Zakup poduszki ortopedycznej dla kręgosłupa szyjnego

Poduszka ortopedyczna dobra dla kręgosłupa szyjnego

Trudno może w to uwierzyć, ale głowa człowieka waży od 7 do 8 kg! To dlatego odcinek kręgosłupa ją podtrzymujący jest szczególnie narażony na ból i przeciążenie. Aby zapobiegać tym przykrym objawom, które mogą doprowadzić nawet do zwyrodnień polecamy oczywiście aktywność fizyczną. Jest jednak sposób, by zadbać o swój kręgosłup także podczas snu. Wystarczy spać na dobrej jakości poduszce ortopedycznej.

Sissel Deluxe

Jaka poduszka?

Choć na internetowych forach pojawiają się opinie, że najbardziej zdrowo spać bez poduszki, nie jest to prawda. Ważne, żeby w przypadku kłopotów z kręgosłupem szyjnym, poduszka nie była zbyt wysoka, miejsce między karkiem, barkiem, a głową powinno być dobrze wypełnione. Im bardziej kształt Waszych poduszek zbliżony będzie do anatomicznego kształtu ciała, tym lepiej. Może w tym pomóc termoforująca pianka. Optymalne ustawienie kręgów szyjnych podczas snu, to takie, które zmniejsza siłę nacisku kręgosłupa na powierzchnię poduszki. Dlatego powierzchnia kontaktu ciała z podłożem powinna być jak największa. Wówczas kręgosłup podczas snu poddawany jest delikatnemu rozciąganiu przynoszącemu ulgę nadmiernie rozciąganym mięśniom. Mrowienie kręgosłupa, bóle karku, czy szumy uszne, to pierwsze objawy wskazujące na to, że właśnie taką poduszkę powinniśmy kupić.

Gdzie kupić?

Ofert poduszek ortopedycznych jest bardzo wiele. Warto zaufać doświadczonemu producentowi, który stworzył pierwszą na świecie poduszkę ortopedyczną. Jest to szwedzka firma Sissel. W ofercie sklepu internetowego https://www.sissel.com.pl/ znajduje się m.in. poduszka ortopedyczna Sissel DeLuxe, objęta pięcioletnią gwarancją. Dla komfortu kręgosłupa szyjnego szczególnie ważne jest to, że jest aż o 16 cm szersza od innych poduszek, a jednocześnie piankowa wkładka zapewnia regulację jej wysokości. Poduszka ta dopasowuje się do kształtu i temperatury ciała. Pianka visco-elastic gwarantuje optymalny rozkład nacisku. Jeśli to wszystko można mieć nie wychodząc z domu, to wybór poduszki wydaje się oczywisty.

Sissel Classic

Który model wybrać?

Wybór poduszki ortopedycznej, to wiele istotnych szczegółów. Warto więc wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie model.

Sissel Classic

Poduszka ortopedyczna mająca tak wyjątkowy kształt, że umożliwia zdrowy sen w każdej pozycji ciała. W tym przypadku mamy też do czynienia z idealnym podparciem szyi, gdzie odcinek szyjny kręgosłupa zostaje maksymalnie odciążony. Wszystko to dzięki piance poliuretanowej, która nie tylko gwarantuje wygodę poduszki, ale i powoduje, że jest ona odporna na odkształcenia. Jest to model sissel clasic.

Sissel Plus

Kolejny model cieszy się ogromnym zaufaniem wśród lekarzy i rehabilitantów. W przypadku tej poduszki należy wziąć pod uwagę kilka zasadniczych kwestii. Przede wszystkim budowę ciała, szerokość ramion, oraz twardość materaca na którym śpisz. Istotna w przypadku tej poduszki jest również pianka Vario, która umożliwia regulacje wysokości poduszki. Jest to model sissel plus.

Sissel Deluxe

Trzeci model do wyboru charakteryzuje przede wszystkim fakt, że on szerszy o 16 cm. od standardowych wymiarów. Nie zmienia to jednak faktu, że wypoczynek na niej jest komfortowy. Pod względem doboru ten rodzaj poduszek ma praktycznie te same warunki, co wyżej omawiany sissel plus, podobnie jak mamy tu również możliwość regulacji wysokości poduszki. O jakim modelu mowa? Sissel Deluxe.


Polecamy również inne poradniki:

Dynamiczne siedzenie - poradnik

Ból pleców a siedzący tryb pracy

Praca biurowa, a schorzenia kręgosłupa

Praca przy komputerze - optymalna pozycja

Jak poprawić komfort jazdy samochodem podczas długiej podróży?

Sissel Soft Plus