie zapewniając właściwe podparcie szyi. Z takim rozwiązaniem można się zetknąć w modelu Sissel Soft, Soft Plus czy Deluxe. Warto również zauważyć, że ostatnia z nich to luksusowy model o większej szerokości, stworzony z myślą o maksymalnej wygodzie użytkowników, nawet tych o niespokojnym śnie.

Sissel Classic

O prawidłową pozycję ciała w czasie odpoczynku można dbać już w najmłodszym wieku. Dlatego też firma Sissel przygotowała również poduszki do spania na boku dla dzieci – Sissel Bambini. Jest to model dbający o rozwój i właściwą postawę kręgosłupa, zapewniający pełen komfort snu dzięki wykonaniu z pianki z pamięcią.

Śpij zdrowo i wygodnie

Wybór poduszki do spania na boku jest bardzo istotny. Właściwe podparcie kręgosłupa, kręgów szyjnych, rozluźnienie mięśni podczas snu w tej pozycji oraz zniwelowanie ucisku kręgów i krążków międzykręgowych jest jednym z najważniejszych czynników wpływających nie tylko na wygodę i codzienne samopoczucie, ale również na zdrowie i brak dolegliwości bólowych. Warto więc zadbać o prawidłowe ułożenie ciała podczas snu oraz wybrać sprawdzone i skuteczne poduszki do spania na boku najwyższej jakości.


Polecamy również inne poradniki:

Jaka poduszka do spania na plecach?

Która pozycja do spania jest najzdrowsza?

Jaką poduszkę wybrać do spania na plecach?

Co to jest poduszka ortopedyczna?

Jak dobrać poduszkę ortopedyczną?

Sissel Deluxe