Zmieniamy się dla Ciebie! Skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

Zadbaj o zdrowy sen swoich bliskich

Poduszka ortopedyczna - pomysł na świąteczny prezent

Troszcząc się o zdrowie i dobre samopoczucie swoich bliskich coraz uważniej wybieramy świąteczne prezenty. To przecież jeden z najlepszych momentów, aby skłonić ich do lepszego dbania o zdrowie czy większej aktywności fizycznej, zwłaszcza jeśli na co dzień prowadzą siedzący tryb życia i uskarżają się na niemal powszechne dolegliwości bólowe kręgosłupa. Roczny karnet na siłownię może okazać się niezbyt udanym pomysłem - zwykle po kilku wyjściach ląduje on na dnie szuflady. Warto więc zastanowić się nad zdrowym, lecz nieco mniej wymagającym i angażującym rozwiązaniem, z którego można bez trudu i wysiłku korzystać w zaciszu swojego domu – poduszkami ortopedycznymi.

Medyczne poduszki ortopedyczne

Najwyższej jakości poduszki ortopedyczne to oparte na badaniach, skuteczne i sprawdzone przez miliony użytkowników produkty gwarantujące zdrowy sen i zachowanie prawidłowej pozycji w czasie odpoczynku. Często kojarzą się z nieatrakcyjnymi i niezbyt wygodnymi, lecz wśród nich bez trudu można znaleźć poduszki klasy premium, które zadowolą nawet najbardziej wymagających odbiorców, ale doskonale sprawdzą się również jako upominek dla bliskiej osoby.

Sissel Classic

Idealna poduszka ortopedyczna łączy w sobie skuteczne działanie zdrowotne z zapewnieniem maksymalnego komfortu. Ich wyjątkowy, wyprofilowany kształt, będący wynikiem badań i testów klinicznych, pozwala na zachowanie anatomicznej krzywizny kręgosłupa podczas snu, optymalnie podpierając jego odcinek szyjny, powodując rozluźnienie kręgów i krążków międzykręgowych oraz napiętych po całym dniu mięśni szyi, karku i barków. Ich stosowanie przynosi ulgę w dolegliwościach bólowych, poprawia jakość snu i samopoczucie. Na wygodę użytkowników istotny wpływ ma materiał, z jakiej poduszka ortopedyczna została wykonana. Optymalnym wyborem jest innowacyjna pianka visco-elastic, znana również jako pianka z pamięcią (memory foam). Ten niezwykły materiał charakteryzuje się reagowaniem na wagę, temperaturę i kształt ciała oraz równomiernym rozkładem siły nacisku. Poduszka wykonana z pianki visco-elastic pozwala na stabilne, skuteczne, lecz jednocześnie delikatne podparcie, dzięki czemu zapewnia wygodę nawet osobom o dużej wrażliwości obszaru twarzy i szyi.

Jak wybrać poduszkę na prezent?

Gwarancją jeszcze większego komfortu dla obdarowanej osoby może być imponujący, królewski rozmiar poduszki, większy niż w standardowych modelach nawet o kilkanaście centymetrów. Dzięki niemu wygodą będą mogły cieszyć się również osoby o niespokojnym śnie i często zmieniające pozycję w jego trakcie.

Sissel Soft

Pewnym problemem w przypadku zakupu poduszki ortopedycznej przeznaczonej na prezent może okazać się konieczność indywidualnego dopasowania jej wysokości, co ma jednak fundamentalne znaczenie dla jej skutecznego zdrowotnego oddziaływania. Jedynie odpowiednio dobrana poduszka (dostosowana do budowy ciała użytkownika czy miękkości używanego materaca) umożliwia prawidłowe podparcie i odciążenie odcinka szyjnego kręgosłupa. Jednak i tu można znaleźć rozwiązanie – wiele produktów wyposażonych jest w dodatkową piankową wkładkę pozwalającą na regulowanie wysokości i dostosowanie do potrzeb każdego, bez obaw że nie będą pasowały.

Najwyższa jakość wykonania

Wybierając poduszkę ortopedyczną dla swoich najbliższych należy oczywiście zwrócić też uwagę na jej jakość, tak aby służyła im jak najdłużej. Świadczy o niej przede wszystkim gwarancja udzielana przez producenta i jej okres. Istotną wskazówką może być także miejsce produkcji, wykorzystane materiały oraz certyfikat wyrobu medycznego.

prezent na święta

W przypadku poduszek ortopedycznych przeznaczonych na upominek nie bez znaczenia może okazać się dołączona do nich poszewka, niekiedy wykonana z luksusowych i eleganckich tkanin, niezwykle przyjemnych w dotyku, ale również trwałych i wytrzymałych nawet po wielu praniach. Wśród wielu dostępnych produktów warto też wybrać taki, który dostarczany jest do odbiorców w estetycznych i bezpiecznych kartonowych opakowaniach (a nie w foliowych workach lub torbach).


Polecamy również inne poradniki:

Zdrowy sen - Najlepszy prezent na dzień matki

Dlaczego warto zainwestować w poduszki ortopedyczne?

Poduszka ortopedyczna w Warszawie i Wrocławiu – gdzie kupić?

Jak dobrać poduszkę ortopedyczną?

Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać?


Sissel Deluxe