Zmieniamy się dla Ciebie! Dla produktów Sissel, skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

Zakup poduszki ortopedycznej dla kręgosłupa szyjnego

Poduszka ortopedyczna dobra dla kręgosłupa szyjnego

Trudno może w to uwierzyć, ale głowa człowieka waży od 7 do 8 kg! To dlatego odcinek kręgosłupa ją podtrzymujący jest szczególnie narażony na ból i przeciążenie. Aby zapobiegać tym przykrym objawom, które mogą doprowadzić nawet do zwyrodnień, zalecana jest codzienna dawka aktywności fizycznej, zwłaszcza ćwiczeń rozciągających i rozluźniających. Jest jednak sposób, by zadbać o swój kręgosłup także podczas snu. Wystarczy spać na dobrej jakości poduszce ortopedycznej.

Sissel Deluxe

Jaka poduszka?

Choć na internetowych forach pojawiają się opinie, że najbardziej zdrowo jest spać bez poduszki, nie jest to prawda. Zarówno w przypadku kłopotów z kręgosłupem szyjnym, jak i profilaktyki dolegliwości z nim związanych, specjaliści zalecają sen na odpowiednio dobranej, dopasowanej do potrzeb i indywidualnych cech użytkownika poduszce medycznej. Ważne jest, aby poduszka ortopedyczna na kręgosłup szyjny miała odpowiedni rozmiar - nie była zbyt wysoka lub niska – tak aby miejsce między karkiem, barkiem a głową zostało dobrze wypełnione. Im bardziej kształt poduszek odpowiadać będzie anatomicznemu kształtowi ciała, tym lepiej. Może w tym pomóc termoformowalna (termoelastyczna) pianka, reagująca na nacisk i temperaturę ciała, rozkładająca równomiernie nacisk na jak największą powierzchnię poduszki i zapewniająca optymalne ustawienie kręgów szyjnych podczas snu.

Gdzie kupić?

Ofert poduszek ortopedycznych jest bardzo wiele. Warto jednak zaufać doświadczonym producentom, zwłaszcza takim, których produkty cieszą się międzynarodowym uznaniem zarówno wśród użytkowników, jak i specjalistów. Jedną z nich jest Sissel, firma o szwedzkich korzeniach, która 30 lat temu stworzyła pierwszą na świecie poduszkę ortopedyczną. W bogatej ofercie sklepu internetowego https://www.sissel.com.pl/ znajdują się poduszki o unikalnych właściwościach ortopedycznych, wykonane z klasycznej pianki sprężystej lub delikatniejszej pianki visco-elastic. Warto również zwrócić uwagę, że wśród poduszek ortopedycznych na kręgosłup szyjny firmy Sissel znajdują się modele o różnych rozmiarach lub z możliwością regulacji wysokości, gwarantujące optymalny dobór do użytkownika bez konieczności wychodzenia z domu lub wymiany poduszki.

 

Sissel Classic

Który model wybrać?

Wybór poduszki ortopedycznej, to wiele istotnych szczegółów. Warto więc wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie model.

Sissel Classic

Sissel Classic – klasyczny model poduszki ortopedycznej zdecydowanie podpierającej i maksymalnie odciążającej  kręgosłup szyjny. Występuje w dwóch rozmiarach o zróżnicowanej wysokości. Wykonana z pianki poliuretanowej sprężystej, wytrzymałej i odpornej na odkształcenia, zapewniającej mocne wsparcie szyi i głowy.

Sissel Plus

Sissel Classic Plus (dawniej Sissel Plus) - kolejny model cieszący się ogromnym zaufaniem wśród lekarzy i rehabilitantów. Dołączona wkładka Vario umożliwia regulację wysokości, zaś wykonanie z komfortowej pianki z pamięcią (visco-elastic) zapewnia wygodę nawet osobom o wrażliwej twarzy i szyi. Dodatkowo wyposażona w system wewnętrznych kanalików wentylacyjnych, ułatwiających wymianę powietrza w trakcie snu.

Sissel Deluxe

Sissel Deluxe – najbardziej luksusowa i elegancka poduszka ortopedyczna Sissel. Szersza od pozostałych modeli o 16 cm, wykonana z pianki z pamięcią i wyposażona w wyjątkową satynową poszewkę dla większego komfortu użytkowników. Zapewnia możliwość regulacji wysokości.

Poduszka ortopedyczna na kręgosłup szyjny? Nie tylko podczas snu!

Kręgosłup narażony jest na silne przeciążenia powodujące nieprzyjemne dolegliwości bólowe w szczególności podczas wielogodzinnych podróży samochodem, samolotem lub pociągiem. Osoby często spędzające czas w środkach lokomocji, uskarżające się na drętwienie karku i szyi oraz ból górnej części pleców, powinny również zadbać o prawidłową pozycję, odciążenie mięśni i kręgosłupa oraz ochronę przed niebezpiecznymi przeciążeniami. Z pomocą może przyjść nietypowa, podróżna poduszka ortopedyczna na kręgosłup szyjny w kształcie rogala, skutecznie wspierająca kark i szyję i stabilizująca ich ułożenie.

Sissel Buchi

Sissel Buchi – ortopedyczna poduszka podróżna w kształcie rogala, wypełniona naturalną łuską gryki. Zapewnia stabilną pozycję kręgosłupa szyjnego w czasie długich wyjazdów oraz codziennego domowego odpoczynku. Umożliwia optymalną wymianę powietrza.


Polecamy również inne poradniki:

Dynamiczne siedzenie - poradnik

Ból pleców a siedzący tryb pracy

Praca biurowa, a schorzenia kręgosłupa

Praca przy komputerze - optymalna pozycja

Jak poprawić komfort jazdy samochodem podczas długiej podróży?

Sissel Soft Plus