Zmieniamy się dla Ciebie! Dla produktów Sissel, skorzystaj z darmowej dostawy zamówień powyżej 200 złotych!

Działanie poduszek ortopedycznych

Ból kręgosłupa – plaga XXI wieku

Sissel Soft

Coraz więcej osób uskarża się na dolegliwości kręgosłupa. To oczywisty wynik rozwoju cywilizacyjnego, zmiany trybu życia oraz nieustannego stresu. Coraz więcej czasu spędzamy siedząc – jazda samochodem, wielogodzinna praca przy biurku – co nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie. Zanim dolegliwości kręgosłupa przerodzą się w poważne schorzenia, w skrajnych przypadkach wymagające interwencji chirurgicznej, warto wykorzystać proste sposoby na poprawę jego kondycji. Oczywiście najlepszym i najskuteczniejszym jest aktywność fizyczna - choć nie każdy ma możliwość poświęcenia kilkudziesięciu minut dziennie na gimnastykę, wizytę na basenie czy bieganie. O zdrowie kręgosłupa można też dbać stosując dostępne na rynku rozwiązania. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują polecane przez lekarzy i fizjoterapeutów poduszki ortopedyczne.

poduszki ortopedyczneZasady działania poduszek ortopedycznych

Najważniejszym zadaniem poduszki ortopedycznej jest zapewnienie właściwego podparcia szyi i ramion oraz osiągnięcie prawidłowej, anatomicznej pozycji podczas snu. Gwarantuje to odpowiednie, oparte na badaniach medycznych wyprofilowanie oraz wykonanie z właściwie dobranych materiałów. Sprawdzona poduszka ortopedyczna powoduje odciążenie i rozluźnienie mięśni szyi i karku oraz delikatny naciąg kręgów i dysków międzykręgowych.

Właściwe ułożenie ciała podczas snu to nie tylko zdrowszy kręgosłup, ale również lepszy, bardziej wartościowy odpoczynek. Osoby korzystające z poduszek ortopedycznych mają zapewniony wyjątkowy komfort i wygodę, choć przyzwyczajenie się do ich nowego, nietypowego kształtu może potrwać nawet do 14 dni. Spanie na poduszce ortopedycznej pozwala usunąć napięcia, a sen jest głęboki, bardziej relaksujący i zdrowszy, co nie pozostaje bez wpływu na funkcjonowanie w ciągu dnia – poprawę koncentracji, większą odporność na stres i lepszą wydajność.

Jaką poduszkę wybrać?

Wybierając poduszkę ortopedyczną warto kierować się kilkoma zasadami. Przede wszystkim należy kupować produkty sprawdzone i pewne, których działanie i skuteczność zostały medycznie potwierdzone, pochodzące od producenta z wieloletnim doświadczeniem na rynku. Decydując się na zakup poduszki ortopedycznej trzeba także zwrócić uwagę na jakość materiałów, z jakich została wykonana, zwłaszcza jeśli chcemy żeby służyła nam przez wiele lat. Zobacz również poradnik na temat wyboru poduszki ortopedycznej.

Sissel Deluxe

Nie bez znaczenia są również opinie klientów i specjalistów – lekarzy, rehabilitantów, fizjoterapeutów. Tym bardziej, że wybór na rynku jest ogromny - poduszki ortopedyczne występują w wielu rozmiarach, kształtach i w kilku stopniach twardości, a do ich produkcji stosowane są różne materiały – np. sprężysta pianka poliuretanowa czy tzw. „pianka z pamięcią” visco-elastic. Dobór najlepiej dopasowanego do potrzeb klienta rodzaju poduszki ułatwić mogą także przedstawiciele poszczególnych producentów.

Uważaj na podróbki!

Jednocześnie przestrzegamy przed zakupem nieudolnych podróbek poduszek ortopedycznych, które wykonane są z tanich materiałów oraz mają nieodpowiedni kształt. Ich stosowanie może bowiem przynieść użytkownikowi więcej szkody niż pożytku i zamiast łagodzić dolegliwości kręgosłupa – jeszcze je nasilać.

Dla lepszego i zdrowszego wypoczynku warto więc skorzystać ze sprawdzonych, bezpiecznych i godnych zaufania medycznych poduszek ortopedycznych. To świetnie rozwiązanie dla każdego (niezależnie od płci i wieku) oraz łatwa droga do poprawy zdrowia i samopoczucia.


Polecamy również inne poradniki:

Co to jest poduszka ortopedyczna?

Korzyści ze stosowania poduszki ortopedycznej

Czy warto kupić poduszkę ortopedyczną?

Jaka poduszka do spania na plecach?

Dlaczego warto zainwestować w poduszki ortopedyczne?

Sissel Classic