Zmieniamy się dla Ciebie! Dla produktów Sissel, skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

Poszewki do poduszek ortopedycznych

Czym charakteryzują się poszewki do poduszek ortopedycznych?

Poszewki do poduszek ortopedycznych Sissel

Poduszki ortopedyczne wyposażone są zwykle w dopasowane do nich poszewki. Wykonane są z różnych rodzajów tkanin, najczęściej bawełny, ale także z przyjemnego w dotyku weluru czy satyny. Jak w przypadku klasycznej pościeli, ważna jest częsta zmiana i pranie poszewek, pozwalające utrzymać właściwą higienę i zapobiegające rozwojowi bakterii i roztoczy, które mogą powodować alergie i problemy dermatologiczne. Co więcej, ma to również znaczenie dla trwałości samej poduszki.

Pranie poszewek

W zależności od rodzaju materiału z jakiego została wykonana poszewka, może być prana w różnych temperaturach. Na te właściwości powinni zwracać uwagę przede wszystkim alergicy i astmatycy, bowiem im wyższa zalecana temperatura prania poszewki, tym większa gwarancja usunięcia wszystkich szkodliwych drobnoustrojów i zapobiegania ich rozmnażaniu. W przypadku alergików poszewka wysokiej jakości jest szczególnie ważna. Źle dobrana poszewka wywołuje reakcje alergiczne jakimi mogą być m.in. duszności, krwawienie z nosa, łzawienie oczu, czy podrażnienia skóry.

Poszewki, a poszewki

Wyżej wspomnieliśmy o tym, że pranie w wysokiej temperaturze daje wysoką gwarancje usunięcie szkodliwych drobnoustrojów, co jest szczególnie ważne w przypadku alergików. Dziś, większość poduszek ma zdejmowane poszewki, więc pranie ich nie jest większym problemem. Co jednak zrobić, gdy nie można ich zdjąć? Należy wtedy wyprać całą poduszkę. W tym wypadku najlepsze poduszki to te z wypełnieniem silikonowym, które można prac w wysokiej temperaturze. W przypadku poduszek z pierzem warto oddać je do pralni, albo prać ręcznie. Pierze bowiem ciężko znosi pranie w pralce, oraz silne środki czystości. W przypadku czyszczenia poszewek warto zdecydować się na taką opcje, która nie będzie zajmowała wiele czasu.

Sissel Soft

Kształt poduszki

Bardzo częstym problemem poduszek także dekoracyjnych jest ich odkształcanie się pod dłuższym używaniu. Jeśli więc opierasz się na poduszce to warto poprawić je do właściwej pozycji. Zaleca się też kupowanie poduszek z dużą ilością wypełnienia. Można też samemu wypełnienie uzupełnić. Praktycznym sposobem są też poszewki delikatnie mniejsze od wypełnienia, wówczas materiał nie odstaje i mamy doskonale wypełnione poduszki.

Nieczyszczone poszewki

Zanieczyszczone poszewki przede wszystkim źle wyglądają. Zwłaszcza, gdy mamy na nich „zaległe” plamy, które później coraz trudniej usunąć. Zanieczyszczone poszewki „przyciągają” też roztocza. Tu ważne jest też utrzymanie wysokiej temperatury prania.

Poszewki – który materiał najlepszy?

W przypadku poduszek, w tym poszewek warto podkreślić, że stanowią one przede wszystkim doskonały element dekoracyjny wnętrza. Ważne więc by były nie tylko bezpieczne, ale i dobrze się prezentowały. W związku z tym postanowiliśmy przedstawić osiem sprawdzonych materiałów poszewek.

Bawełna – miękka w dotyku, łatwa w utrzymaniu i przyjazna dla środowiska. Dodatkowo materiał nie gniecie się. Bawełna to prawdopodobnie jedna z najpopularniejszych tkanin.

Len – bardzo przyjemny w dotyku. Nie mechaci się. I choć na początku może wydawać się nieco sztywny to z każdym kolejnym praniem robi się coraz bardziej miękki.

Satyna – wygląda bardzo efektownie, należy zwrócić uwagę na rodzaj satyny, dlatego, że wiele jej gatunków można kupić w atrakcyjnej cenie.

Jedwab – podobnie jak bawełna jest łatwy w utrzymaniu. Jedwab w dotyku jest gładki i miękki, ale nie jest śliski. Posiada za to mocne włókno.

Sissel Classic

Aksamit – bardzo dobra tkanina. Nie tylko dobrze wygląda, ale i jest miła w dotyku.

Plusz – robiony m.in. z przędzy bawełnianej. Gwarantuje ciepło, bardzo dobrze wygląda.

Alicante – bardzo efektywna. Alicante jest nie tylko odporna na zabrudzenia, ale i w razie powstałych plam łatwo je usunąć. W dotyku tkanina zbliżona jest do zamszu.

Floki – podobnie jak Alicante, również jest odporna na plamy, gdzie w przypadku pojawienia się ich praktycznie są niewidoczne.

Dlaczego poszewki są ważne?

Stanowią doskonały element dekoracyjny każdego pomieszczenia. Ponadto odpowiednio dobrane tkaniny powodują, że Twój dom staje się bezpieczny nie tylko dla środowiska, ale przede wszystkim dla zdrowia Twojego i Twoich bliskich.

Kiedy kupić nową?

Zgodnie z zaleceniami, poszewki należy wymieniać co 2-3 lata na nowe. Doświadczeni producenci poduszek ortopedycznych posiadają w swej ofercie poszewki w różnych kolorach, wykonane z różnych rodzajów tkanin, odpowiadające konkretnym modelom sprzedawanych poduszek.


Polecamy również inne poradniki:

Co to jest poduszka ortopedyczna?

Jak dobrać poduszkę ortopedyczną?

Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać?

Jaka poduszka do spania na plecach?

Dlaczego warto zainwestować w poduszki ortopedyczne?

Sissel Deluxe