Zmieniamy się dla Ciebie! Dla produktów Sissel, skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

Poduszka podróżna - czy warto w nią zainwestować?

Jeżeli często podróżujesz na pewno wiesz, że długotrwałą podróż autokarem, samolotem lub pociągiem może być naprawdę bardzo męcząca. Nawet w pojazdach nowoczesnych rzadko spotykane są fotele, które zapewniałyby ciału anatomiczne, odpowiednio wyprofilowane podparcie. W takich sytuacjach cierpi kręgosłup, zwłaszcza jego odcinek szyjny i lędźwiowy, oraz mięśnie karku i pleców. W jaki sposób zadbać o kręgosłup w czasie podróży? Z całą pewnością pomoże nam w tym poduszka podróżna, czyli odpowiednio dobrana poduszka lędźwiowa bądź zagłówek.

Sissel Tour

Zalety zdrowotne poduszki podróżnej

Często odbywamy długie, wielogodzinne podróże, w których konieczna jest pozycja siedząca, nadmiernie obciążająca kręgosłup. Korzystając w tej sytuacji z poduszki lędźwiowej znacząco poprawiamy zarówno komfort podróży, jak i odciążamy dolny odcinek kręgosłupa.

Poduszki lędźwiowe polecane są szczególnie podczas podróży samochodem i sprawdzają się zarówno dla kierowcy, jak i dla pasażerów. Kliny lędźwiowe mocowane są do fotela samochodowego, dzięki czemu zapewniają nam zawsze komfortową jazdę i dbałość o kręgosłup, nawet w czasie bardzo długich wyjazdów. Poduszki tego typu wykonane są z najczęściej z elastycznej pianki poliuretanowej, zwykle wyposażone są w zdejmowany pokrowiec, dzięki czemu łatwo utrzymać je w czystości.

Zalety poduszki lędźwiowej w podróży

Poduszka lędźwiowa w czasie podroży, to wprost niezastąpiony asortyment, który nie tylko uprzyjemni nam podróż, ale również pomoże zadbać o kręgosłup. Warto wymienić więc najważniejsze zalety poduszek lędźwiowych. Są to:

  • Szeroki zakres stosowania, nie tylko w samochodzie, ale również w domu i w pracy
  • Odpowiednie podparcie dla części lędźwiowej kręgosłupa
  • Idealnie dobrany kształt, który wynika z anatomicznego obrysu lędźwiowej części kręgosłupa
  • Możliwość zredukowania bólu, który pojawia się, kiedy przez długi czas siedzimy
  • Doskonale wypełnia przestrzeń pomiędzy oparciem siedzenia a ciałem, odciążając kręgosłup i mięśnie
  • Poduszki tego typu wyposażone są w elastyczne paski, dzięki czemu łatwo je zamocować
  • Nie ogranicza swobody ruchów podczas prowadzenia samochodu

Sissel DorsaBack

W czasie podróży pomocny staje się również zagłówek, polecany jednak pasażerom, niezależnie od wybranego środka komunikacji – samochodu, samolotu, pociągu. On także pozytywnie wpływa na nasz kręgosłup, lecz dba przed wszystkim o jego odcinek szyjny, usztywnia i wspiera kark i szyję oraz chroni przed skutkami przeciążeń.

W jaki sposób wybrać poduszki podróżne?

Wybór zagłówka lub poduszki lędźwiowej jest poważną sprawą, ponieważ tylko te najwyższej jakości, odpowiednio zaprojektowane, spełniają wszystkie niezbędne kryteria medyczne. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy są one wykonane z optymalnych materiałów i czy ich kształt zapewni prawidłowe podparcie. Poduszki, które są dobrze dobrane powinny być idealnie dopasowane do kształtu ciała i jego anatomicznej krzywizny, dzięki czemu zagwarantują najlepsze wsparcie i ochronią przed bólem.

Podróżne poduszki ortopedyczne

Powinniśmy wiedzieć, że poduszki podróżne, które kupimy na bazarze, czy w supermarkecie, często w okazyjnej cenie, nie są wyrobami medycznymi, a co za tym idzie nie zapewniają odpowiedniej jakości i skuteczności produktu. Wysokiej jakości poduszki ortopedyczne – lędźwiowe lub te w kształcie rogala - efektywnie wspierają kręgosłup w odcinku lędźwiowym i szyjnym, rozluźniają napięte mięśnie i przynoszą ulgę, nawet jeśli wiele godzin podróżujemy samochodem.

Zagłówki i poduszki lędźwiowe, czyli poduszki ortopedyczne stosowane w czasie podróży, przeznaczone są zarówno dla osób starszych, jak i dzieci. Producenci oferują nie tylko modele w różnych rozmiarach, z możliwością dopasowania do indywidualnych potrzeb, ale również ich ciekawy design.


Polecamy również inne poradniki:

Dynamiczne siedzenie - poradnik

Ból pleców a siedzący tryb pracy

Poduszka ortopedyczna dobra dla kręgosłupa szyjnego

Praca biurowa, a schorzenia kręgosłupa

Praca przy komputerze - optymalna pozycja

Sissel Classic