Zmieniamy się dla Ciebie! Dla produktów Sissel, skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

Jak oddziałuje używanie poduszki ortopedycznej na szyjny odcinek kręgosłupa?

Może trudno uwierzyć, ale głowa człowieka ważny nawet osiem kilogramów. Tym samym nasz szyjny odcinek kręgosłupa narażony jest często na przeciążenie a w konsekwencji na ból. Owym objawom możemy zapobiegać poprzez aktywność fizyczną, a także zadbać o swój kręgosłup w czasie snu. Wystarczy zastosować poduszkę ortopedyczną, która pozytywnie oddziałuje na odcinek szyjny kręgosłupa.

Sissel Classic

Jaka poduszka przyniesie ulgę szyjnemu odcinkowi kręgosłupa?

Jeżeli borykamy się z problemami kręgosłupa w odcinku szyjnym musimy zastosować adekwatnie dobraną poduszkę ortopedyczną. Pamiętać musimy, że nie może być ona zbyt wysoka, ponieważ miejsce pomiędzy karkiem, barkiem, a głową powinno być dobrze wypełnione. Dodatkowo poduszka powinna być zbliżona kształtem do ciała. Idealna będzie więc poduszka z pianki termoplastycznej, która dopasowuje się do pozycji naszego ciała. Dzięki temu zapewniamy sobie optymalne ustawienie kręgów szyjnych w czasie snu, przez co zmniejsza się nacisk kręgosłupa na podłoże.

Powierzchnia kontaktu ciała z poduszką powinna być jak największa, ponieważ wówczas kręgosłup może doznać ulgi, rozciągniętym i napiętym mięśniom. Poduszkę ortopedyczną warto zastosować profilaktycznie, nawet jeśli nie odczuwamy bólu i dyskomfortu kręgosłupa. Konieczne jest jej zastosowanie wówczas, gdy czujemy pierwsze objawy wskazujące na kłopoty z kręgosłupem. Są to:

  • Mrowienie kręgosłupa,
  • bóle karku,
  • szumy uszne

Czy poduszka ortopedyczna pomoże nam zadbać o kręgosłup?

Poduszka ortopedyczna wspomoże odcinek szyjny kręgosłupa, zlikwiduje ból oraz dyskomfort, a przede wszystkim zapobiegnie groźnym schorzeniom. Działa ona w bardzo prosty sposób, ponieważ jeżeli dobierzemy ją odpowiednio, wówczas podpiera głowę i szyję. Dzięki temu odciąża kręgosłup i rozluźnia mięśnie obręczy barkowej i karku. Mięśnie w czasie snu nie męczą się, lecz przeciwnie doskonale regenerują i odpoczywają. Kiedy chcemy zapobiegać bólom oraz chorobom kręgosłupa wówczas nie powinniśmy stosować poduszki tradycyjnej. Owszem w początkowym okresie stosowania wydaje się ona wygodna, jednak szybko odkształca się oraz zmienia swoją strukturę. Skutkiem są nieprzyjemne dolegliwości bólowe oraz napięcie mięśni.

Sissel Deluxe

Dobrze dobrana poduszka ortopedyczna, w trosce o kręgosłup

Adekwatnie wykonana poduszka ortopedyczna powinna być stworzona z miękkiego i jednocześnie plastycznego materiału. Dzięki temu dostosowuje się ona do kształtu naszego ciała oraz w ciągu nocy nie zmienia swojej struktury. Tym samym zwiększa komfort naszego wypoczynku oraz dba o zdrowie kręgosłupa.

Niezwykle ważnym zagadnieniem jest więc wybór odpowiedniej poduszki medycznej. Na rynku znajdziemy ogromną ilość rodzajów i modeli, przez co zakup może okazać się po prostu trudny. Kupując poduszkę powinniśmy zastanowić się nad jej twardością, aby adekwatnie spełniała nasze oczekiwania. Istotna jest również wysokość poduszki, aby prawidłowo podpierała głowę i szyję.

Jeżeli samodzielnie nie potrafisz wybrać idealnej poduszki, możesz zwrócić się o pomoc do fizjoterapeuty lub specjalisty. Dzięki temu można ocenić jaka poduszka będzie idealna w czasie leczenia dolegliwości kręgosłupa.

Polecamy również inne poradniki:

Dynamiczne siedzenie - poradnik

Ból pleców a siedzący tryb pracy

Praca biurowa, a schorzenia kręgosłupa

Praca przy komputerze - optymalna pozycja

Jak poprawić komfort jazdy samochodem podczas długiej podróży?

Sissel Soft Plus