Zmieniamy się dla Ciebie! Dla produktów Sissel, skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

Najlepsze i najzdrowsze prezenty na Dzień Matki

Poduszka ortopedyczna na prezent

Najważniejsze święto naszych Mam zbliża się wielkimi krokami. To najlepsza okazja, aby sprawić Im radość dzięki wymarzonym prezentom. To także doskonały moment, żeby zatroszczyć się o zdrowie najbliższych nam osób – zapracowanych, niewyspanych, zmęczonych, obciążonych zbyt wieloma obowiązkami, borykających się z bólami głowy i kręgosłupa.

Sissel Soft Plus

Jednym z najważniejszych czynników redukujących stres, zapewniających właściwy odpoczynek, relaks i regenerację organizmu jest komfortowy i zdrowy sen. Badania naukowe potwierdzają, że jego brak może powodować poważne konsekwencje – wewnętrzny niepokój, osłabienie, brak energii. Równie ważna jak długość snu jest jednak pozycja przyjmowana podczas odpoczynku. Klasyczne rozwiązania – poduszki wypełnione pierzem lub granulkami  - często powodują sztywność szyi i karku oraz ból pleców. Z pomocą przychodzą poduszki ortopedyczne, zapewniające prawidłowe wsparcie głowy i odcinka szyjnego kręgosłupa, łagodzące ich dolegliwości bólowe i chroniące przed dodatkowymi uszkodzeniami.

Wśród najbardziej cenionych i polecanych przez specjalistów poduszek ortopedycznych są produkty marki Sissel, wypróbowane i sprawdzone przez miliony użytkowników. Ich unikalny kształt to wynik zaawansowanych badań. Dzięki optymalnemu wyprofilowaniu gwarantują one skuteczne wsparcie odcinka szyjnego kręgosłupa oraz wypełnienie przestrzeni między ramieniem a szyją, a co za tym idzie - zachowanie prawidłowej, anatomicznej pozycji całego kręgosłupa, delikatny naciąg kręgów i odciążenie mięśni.

Poduszki standardowe – dwa rozmiary do wyboru

Jeśli więc chcecie zadbać o zdrowy i wygodny sen Waszych kochanych Mam, dobierzcie dla Nich najlepszą poduszkę ortopedyczną. Aby spełniała ona swoją rolę i zapewniała prawidłowe wsparcie i odciążenie kręgosłupa, należy odpowiednio dobrać jej rozmiar. Standardowa, najczęściej wybierana poduszka Sissel Classic, a także Sissel Soft, dostępne są w dwóch rozmiarach – M i L – różniących się wysokością. Wyższe modele powinny być stosowane przez osoby o szerszych ramionach lub korzystających z miękkich materaców, niższe są odpowiednie dla pań o drobnej budowie lub śpiących na twardszych łóżkach.

Sissel Classic

Wybór rozmiaru to jednak nie wszystko. Jeśli Wasze Mamy mają wrażliwą okolicę twarzy i szyi, cierpią z powodu ostrych dolegliwości bólowych pleców czy stanów zapalnych, odpowiednia będzie dla nich poduszka Sissel Soft. Wykonana jest ona z wyjątkowej pianki visco-elastic, zapewniającej delikatne wsparcie, równomiernie rozkładającej siłę nacisku, dostosowującej się do kształtu ciała. Chroni ona przed nieprzyjemnym uczuciem ucisku i gwarantuje najwyższy poziom komfortu, zachowując właściwości zdrowotne. Mamy, które nie narzekają na nadmierną wrażliwość mogą natomiast skorzystać z poduszki z aktywnym wsparciem, wykonanej z pianki poliuretanowej – Sissel Classic. Zapewnia ona bardziej zdecydowane wsparcie i naciąg kręgów.

Poduszki uniwersalne – z regulacją wysokości

Jeśli jednak nie macie pewności, jaki rozmiar poduszki będzie właściwy dla Waszej Mamy, idealnym rozwiązaniem będzie poduszka ortopedyczna z regulacją wysokości – Sissel Soft Plus lub Sissel Classic Plus (dawniej Sissel Plus). Są one wyposażone w dodatkową piankową wkładkę Vario, umożliwiająca zmianę rozmiaru z L na M oraz dopasowanie do każdego użytkownika, niezależnie od jego budowy ciała czy rodzaju i twardości łóżka. Poduszki te różnią się natomiast rodzajem pianki, z jakiej zostały one wykonane: Sissel Soft z delikatniejszej pianki z pamięcią (visco-elastic) (doskonałej dla osób wrażliwych na ucisk), zaś Sissel Classic Plus (dawniej Sissel Plus) z twardszej pianki sprężystej (będzie idealna dla osób, którym zależy na zdecydowanym podparciu kręgosłupa szyjnego).

Dodatkowo uniwersalna poduszka Sissel Classic Plus (dawniej Sissel Plus) wyposażona jest w system ponad 90 kanalików wentylacyjnych. Będzie to więc najlepszy prezent dla osób narzekających na nadmierną potliwość lub nieprzyjemne przegrzewanie głowy podczas snu. Pozwala ona na stałą wymianę powietrza i zapewnia użytkownikom jeszcze większy komfort.

Poduszka luksusowa – w rozmiarze królewskim

Dzień Matki to jednak okazja do sprawienia Mamie zdrowego, lecz jednocześnie naprawdę luksusowego prezentu. Sissel Deluxe to ekskluzywna poduszka ortopedyczna w rozmiarze królewskim – jest szersza o 16 centymetrów od pozostałych modeli poduszek Sissel. Nadaje się nawet dla użytkowników o niespokojnym śnie, często zmieniających pozycję. Ze względu na możliwość regulacji wysokości będzie ona odpowiednia dla każdej obdarowanej osoby – nie istnieje bowiem ryzyko niewłaściwego doboru jej rozmiaru. Jest ona wykonana z komfortowej i delikatnej pianki visco-elstic, może więc być stosowana nawet przez osoby o dużej wrażliwości twarzy i szyi. Jeszcze większą wygodę gwarantuje elegancka satynowa, lekko pikowana poszewka.


Polecamy również inne poradniki:

Pomysł na Święta - poduszka ortopedyczna

Dlaczego warto zainwestować w poduszki ortopedyczne?

Poduszka ortopedyczna w Warszawie i Wrocławiu – gdzie kupić?

Jak dobrać poduszkę ortopedyczną?

Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać?

Sissel Deluxe